• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار » لیالی: کاروان درجه یک و درجه دو نداریم
  کد خبر : 46706

  لیالی: کاروان درجه یک و درجه دو نداریم

  لیالی: کاروان درجه یک و درجه دو نداریم Reviewed by Aryan on Oct 26Rating: علی لیالی رئیس سازمان حج و زیارت در مورد ابهام برخی زائران درباره تفاوت قیمت فیش حج کاروان‌ها به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. برخی زائران یک کاروان که قیمت فیش حج آنها حدود یک میلیون تومان بیشتر از قیمت فیش حج…

  لیالی: کاروان درجه یک و درجه دو نداریم Reviewed by Aryan on Oct 26Rating:

  علی لیالی رئیس سازمان حج و زیارت در مورد ابهام برخی زائران درباره تفاوت قیمت فیش حج کاروان‌ها به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
  برخی زائران یک کاروان که قیمت فیش حج آنها حدود یک میلیون تومان بیشتر از قیمت فیش حج زائران کاروان دیگر است، کاروان خود را تحت عنوان ” درجه یک” و کاروان دیگر را ” درجه دو” می‌نامند. این درحالی است که رئیس سازمان حج و زیارت تأکید می‌کند که اصلاً کاروان درجه یک و درجه دو نداریم. لیالی “تفاوت قیمت محل‌های اسکان” را تنها عامل تفاوت قیمت فیش حج زائران اعلام کرد.

  علی لیالی رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه 40 گروه قیمتی برای فیش حج تمتع وجود دارد،گفت: به غیر از قیمت محل اسکان، کیفیت کلیه سرویس‌ها اعم از تغذیه، نقلیه و خدمات پزشکی که به زائران ارائه می‌شود، برای همه زائران یکسان است. وی در حالی که وجود پدیده‌ای با عنوان کاروان “درجه یک” و “درجه دو” را رد کرد، از 40 گروه قیمتی برای کاروان‌های حج خبر داد و در پاسخ به اینکه “چرا با وجود تعدد گروه‌های قیمتی برای کاروان‌های حج، از درجه‌بندی کاروان‌ها پرهیز می‌شود؟” گفت:  وقتی می‌توانیم کاروان‌ها را درجه‌بندی کنیم که از نظر نحوه و کیفیت کلیه خدمات متفاوت باشند، اما به دلیل اینکه کلیه خدمات –غیر از محل اسکان – برای همه زائران یکسان است، دیگر نمی‌توانیم کاروان‌ها را درجه‌بندی کنیم.

  لیالی افزود: زائران چه بر اساس گروه قیمتی 4 میلیون و 600 هزار تومان و چه بر اساس گروه قیمتی 3 میلیون و 700 هزار تومان هزینه پرداخت کرده باشند، از غذای یک آشپزخانه استفاده می‌کنند، بنابراین نمی‌توانیم عنوان درجه یک و درجه دو را به کار بریم.رئیس سازمان حج و زیارت درباره پائین‌ترین و بالاترین مبلغ مندرج در فهرست 40 گروه قیمتی فیش حج گفت: کف قیمت برابر 3 میلیون و 700 هزار تومان و سقف قیمت معادل 4 میلیون و 600 هزار تومان است. لیالی با بیان اینکه “تنها عاملی که باعث تفاوت قیمت‌ها و ایجاد گروه‌های قیمتی مختلف شده است، تفاوت در ساختمان‌ها است” گفت: قیمت هتل‌ها و ساختمان‌ها در خیابان‌ها و محله‌های مختلف در مدینه و مکه مانند آنچه که در تهران هم وجود دارد، فرق می‌کند. قیمت هتلی که به حرم نزدیک‌تر است، با هتلی که از حرم دورتر است فرق می‌کند. همچنین طبیعی است قیمت اسکان در هتلی که نوساز است، با هتلی که 10 سال ساخت است، فرق می‌کند.

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.