• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » آخرین تعرفه خودرو برای وارد کنندگان
  کد خبر : 463977

  آخرین تعرفه خودرو برای وارد کنندگان

  آخرین تعرفه خودرو برای وارد کنندگانReviewed by Farnaz on Feb 27Rating: ميد صافدل كه چند روز پيش از انتشار کتاب مقررات صادرات و واردات سال 91 تا پايان امسال خبر داده بود، در توضيح جزييات اين كتاب در گفت‌وگو با خبرنگار بازرگاني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، عنوان كرد: متوسط ميزان تغيير تعرفه‌ها را اكنون نمي‌توان…

  آخرین تعرفه خودرو برای وارد کنندگانReviewed by Farnaz on Feb 27Rating:

  ميد صافدل كه چند روز پيش از انتشار کتاب مقررات صادرات و واردات سال 91 تا پايان امسال خبر داده بود، در توضيح جزييات اين كتاب در گفت‌وگو با خبرنگار بازرگاني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، عنوان كرد: متوسط ميزان تغيير تعرفه‌ها را اكنون نمي‌توان اعلام كرد، اما پس از اعلام و ابلاغ تعرفه‌هاي جديد مي‌توان اين رقم را محاسبه كرد.

  وي از جمله تغييرات اعمال‌شده را مربوط به تغييرات توضيحات 200 مورد كالا ذكر كرد و افزود: اين تغييرات به پيشنهاد گمرك ايران بوده است. گمرك با توجه به كنوانسيون جهاني مربوطه اين پيشنهادات را اعلام كرد كه مثلا يك كالا را به چند گروه كالايي تقسيم‌بندي كرده‌ايم.

  صافدل اضافه كرد: مثلا دوربين در گذشته تنها يك كاربرد داشت، اما اكنون چند رسانه‌اي شده و قابليت ضبط صوت و موارد ديگر را هم دارد كه با توجه به اين نوع تغييرات، شرح توضيحات 200 كالا تغيير كرده است.

  صافدل با بيان اين‌كه اين اتفاق هيچ اثري بر تعرفه‌هاي وارداتي ندارد، گفت: علاوه بر اين، گروه قابل توجه اقلام كشاورزي كه در مورد آن‌ها، طي سال گذشته، وزارت جهاد كشاورزي پيشنهاداتي داده بود، براي درج در كتاب مقررات صادرات و واردات سال آينده نيز اين وزارت‌خانه نظرات خود را ارائه داده است.

  * ادامه ممنوعيت‌ واردات محصولات كشاورزي

  وي با تصريح اين‌كه طبق پيشنهادات درج شده وزارت‌ جهاد كشاورزي در كتاب مقررات صادرات و واردات سال 91 ، ممنوعيت‌هاي اعلام‌شده وزارت جهاد كشاورزي كماكان ادامه دارد، بيان كرد: وزارت جهاد كشاورزي همچنين در مورد برخي‌ محصولات، سياست فصلي را اعمال كرده كه وارد‌كننده‌ها موظف هستند در فصل برداشت اين محصولات محدوديت‌هاي اعلام شده را مدنظر قرار دهند.

  معاون وزير صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان كرد: از جمله واردات ممنوعه مربوط به محصولاتي مانند هلو، شفتالو و انگور است كه به اندازه‌ كافي از اين محصول‌ها در ايران توليد مي‌شوند و حتي ايران از اين محصولات صادرات هم مي‌كند.

  * تعرفه واردات خودرو تغيير نكرد

  وي در مورد تعرفه واردات خودرو عنوان كرد: در مورد تعرفه‌ واردات خودرو هيچ تغييري نداشتيم و به نظر مي‌رسد پيشنهادي هم در اين مورد نداشته باشيم كه پيشنهادي به ما نشده است.

  به گزارش ایسنا،صافدل خاطرنشان كرد: در قيمت‌گذاري خودرو نيز كماكان سازمان حمايت مصرف‌كنندگان و توليد‌كنندگان نظارت مي‌كند. 

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.