• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » هدايتي: من انسانم نه عابر بانك!
  کد خبر : 470162

  هدايتي: من انسانم نه عابر بانك!

  هدايتي: من انسانم نه عابر بانك!Reviewed by Aryan on Feb 29Rating: مالك باشگاه استيل‌آذين كه در حاشيه نشست مديران باشگاه‌هاي خصوصي با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گفت‌وگو مي‌كرد، درباره اثرات برگزاري اين همايش‌ها اظهار كرد: اقدام وزارتخانه حركت زيبايي بود. با همدلي، هم فكري و دست به دست هم دادن مي‌توان به خصوصي…

  هدايتي: من انسانم نه عابر بانك!Reviewed by Aryan on Feb 29Rating:

  مالك باشگاه استيل‌آذين كه در حاشيه نشست مديران باشگاه‌هاي خصوصي با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گفت‌وگو مي‌كرد، درباره اثرات برگزاري اين همايش‌ها اظهار كرد: اقدام وزارتخانه حركت زيبايي بود. با همدلي، هم فكري و دست به دست هم دادن مي‌توان به خصوصي سازي اميدوار بود كه يك روزي به جايي برسيم ولي به نظر من به اين زودي‌ها و به اين سادگي‌ها كه آقايان فكر مي‌كنند، نيست. 

  وي در پاسخ به اين پرسش كه چه موانعي بر سر راه خصوصي سازي وجود دارد؟ تصريح كرد: فقط مي‌توانم بگويم خصوصي سازي كار آساني نيست. دولت بايد به مردم و بخش خصوصي اعتماد كند و از كشورهاي اروپايي ـ آسيايي الگو بردارد و آن را اجرايي كند. اگر اين اتفاق بيفتد قطعا فوتبال و ساير رشته‌ها حرفه‌اي مي‌شوند. در غير اين صورت چشم روي هم بگذاريم ما كه هيچ، فرزندانمان بايد به دنبال اين كار باشند. 

  هدايتي در پاسخ به اين پرسش كه آيا واقعا اهميتي براي خصوصي سازي وجود دارد يا همه چيز در حد شعار است؟ خاطر نشان كرد: به نظر من در حد حرف و شعار است. البته من اميدوارم. جاي شكرش باقي است كه هم انديشي‌ها برگزار مي‌شود و دور هم مي‌نشينيم و درباره اين مسايل حرف مي‌زنيم. 

  مالك باشگاه استيل‌آذين درباره وضعيت تيمش در چارچوب رقابت‌هاي ليگ دسته يك به ايسنا گفت: شرايط خيلي خوب است. ان‌شاءالله استيل‌آذين به ليگ برتر صعود مي‌كند. ما تلاش مي كنيم كه در سال آينده در ليگ برتر حضور داشته باشيم. 

  وي در واكنش به خبرهاي منتشر شده مبني بر اين كه مي‌خواهد با باشگاه پرسپوليس، داماش يا صبا همكاري كند، تاكيد كرد: هر وقت حضور من در اين باشگاه‌ها تحقق پيدا كرد و اجرايي شد مي‌توان گفت كه اين اتفاق افتاده است. فعلا همه چيز در حد حرف و شعار است. 

  هدايتي در پاسخ به اين پرسش كه آيا قصد خريد امتياز يك تيم ليگ برتري را براي فصل آينده دارد؟ به ايسنا گفت: قطعا در فصل آينده ما در قالب يك تيم برتري حضور خواهيم داشت. 

  هدايتي در ادامه و در واكنش به اظهارات محمد رويانيان مبني بر اين كه اگر هدايتي مي‌خواهد به پرسپوليس باز گردد، اول بايد پول وينگادا را بدهد، گفت: وينگادا يك مربي با دانش، شناخته شده و بزرگ بود كه در شرايط آن زمان پرسپوليس و با تاييد مدير عامل و هيات مديره وقت و رييس وقت سازمان تربيت بدني به پرسپوليس آمد. ضمن اين كه براي آوردن وينگادا به پرسپوليس از برخي بزرگان فوتبال از جمله محمد دادگان مشورت گرفتم كه ايشان هم از انتخاب وينگادا استقبال كرد. به همين دليل اين مربي بزرگ را به استخدام پرسپوليس در آوردم. 

  وي ادامه داد: من حرف‌هاي رويانيان را تاييد مي ‌كنم. وينگادا هديه‌اي بود ناقابل از طرف من به تيم محبوبم پرسپوليس بود،‌ ولي جهت اطلاع آقاي رويانيان بايد عرض كنم كه پول وينگادا را به اضافه برخي مخارج ديگر به مديران وقت باشگاه پرداخت كردم و حالا اگر بخشي از آن پول به دست وينگادا نرسيده، من بي‌اطلاعم. البته حتم دارم كه مديران وقت باشگاه، آن پول را بابت هزينه‌هاي ديگر باشگاه خرج كرده‌اند و منظور من اين نبوده كه خداي نكرده آن پول را براي مصارف شخصي برداشت كرده‌اند. 

  وي در ادامه با بيان اين كه پرسپوليس باشگاه بزرگي است كه امثال خود او از كنار نام آن در فوتبال به اعتبار رسيده‌اند به ايسنا گفت: براي خدمت به تيم محبوبم نيازي به دعوت كسي ندارم و احتياجي هم به ابلاغ رسمي نيست. هر زمان كه به كمك من احتياج باشد، بر حسب وظيفه و با كمال ميل بدون هيچ چشمداشتي در خدمت باشگاه محبوبم هستم. 

  هدايتي در پايان تصريح كرد: من از پرسپوليس نرفتم كه حالا قصد بازگشت داشته باشم چون معتقدم يك هوادار واقعي تا زماني كه زنده است با تمام وجود در كنار تيم محبوب خود خواهد بود. من هم خوشحالم كه افتخار هواداراي پرسپوليس نصيبم شده است. خدمت برادر عزيزم، رويانيان هم بايد عرض كنم كه ايشان هم چند صباحي مدير عامل پرسپوليس خواهد بود و روزي مانند مديران ديگر از اين باشگاه خواهد رفت. البته من به عنوان يك هوادار، قدردان زحمات همه كساني كه براي تيم محبوب، بزرگ و مردمي پرسپوليس خدمت مي‌كنند، هستم. 

  مالك باشگاه استيل‌آذين همچنين در جمع خبرنگاران در واكنش به اين اظهارنظر كه آيا شما قرار است به باشگاه پرسپوليس برگرديد؟ خاطر نشان كرد: من متاسفم كه برخي از دوستان و علاقمندان مي‌گويند عابر بانك پرسپوليس برگشت. اين حرف زشتي است. عابربانك دستگاهي است كه خدمات مالي ارائه مي‌دهد و يك ماشين است، اما من يك انسان عاشق و علاقه‌مند هستم كه دوست دارم به تيم محبوبم كمك كنم. البته اين هم در حد يك حرف است. آقايان از باشگاه پرسپوليس به منزل من آمدند و سه ساعت با هم صحبت كرديم. مطالبي داشتم كه به آن‌ها گفتم، رفتند كه جواب بياورند، اما انگار با هم درگير شدند. برايشان متاسفم كه فقط آمدند تا نوعي بهره‌برداري كنند. 

  هدايتي در پاسخ به اين پرسش كه تمايل داريد به چه شيوه‌اي با پرسپوليس همكاري كنيد؟ يادآورشد: پرسپوليس آنقدر بزرگ است كه لازم نيست من برايش كار كنم. خيلي كوچكتر از اين حرف‌ها هستم كه براي پرسپوليس شرايط تعيين كنم. برخي درباره من لغت بدي به كار مي‌برند. نسبت دادن صفت “عابر بانك” به من توهين است. من خدمتگزار هستم. اگر شما در اظهارات آقايان صداقت ديديد من به پرسپوليس بر مي‌گردم. آقايان بعد از جلسه با من صادقانه رفتار نكردند. 

  وي ادامه داد: طي صحبتي كه با رويانيان داشتم. برايش آرزوي موفقيت كردم و گفتم كه ديپلماسي ورزش را رعايت كن. اين گونه اظهار نظر درباره فتح‌الله‌زاده، استقلال، پيشكسوتان و ما پسنديده نيست. اميدوارم حرف‌هايم را گوش دهد. به پروين هم كه اسطوره فوتبال است مي‌گويم كه همه بايد به فكر موفقيت پرسپوليس باشند. آقايان سه ساعت حرف زدند. من هم پاسخ دادم كه چه باشم و چه نباشم آماده‌ام هر خدمتي را براي پرسپوليس انجام دهم. البته نه من قول دادم كه به پرسپوليس بيايم و نه آن‌ها از من خواستند كه حتما بروم. آن‌ها رفتند تا بررسي كنند. من هم قول دادم هر كاري كه از دستم بر آيد انجام دهم. 

  هدايتي در پاسخ به اين پرسش كه بالاخره به باشگاه پرسپوليس بر مي‌گردد يا نه؟ تاكيد كرد: بايد اين سوال را از وزير و مسئولان وزارتخانه پرسيد. من هميشه آماده‌ام چه حضوري و چه غير حضوري خدمتگزاري كنم. 

  مالك باشگاه استيل‌آذين درباره موضع گيري اخير شاپورزاده نسبت به باشگاه استيل‌آذين يادآورشد: نتيجه‌ كميته‌ انضباطي مشخص مي‌كند كه چه كسي بدهكار است. اگر كميته‌ انضباطي مي‌گويد كه ما بدهكاريم، بدهي را كاملا پرداخت مي كنيم و اگر برعكس باشد، شاپورزاده بايد آن را بپردازد. بايد كمي صبور بود. شاپورزاده جوان خوب، با ادب و با اخلاقي است. خودش مصاحبه‌اش را تكذيب مي‌كند. به فرض اين هم كه صحت داشته باشد، بالاخره جوان‌ها ممكن است ناراحت شوند و اظهار نظر كنند كه حقشان است. او به عنوان يك ايراني و با گذرنامه ايراني با استيل‌آذين قرارداد بسته است. ما هم به كميته‌ انضباطي شكايت كرديم و براي رعايت احتياط اين موضوع را به فيفا انعكاس داديم كه وي ترك خدمت كرده است. او بيش از 200 ميليون تومان به ما بدهكار است. 

  مالك باشگاه استيل‌آذين در پاسخ به اين پرسش كه آيا استيل‌آذين را سال آينده در ليگ برتر خواهيم ديد؟ خاطر نشان كرد: حتي اگر استيل‌آذين ليگ برتري نشود، از ميان تيم‌هايي كه بخواهند امتيازششان را واگذار كنند يا تيم‌هايي كه به ليگ برتر صعود ‌كنند، امتياز يك تيم را خريداري مي‌كنيم. 

  هدايتي در پاسخ به اين پرسش كه آيا شما دخالت وزارتخانه در انتخابات فدراسيون فوتبال را تاييد مي‌كنيد؟ خاطر نشان كرد: ما بايد به دنبال انتخابات آزاد باشيم. در فوتبال قحط‌الرجال نيست. از كانديداهايي كه براي شركت در انتخابات ثبت‌نام كرده‌اند، گزينه‌هاي بهتري هم وجود داشت، اما وزارتخانه بستري را فراهم نكرد كه بهترين‌ها در انتخابات شركت كنند. قريب انسان خوب و محترمي است، ولي ما هنوز برنامه‌اي از ايشان نديده‌ايم. كفاشيان و عزيز محمدي هم بايد بيايند و درباره كارهاي گذشته توضيح دهند تا تشخيص دهيم كه چه كسي موفق‌تر است. اگر در مجمع توضيح ندهند و راي گيري صوري باشد، حتما جلسه را ترك مي‌كنم، اما اگر توضيح دهند ما شنوندگان خوبي هستيم و چنانچه تشخيص دهيم كه چه كسي مفيدتر است و بهتر مي‌تواند خدمت كند، با قدرت در راي گيري شركت مي‌كنيم و به او راي مي‌دهيم. 

  وي با بيان اين كه رياست فدراسيون فوتبال پنجمين پست مهم در موقعيت اجتماعي يك كشور است، گفت: متاسفانه كمتر از يك هفته‌ به انتخاب مهم‌ترين پست ورزشي باقي مانده است، اما هنوز برنامه‌اي نديديم. رياست فدراسيون فوتبال پنجمين موقعيت اجتماعي در هر كشور است كه البته در برخي از كشورها در رتبه دوم هم قرار دارد. 

  هدايتي در پاسخ به اين سوال كه اما كفاشيان و عزيز محمدي برنامه‌هايشان را اعلام كرده‌اند، گفت: ارائه برنامه در فاصله كمتر از يك هفته‌ مانده تا انتخابات فرصتي براي بررسي باقي نمي‌گذارد. چرا بايد كمتر از يك هفته‌ مانده به انتخابات برنامه‌ها مشخص ‌شود؟ بايد صبور بود و اظهار نظر مسئولان را شنيد. 

  به گزارش ایسنا،وي در پايان ابراز اميدواري كرد كه پرسپوليس با دنيزلي به قهرماني ليگ برتر و جام باشگاه‌ها برسد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.