• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » مجلس » پنج ميليون تهراني واجد شرايط راي دادن
  کد خبر : 468996

  پنج ميليون تهراني واجد شرايط راي دادن

  پنج ميليون تهراني واجد شرايط راي دادنReviewed by Aryan on Feb 29Rating: استاندار تهران از وجود پنج میلیون واجد شرایط رای دادن در استان تهران و ۱۴۸ هزار و ۴۶۹ نفر رای اولی در این استان خبر داد. به گزارش جام جم آنلاين به نقل از پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران، مرتضی تمدن در نشستی…

  پنج ميليون تهراني واجد شرايط راي دادنReviewed by Aryan on Feb 29Rating:
  استاندار تهران از وجود پنج میلیون واجد شرایط رای دادن در استان تهران و ۱۴۸ هزار و ۴۶۹ نفر رای اولی در این استان خبر داد.

  به گزارش جام جم آنلاين به نقل از پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران، مرتضی تمدن در نشستی خبری در پاسخ به سوالي مبنی بر تعداد واجدین شرایط رای دادن در تهران گفت: نزدیک به پنج میلیون رای دهنده داریم که 148 هزار و 469 نفر آن رای اولی هستند.

  وی تعداد رای اولی های شهر تهران را 107 هزار و 574 نفر اعلام کرد گفت: امیدواریم در 12 اسفند این تعداد رای اولی به پای صندوق های رای بیایند.

  تمدن درخصوص خبری که کدخدایی در مورد اضافه کردن تایید صلاحیت شدگان در تهران داده بود، گفت: تا این لحظه کاندیدای جدیدی به آمار کاندیداهای استان تهران اضافه نشده و البته از لحاظ قانونی نیز مشکلی برای اضافه کردن تعداد تایید صلاحیت شدگان نداریم و اگر کسی به این آمار اضافه شود ما به فرمانداری ابلاغ کرده تا آنها خود فرد را آگاه کنند.

  استاندار تهران در مورد پیش بینی مشارکت تهرانیان در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: من معتقدم در این دوره شاهد حضور پرشورتری از سوی مردم در انتخابات نسبت به دوره های قبل خواهیم بود همچنین بررسی ها نشان می دهد میزان مشارکت قطعاً از دوره های دیگر بیشتر خواهد بود.

  وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درخصوص اهمیت انتخابات این دوره، گفت: انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی از این جهت که سرنوشت مردم را در اداره کشور نشان می دهد بسیار مهم است همچنین مقطع زمانی این انتخابات به دلیل توطئه های دشمن برای کمرنگ کردن حضور مردم در انتخابات حائز اهمیت است البته دشمن آثار توطئه هایش را در تظاهرات 22 بهمن و نماز جمعه رهبر معظم انقلاب دید.

  تمدن در ارتباط با آمادگی استانداری برای برگزاری انتخابات 12 اسفند، تصریح کرد: تا این لحظه ما با تمام امکانات توان و پرسنل برای برگزاری انتخابات 12 اسفند اعلام آمادگی می کنیم همچنین به دلیل اینکه از 500هزار پشتیبانی کننده انتخابات دو سوم آن هم مردم هستند آمادگی برگزاری انتخابات نسبت به دوره های قبل بسیار بیشتر خواهد بود.

  استاندار تهران در مورد راهکارهای استانداری برای کم کردن تخلفات انتخاباتی، بیان کرد: سازوکار انتخابات به این گونه طراحی شده که برای مصون نگه داشتن انتخابات از هر گونه تخلف در چارچوب قانون می توان عمل کرد اگر ما قانون به صورت کامل انجام دهیم مکانیزم های مصونیت انتخابات به صورت کامل اعمال خواهد شد مثلاً اینکه در قانون انتخاباتی هیات نظارت از آغاز ثبت نام و رسیدگی به صلاحیت ها تا زمانی که شمارش آرا صورت می گیرد به صورت کاملاً قوی نظارت خود را اعمال می کند.همچنین استفاده از ظرفیت بازرسان انتخاباتی موجب کاهش تخلفات انتخابات می شود.

  وی افزود: در ستاد انتخابات کشور بخش مهمی به بازرسان انتخابات اختصاص یافته که وظیفه آنها این است که در تمام شعب اخذ رای حضور یابند قریب به شش هزار نفر بازرس در تهران وجود دارد که کوچکترین خطا و تخلف را بدون دخالت مستقیم به مسئولان انتخاباتی گزارش می دهند علاوه بر این کاندیداها اجازه دارند که بر سر هر صندوق رای نماینده خودشان را مامور کرده تا قانون انتخابات برای مواظبت از آرا انجام شود.

  تمدن در مورد منصرف شدگان از کاندیداتوری نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد 1070 نفر ثبت نام کننده اولیه در تهران داشتیم که 71 نفر آنها انصراف دادند و تا الان 621 نفر از آن تعداد باقی مانده و تایید صلاحیت شده اند که از 63 نفر از این تعداد انصراف دهندگان شهر تهران بودند.

  وی در مورد تعداد زن ها و مردهای کاندید در انتخابات 12 اسفند، گفت: 98 نفر زن و 523 مرد در انتخابات مجلس نهم کاندید شده اند.

  استاندار تهران به سوالی مبنی بر اینکه آیا لیست های کاندیداها می تواند نماینده شان را به فرمانداری معرفی کنند، پاسخ داد: قانون پیش بینی کرده شخص کاندیداها باید نماینده شان به هیات نظارت معرفی کنند که برای آنها کارت صادر می شود و بعد به فرمانداری ها معرفی شده و در روز رای گیری بر سر صندوق ها حاضر می شوند کاندیداها به صورت لیستی نمی توانند نماینده معرفی کنند و حتی اگر 30 کاندید برای یک نماینده موافق نظر بودند باید تک تک با امضایشان آن را به هیات نظارت معرفی کنند و تا هشت صبح 12 اسفند این فرصت برای کاندیداها فراهم است.

  وی همچنین در ارتباط با امحای آثار تبلیغاتی از در و دیوارهای شهر، گفت: آیین نامه می گوید: که کاندیداها حق ندارد آثار تبلیغاتی شان را بر در و دیوارهای چهره شهر آویزان کند اما معمولاً این حرکت شبانه انجام می شود که شهرداری هر شهری می تواند بلافاصله بعد از پایان انتخابات یعنی از شنبه صبح بار سنگین پاکسازی شهر را بر عهده گرفته و دیوارها را از آثار تبلیغاتی کاندیداها پاک کنند.

  وی در پاسخ به اين سوال که چرا شهرستان پاکدشت برای انتخابات رایانه ای انتخاب شده است، اظهار داشت: ما برای پاکدشت به دلیل همجواری با شهر تهران و مشابه بودن با این شهر و همچنین مستقل بودن به صورت حوزه ای انتخابات رایانه ای ایجاد کردیم زیرا اگر می خواستیم برای تهران اینگونه انتخابات ایجاد کنیم نمی توانستیم در بخشی از امکانات الکترونیکی استفاده کنیم و در بخشی استفاده نکنیم بنابراین شهرستان پاکدشت را انتخاب کردیم.

  تمدن در مورد امنیت انتخابات تصریح کرد: تاکنون هیچ برآوردی از اینکه کوچکترین مخاطره امنیتی و غیرطبیعی از انتخابات 12 اسفند گزارش شود وجود نداشته و انتخابات در فضایی آرام صورت می گیرد.

  استاندار تهران درخصوص تفکیک جریانی کاندیدای انتخابات مجلس نهم یادآور شد: استانداری به دو موضوع اصلاً ورود نداشت یکی اینکه چه کسانی بیشترین رای را در تهران می آورند و دیگری تفکیک جریانی کاندیداهاست اما معتقدیم از تمام سلایق سیاسی موجود در کشور در این رقابت در تهران وجود دارند و به شکل منطقی هیچ جریان سیاسی در کشور نیست که مشروعیت داشته باشد و جایش در این انتخابات خالی باشد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)



  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.