• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » زیباکلام: امام خمینی مصباح را قبول نداشت/مهندس موسوی را انسانی با تقوا، متعهد به مملکت می‌دانم
  کد خبر : 467139

  زیباکلام: امام خمینی مصباح را قبول نداشت/مهندس موسوی را انسانی با تقوا، متعهد به مملکت می‌دانم

  زیباکلام: امام خمینی مصباح را قبول نداشت/مهندس موسوی را انسانی با تقوا، متعهد به مملکت می‌دانمReviewed by Aryan on Feb 28Rating: صادق زیبا کلام گفت: من قبول دارم که افرادی برای ثبات انقلاب اسلامی در این جامعه شهید شده‌اند و در راه رسیدن به انرژی هسته‌ای دانشمندانی را از دست داده‌ایم اما آنان برای ثبات…

  زیباکلام: امام خمینی مصباح را قبول نداشت/مهندس موسوی را انسانی با تقوا، متعهد به مملکت می‌دانمReviewed by Aryan on Feb 28Rating:

  صادق زیبا کلام گفت: من قبول دارم که افرادی برای ثبات انقلاب اسلامی در این جامعه شهید شده‌اند و در راه رسیدن به انرژی هسته‌ای دانشمندانی را از دست داده‌ایم اما آنان برای ثبات انقلاب و ثابت نگه داشتن این نظام در جنگ‌ها و دانش علمی شرکت کردند نه به خاطر جبهه پایداری و شما به عنوان نماینده تهران چندین بار در نطق‌های خود از این شهدا استفاده کردید. 

  وی در ادامه تصریح کرد: آیا منشور اصولگرایی این نیست که باید اصول را قبول داشته باشند، چرا جبهه پایداری در‌‌ همان وهله اول با جبهه متحد همفکر نشد آیا بیش از این نیست که جبهه پایداری به دنبال کسب قدرت بوده است و این به این معنا نیست که جبهه پایداری خون شهدا را زیر پا می‌گذارد. 

  صادق زیبا کلام در ادامه تصریح کرد: در این چهار سال نمایندگی شما چندین روزنامه در تهران بسته شد، چندین دانشجو تحریم از تحصیل شدند، چندین خانواده بی‌خبر از فرزندانشان هستند، شما چه کردید آیا سینه برای آن‌ها چاک کردید و حالا برای نشریه ۹ دی خود و مسئول سیاسی این نشریه این گونه سینه چاک می‌کنید. 

  به گزارش انتخاب به نقل از ایلنا، زیبا کلام در ادامه گفت: شما به عنوان نماینده در مجلس شورای اسلامی در این چهار سال برای مشکلات اقتصادی مردم کاری نکردید، مطمئن باشید که در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوباره‌‌ همان ۲ الی ۴ درصدی که مردم به شما در سال ۸۶ رای داده‌اند باز رای خواهند داد. 

  رسایی در پاسخ به سوالات صادق زیبا کلام من نمی‌دانم آقای زیبا کلام چه زخمی برداشتند که این گونه از مجلس هشتم صحبت می‌کنند انگار مجلس ششم را فراموش کرده‌اند. ما اصولگرایان در پای اصول خود ایستاده‌ایم و همچنان هم بر آن معتقد خواهیم بود. اما نمی‌دانم چرا برخی اصلاح طلبان از اصول اصلاحات جدا شده و الان جیره خور صعودی‌ها هستند. 

  وی در ادامه به رای مجید انصاری و محتشمی‌پور اشاره کرد و گفت: انصاری و محتشمی‌پور در مجلس پنجم رایشان کمتر از رای من بوده است، نمی‌دانم زیبا کلام چرا این گونه صحبت می‌کند. 

  رسایی در ادامه تصریح کرد: زیبا کلام به دنبال این است که ما در درون نظام به خود سیلی بزنیم و حاکمیت را گاز بگیریم و از منظر ایشان طرفدار مردم باشیم، اما نمی‌دانم می‌تواند به این سوال من پاسخ دهد یا خیر، خاتمی کجاست؟ 

  وی در ادامه گفت: من برای دانشجویانی که مسجد آتش بزنند و به بانک‌ها حمله کنند و امنیت کشور را به خطر بیاندازند نه تنها سینه چاک نمی‌کنم بلکه یقه آن‌ها را نیز خواهم گرفت. 

  صادق زیبا کلام در ادامه در رابطه با سخنان رسایی در خصوص دانشگاه آزاد و اختلاس ۲۰۰ هزار میلیاردی این دانشگاه از سوی دانشگاهیان و حضور وی در جمع دانشجویان، گفت: دانشجویانی که آمدند اعتراض کردند به نظر خود همین نمایندگان مجلس هشتم اراذل و اوباشی بیش نیستند و جالب اینکه اگر این دانشگاه اختلاس کرده چرا اکنون که رئیس آن عوض شده همه نمایندگان به دور آن جمع می‌شوند. 

  وی افزود: اگر شما متعهد به اصول و ارزش‌های اصولی خود هستید، شورای عالی فرهنگی چگونه می‌تواند در مورد تغییر رئیس دانشگاه تصمیم گیری کند. چرا که در قانون تشکیل نهاد شورای عالی فرهنگی چنین تعریفی برای آن تعریف نشده و کلیت دانشگاه آزاد شخصی است و یا نباید از خاطر ببریم که کلیت دانشگاه آزاد شخصی است و اگر به دانشگاه‌های دولتی نظر بیاندازیم خواهیم دید که دانشگاه‌های دولتی نیز شهریه‌هایش در نوبت دوم سنگین‌تر و از هزینه‌هایی که دانشگاه آزاد از دانشجویان می‌گیرد بیشتر است. 

  رسایی در پاسخ به صحبت‌های زیبا کلام گفت: با توهین و تحقیر کردن چیزی از اصلاح طلبان عوض نمی‌شود چرا که مجلس شورای اسلامی میزانش رای مشارکت مردمی است، شما که صحبت از مشارکت ۶۷ درصد در مجلس ششم، ۵۱ درصدی در مجلس هفتم و هشتم می‌کنید باید بدانید که این‌ها از عملکرد اصولگرایان است، چرا که مجلس پنجم یک مجلس اصولگرا بوده و عملکرد درست و صحیح آن باعث شده تا در مجلس ششم مشارکت ۶۷درصدی داشته باشد. 

  زیبا کلام در ادامه تصریح کرد: آقای رسایی خود را منتقد اصولگرایی می‌داند و از اصلاح طلبان و حضور آنان صحبت می‌کند اما نمی‌دانم از کدام اصلاح طلبان سخن می‌گوید، اصلاح‌طلبانی که بعد از خرداد ۲۲ قلع و قمع شده‌اند و ده‌ها نفر آنان اکنون در فشار به سر می‌برند و اکنون رسانه‌ای برای بیان حرف‌هایشان ندارد. 

  وی ادامه داد: چطور نامزد معرفی کردند شما که بعد از ۲۲ خرداد ماه ۱۳ میلیون رای موسوی را کف روی آب دانستید؟ و بعد از ۹ دی نیز به قول خودتان آنان را در نطفه خفه کرده‌اید. نمی‌دانم چرا یک ماه مانده به انتخابات دوباره اصلاح طلبان، اصلاح طلبان می‌کنید. چرا که ما چند بار از خود شما شنیده‌ایم که باید اصلاح طلبان توبه کنند اما معلوم نیست مردم توبه‌شان را بپذیرند، حال اگر مردم پذیرفتند شاید خدا نپذیرد. 

  رسایی در ادامه تصریح کرد: من نگفتم اصلاح طلبان در انتخابات حضور دارند قطعا اگر می‌آمدند به آنان سیلی می‌زدیم.اصلاح طلبانی که همسو با فتنه شده‌اند جایی در میان این مردم و مملکت ندارند.

  زیبا کلام در پاسخ به صحبت‌های رسایی در رابطه با شاخص‌های نمایندگان گفت: با کلی گویی دهان شیرین نمی‌شود و هر که بخواهد از نوشته حرف بزند نوشته‌ها همیشه قشنگ هستند، اما مهم این است که در عمل چه رفتاری داشته باشد. 

   زیباکلام با طرح سوالی مبنی بر اینکه در مجلس شورای اسلامی از سال ۵۸ تاکنون چه پول‌هایی خرج شده است؟ گفت: اگر به انتخابات سال ۵۸ تا ۶۲ نظر افکنیم خواهیم دید که کاندیدا‌ها چگونه با ظاهر آراسته و هزینه کم وارد مجلس می‌شدند، اما از سال ۸۶ به این ور کاندیدا‌ها برای ورود به مجلس چه هزینه‌هایی که خرج نکردند و شاهد آن بودیم که فردي یک سوم خمس خود را به جبهه پایداری کمک کرده است. 

  وی در ادامه تصریح کرد: پس از سال ۸۶ در تهران که نمی‌شود نخود و لوبیا به خانه‌ها برد، اما در شهرستان‌ها با فرستادن نخود و لوبیا و روغن نباتی به درخانه‌ها و دادن شام‌های پر هزینه و پرداخت چک پول‌های ۵۰ هزار تومانی چگونه رای مردم را می‌خرند؟ آیا این نشان از آن ندارد که برخی از نامزدهای مجلس در روستا‌ها، استاندار، بخشدار و کمیته امداد، آموزش و پرورش نباید نقشی در انتخابات داشته باشند. 

  رسایی در پاسخ صحبت‌های زیبا کلام گفت: در تمامی مجلس‌ها این رسم بوده و امروزه عادتی برای نمایندگان شده است و ما در این رابطه در مجلس هشتم طرحی را تصویب کرده‌ایم که هر نامزدی که می‌خواهد در انتخابات شرکت کند باید تمامی میزان اموال خود را بیان کند و پس از آن نیز اموالش مورد بررسی قرار می‌گیرد. 

  رسایی در پاسخ به سوالی از سوی دانشجویان مبنی بر اینکه آقای رسایی برای کتک زدن مردم چقدر پول گرفتید تا با موتور به میان مردم بیایید؟ گفت: این سوال دانشجو از داستانی که من در یکی از برنامه‌ها تعریف کرده‌ام استنباط شده است چرا که در آن برنامه گفتم بعد از انتخابات ۲۲ خرداد ۸۸ وقتی اعتراضات شروع می‌شد روز شنبه‌ای که عده‌ای به نشانه اعتراض سکوت وارد خیابان شدند من نیز سوار موتور با لباس شخصی به میان آن‌ها رفتم و دیدم که فقط ۶۰۰ ‌، ۷۰۰ هزار نفر در آن اعتراض شرکت کرده‌اند. 

  زیبا کلام در ادامه صحبت‌های رسایی در جمع خبرنگاران گفت: بعد از ۲۲ خرداد سال ۸۸ وقتی اعتراضات شروع شد روز دوشنبه شب عده‌ای به کوی دانشگاه حمله کردند آن‌ها نه ناشناخته بودند نه لباس شخصی بلکه فوق العاده و سازمان یافته عمل می‌کردند به گونه‌ای که ماشین کوکی بودند یعنی از قبل به آنان تمامی برنامه‌هایشان دیکته شده بود و آن‌ها کسانی را ضرب و شتم کردند که همگی دانشجو بودند اما هنوز معلوم نیست این یگان از کجا آمده بود و چگونه حمله کرد و چگونه دانشجویان این مملکت را همانند دشمن قلع و قمع می‌کردند. 

  صادق زیبا کلام در ادامه گفت: رسایی از اصل اصولگرایی حرف می‌زند در حالی که پدر معنوی جبهه پایداری مصباح یزدی است، نمی‌دانم چگونه است که اسم امام و کتاب امام را بالای سر خود می‌آورد. ایشان بهتر است با بیان اینکه می‌گویند در پژوهش مطالعات تاریخی و اسناد انقلاب بوده است اینگونه مصباح مصباح می‌کند در حالی که امام مصباح را قبول ندارد. 

  رسایی در پاسخ به صحبت زیبا کلام گفت: مطالعات زیبا کلام به نظرم خیلی پایین است، چرا که مصباح از نظر معنوی نور چشم امام بوده و وی تنها کسی بوده که امام اجازه خرج کردن درآمدهای بکر را داشته است. 

  رسایی در ادامه با بیان اینکه فقر اقتصادی دلیل بی‌کفایتی دولت است یا خیر؟ گفت: بهتر است به خیابان‌های تهران نگاهی بیندازیم، آیا خیابان‌های تهران نشانی از قحطی زدگی دارد چرا واقعیت را نمی‌بینید، درست است برخی تورم‌ها ماحصل دولت است ولی در این کشور خیلی کار‌ها انجام شده است آن هم کشوری که در برابر قدرت‌های بزرگ ایستاده است. 

  زیبا کلام در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه نظر شما در مورد موسوی چیست؟ گفت: نظر من به موسوی چه قبل از فتنه و چه بعد از آن تغییری نکرده است. شاید یک هفته بعد از فتنه ۸۸ افتی داشت اما من موسوی را انسانی با تقوا، متعهد به مملکت می‌دانم. به هر حال طبق قوانین این کشور اگر فردی را بخواهند اعدام و یا به زندان بیفکنند باید دادگاهی کنند و اتهام را به وی تفهیم کنند. چگونه است موسوی را بدون اینکه دادگاهی برگزار شود حبس کردند ‌اما در عین حال چه در زمان نخست وزیر و چه در زمان انتخابات من نسبت به برخی از عملکردهای وی اعتراض می‌کردم. 

  زیبا کلام در پاسخ به سوال دیگری از دانشجویان در رابطه با تغییرات گفت: مراد از تغییراتی که من از آن صحبت می‌کنم این نیست که بخواهیم نظام و قانون اساسی را تغییر دهیم، بلکه مراد من تحقق اهداف انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن سال ۵۷ است و آزادی مطبوعات و اندیشه و حاکمیت قانون در انتخابات آزاد است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • علی

   آقای زیبا کلام
   بیخیال بابا
   مردم خوشن دیگه مگه نمیبینی ؟!؟!؟!
   برو بشین کنار مردمی که به حکومت و دولت وابسته نیستن بعد ببین ته دلشون چه خبره !!!!

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.