• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار سینمای جهان , سینما و تلویزیون » «هوگو» و «هنرمند» هریک با دریافت پنج اسکار رکود دار دوره هشتاد و چهارم شدند.
  کد خبر : 465104

  «هوگو» و «هنرمند» هریک با دریافت پنج اسکار رکود دار دوره هشتاد و چهارم شدند.

  «هوگو» و «هنرمند» هریک با دریافت پنج اسکار رکود دار دوره هشتاد و چهارم شدند.Reviewed by Farnaz on Feb 28Rating: «هوگو» و «هنرمند» هریک با دریافت پنج اسکار رکود دار دوره هشتاد و چهارم شدند. به گزارش سینمانگار، در مراسمی که شب گذشته در سالن کداک لس آنجلس برگزار شد، با انتخاب «هنرمند» به عنوان…

  «هوگو» و «هنرمند» هریک با دریافت پنج اسکار رکود دار دوره هشتاد و چهارم شدند.Reviewed by Farnaz on Feb 28Rating:

  «هوگو» و «هنرمند» هریک با دریافت پنج اسکار رکود دار دوره هشتاد و چهارم شدند.

  به گزارش سینمانگار، در مراسمی که شب گذشته در سالن کداک لس آنجلس برگزار شد، با انتخاب «هنرمند» به عنوان بهترین فیلم هشتادوچهارمین دوره مراسم اسکار شبی پر از خاطرات گذشته برای ستاره های جهان سینما رقم خورد. این اولین فیلم صامت در 83 سال اخیر است که جوایز بزرگ اسکار را از آن خود کرده است؛ جوایزی از قبیل بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش اول مرد.

  مریل استریپ بعد از 17 بار نامزدی در جوایز اسکار در این دوره برای بازی در «بانوی آهنین» توانست سومین مجسمه طلایی را به دست آورد. اکتاویا اسپنسر که برای بازی در «خدمتکار» اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن را دریافت کرد هنگام دریافت جایزه در حالی که اشق شوق می یخت، سخنانی سرشار از احساس بر زبان جاری کرد. کریستوفر پلامر که برای ایفای نقش در «تازه کارها» نامزد دریافت جایزه شده بود، با دریافت اسکار بهترین بازیگر مکمل مرد در سن 82 سالگی، مسن ترین برنده اسکار بازیگری در تاریخ این جوایز شد.

  در این شب «هوگو»ی مارتین اسکورسیزی در رقابتی تنگاتنگ با «هنرمند» توانست پنج جایزه از دوره هشتادو چهارم را از آن خود کند.

  کمپانی واینشتاین، که سال گذشته پخش فیلم برگزیده اسکار «سخنرانی پادشاه» را بر عهده داشت، در مراسم اسکار 2012  با پخش سه فیلم حضور داشت؛ «هنرمند»، «بانوی آهنین» و «مستند شکست ناپذیر» که در مجموع هشت جایزه اسکار به این فیلم ها اهدا  شد. رتبه بعدی با شش اسکار برای دو فیلم «هوگو» و «رنگو» به پارامونت پیکچرز اختصاص یافت.

  برگزاری مراسم اسکار امسال را برایان گریزر و دان میچر به عنوان تهیه کنندگان اجرایی برعهده داشتند. بیلی کریستال نیز برای نهمین بار اجرای مراسم را به خوبی به سرانجام رسانید. او امسال پس از 8 سال دوباره مجری اسکار شد. جان مایر، برگزیده اسکار برای فیلم های «شیکاگو» و «خاطرات  یک فاحشه»  اجرای دکور سالن برگزاری را عهده دار بود.

  هنگام اعطای جایزه بهترین فیلم که عوامل «هنرمند» با هم بر روی سن حاضر شدند، تهیه کننده جوان فیلم توماس لانگمن از پدرش یاد کرد که در سال 1966 برای ساخت فیلم کوتاه «Le Poulet» برنده جایزه اسکار شد. در ادامه هازاناویسیوس کارگردان «هنرمند» طی سخنانی کوتاه از همسرش (برنیس بیجو، بازیگر اصلی هنرمند) و فرزندانش تشکر کرد و خطاب به همسرش گفت: “تو کاملاً فیلم را تحت تأثیر قرار دادی، و تو روح فیلم هستی!”؛ کارگردان «هنرمند» در پایان صحبت هایش از نویسنده و کارگردان برجسته “بیلی وایلدر” تشکر کرد.

  دقایقی پیشتر از این جایزه، دوژاردن، بازیگر فرانسوی فیلم برتر اسکار، «هنرمند»، با غلبه بر رقبای برجسته ای چون جورج کلونی و براد پیت هنگام دریافت جایزه از فیلمساز آمریکایی سازنده آثار برجسته ای چون «آپارتمان»، «بلوار غروب»، و «تعطیلات از دست رفته» تشکر ویژه کرد و خطاب به حاضرین گفت من عاشق کشور شما هستم.

  مریل استریپ پیش از حاضر شدن بر روی سن برای دریافت اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن، دیگر نامزد این بخش وایولا دیویس را در آغوش کشید. دیویس که برای بازی در «خدمتکار» نامزد دریافت جایزه شده بود، به اعتقاد منتقدان و کارشناسان سینما مهمترین رقیب استریپ محسوب می شد. استریپ در شروع صحبتش از همسرش دون گامر، که در سالن حضور داشت، تشکر کرد و گفت: “هرچیز با ارزشی که در زندگی مان به دست آوردم، از جانب تو به من رسیده است.” سپس از دوست چهره پردازش نام برد و تشکر کرد، جی روی هلاند که در 37 سال اخیر در پروژه های زیادی در کنار او بوده است. به گفته استریپ هلاند از زمان برد اسکار قبلی استریپ برای فیلم «انتخاب صوفی» همکارش بوده و امسال هم اسکار چهره پردازی برای بانوی آهنین به او تعلق گرفت. استریپ گفت که فکر نمی کرده یک بار دیگر برای دریافت اسکار به روی صحنه این مراسم دعوت شود. او در پایان سخنانش با نگاهی به حاضرین گفت: “من با نگاه به این جمع، دوستان قدیمی و دوستان جدیدم، زندگی ام را پیش چشمانم می بینم.”

  اکتاویا اسپنسر، که در این فصل در مراسم های متعددی مورد تقدیر قرار گرفته بود، با دریافت اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای بازی در نقش مستخدمی سرکش در فیلم «خدمتکار» فهرست جوایزش را تکمیل کرد. او پنجمین بازیگر زن آفریقایی-آمریکایی است که در این رشته موفق به دریافت اسکار شد. او که ضمن صحبت هایش اشک از دیدگانش روان بود، از اعضای آکادمی اسکار، از اعضای خانواده اش و عوامل ساخت «خدمتکار» قدردانی کرد.

  کریستوفر پلامر، بازیگر فیلم «تازه کارها»، با دریافت اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در سن 82 سالگی رکورد سن برنده اسکار بازیگری را جابجا کرد. پیشتر، جسیکا تاندی و جورج برنز مسن ترین بازیگران برنده اسکار بودند. پلامر با لمس مجسمه طلایی به شیوه ای خاص به او گفت: “تو فقط دو سال از من بزرگتری، عزیزم. این همه سال کجا بودی؟” بعد از تشکر از همکارانش در این فیلم، از همسرش چنین قدردانی کرد “همسر عزیزم الین که همیشه او را اذیت کرده ام، کسی که به خاطر نجات هر روز از زندگی ام شایسته دریافت جایزه نوبل صلح است”.

  هازاناویسیوس کارگردان اول اسکار که برای ساخت «هنرمند» مستحق دریافت این جایزه شناخته شد در صحبت هایش که آمیزه ای از انگلیسی و فرانسه بود گفت:”اکنون من شادترین کارگردان سینمای جهان هستم”.

  «فرزندان»، روایتی تمام عیار از مشکلات مختلفی که گریبانگیر یک خانواده می شود، برای نویسنده و کارگردانش الکساندر پاین، دومین اسکار را به ارمغان آورد. او پیشتر در سال 2004 برای «راه های جانبی» در همین رشته اسکار را به خانه برد. او امسال اسکار را به طور مشترک با دو نویسنده دیگر فیلمنامه، نات فاکسون و جیم راش برای اقتباس از رمانی به نویسندگی کویی هارت همینگز دریافت کرد. او با اشاره به اینکه همراه مادرش در مراسم حضور پیدا کرده است از او تشکر کرد که به او اجازه داد مدرسه پرستاری را ترک کند تا به علاقه اش، سینما بپردازد.

  در بخش بهترین فیلمنامه اورجینال وودی آلن برای «نیمه شب در پاریس» برنده اسکار شد. آلن مطابق روال همیشگی اش در مراسم اسکار نیز حضور پیدا نکرد.

  اما اسکار بهترین فیلم خارجی زبان هشتاد و چهارمین دوره مراسم اسکار سهم «جدایی» اصغر فرهادی شد تا سینمای ایران برای نخستین بار  مجسمه طلایی را در خانه داشته باشد. کارگردان و نویسنده فیلم، فرهادی فرصت را غنیمت شمرد و هنگام دریافت جایزه از فرهنگ غنی کشورش گفت: “که در زیر لایه های تیره ای از سیاست پنهان شده است،” و مردمش که “به همه فرهنگ ها و احترام می گذارند و از ؟؟”

  گور وربینسکی برای «رنگو» اسکار بهترین انیمیشن سال را دریافت کرد. وربینسکی در «رنگو» روایتی بدیع از فیلم های وسترن را به تصویر کشیده است. او گفت در زمان ساخت فیلم از او می پرسیدند که آیا فیلم برای کودکان ساخته می شود؟ و او پاسخ می داد که: “نمی دانم، اما بی شک «رنگو» به دست بزرگسالانی است که مانند کودکان کار کرده اند.”

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.