• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » علمی و فضایی » آخرین بازمانده قورباغه نادر جهان
  کد خبر : 470664

  آخرین بازمانده قورباغه نادر جهان

  آخرین بازمانده قورباغه نادر جهانReviewed by Aryan on Feb 29Rating: با مرگ دیگر قورباغه نر Rabb در باغ وحش آتلانتا، تنها یک نمونه از این گونه در آستانه انقراض، در جهان باقی مانده است به گزارش ایسنا، این قورباغه نر از خانواده Ecnomiohyla rabborum تنها نمونه زنده این گونه در جهان محسوب می‌شود که در…

  آخرین بازمانده قورباغه نادر جهانReviewed by Aryan on Feb 29Rating:

  با مرگ دیگر قورباغه نر Rabb در باغ وحش آتلانتا، تنها یک نمونه از این گونه در آستانه انقراض، در جهان باقی مانده است

  به گزارش ایسنا، این قورباغه نر از خانواده Ecnomiohyla rabborum تنها نمونه زنده این گونه در جهان محسوب می‌شود که در حال حاضر در باغ وحش آتلانتا در جورجیای آمریکا زندگی می‌کند.

  دیگر قورباغه نر این باغ وحش به دلیل وخامت وضع سلامتی و با تصمیم دانشمندان به روشاتانازی (مرگ آسان) مرد و محققان امیدوارند با حفظ نمونه ژنتیکی این گونه نادر در تحقیقات آینده از آن استفاده کنند.

  «جوزف مندلسون»، محقق جانورشناسی باغ وحش آتلانتا تأکید می‌کند: اتخاذ این تصمیم برای مسوولان باغ وحش و دانشمندان بسیار دشوار بود، اما با توجه به وخامت وضع سلامت قورباغه و برای حفظ اطلاعات ژنتیکی بسیار با ارزش این گونه نادر مجبور به انجام اتانازی شدیم.

  به گفته این محقق، جسد دوزیستان بسیار سریع‌تر از سایر حیوانات تجزیه می‌شود و به دلیل نگرانی از مرگ این قورباغه در شب و احتمال از بین رفتن لاشه، روش اتانازی برای قورباغه نادر صورت گرفت.

  قورباغه Rabb بومی پاناما است که در سال 2005 شناسایی شد اما از سال 2007 تاکنون نمونه دیگری در حیات وحش مشاهده نشده است.

  حدود 100 گونه دوزیستان در معرض خطر انقراض قرار دارند و محققان تلاش می‌کنند با تهیه اطلاعات ژنتیکی از این موجودات در تحقیقات آینده از آن استفاده کنند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.