• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ترین ها و رکوردهای جهانی گینس , مطالب برگزیده سایت » جالبترین و عجیبترین درختان جهان + عکس
  کد خبر : 461557

  جالبترین و عجیبترین درختان جهان + عکس

  جالبترین و عجیبترین درختان جهان + عکسReviewed by Aryan on Feb 27Rating: به گزارش ایران ویج ، بزرگ ترین و پیر ترین درختان جهان بسیار باشکوه هستند چرا که شاهد ظهور وسقوط تمدن های متعددی بوده اند. مثلاً ژنرال شرمن، بزرگترین درخت تک ریشه ای که تا به حال شناخته شده ویا تجیکو با 9550…

  جالبترین و عجیبترین درختان جهان + عکسReviewed by Aryan on Feb 27Rating:

  به گزارش ایران ویج ، بزرگ ترین و پیر ترین درختان جهان بسیار باشکوه هستند چرا که شاهد ظهور وسقوط تمدن های متعددی بوده اند. مثلاً ژنرال شرمن، بزرگترین درخت تک ریشه ای که تا به حال شناخته شده ویا تجیکو با 9550 سال قدمت که قدیمی ترین درخت کلونال است. جولیان هایت می گوید “درختال باستانی پیوند زنده ی ما انسان ها با گذشته هستند و در جریان تغییرات همیشگی، شکل خود را حفظ می کنند.این داستان درختان است اما به نوعی قصه ی ما انسانها نیز هست. هر درخت شکل و شخصیتی مخصوص به خود دارد که در طول زندگی اش آن را حفظ می کند.”

  با این مقدمه بیایید در مورد جالب ترین درختان جهان بیشتر بدانیم؛ این لیست تنها به کهن ترین ترین درختان نمی پردازد بلکه آنهایی که دارای شکل یا حالت منحصر به فردی هستند را نیزمورد توجه قرار می دهد.

  درخت بلوط فرشته

  10. درخت بلوط فرشته

  این درخت 1500 ساله در  جزیره ی جونز و در ایالت کارولینای جنوبی در آمریکا قرار دارد. شاخه ها ی این درخت بلند بر مساحتی حدود 5 کیلومتر مربعسایه می افکنند. گفته می شود که این درخت یکی از قدیمی ترین ارگانیسم های زنده در شرق رودخانه ی می سی سی پی است.اندازه ی محیط تنه ی درخت بلوط فرشته 8 متراست و هر یک از شاخه های آن تا 30 متر کشیده شده اند. این درخت بلایای طبیعی بسیاری را از سر گذرانده است که از آن جملهمی توان به زلزله ای در سال 1886، سیل های بیشمار و طوفان هایی مثل طوفان هوگو در سال 1989 اشاره کرد.

  الیا بوی بون، درخت زیتون ووز

  9. الیا بوی بون، درخت زیتون ووز

  آیا باور دارید که کهن ترین درخت زیتون جهان هنوز هم هرسال زیتون های خوش مزه به بار آورد؟ دانشمندان دانشگاه کرت عمر این درخت را بین 3500 تا 4000 سال تخمین زده اند؛ محیط تنه ی این درخت بیش از 4,5 متر است. این درخت در روستای آنو ووز در کرت قرار دارد و سالانه حدود 20 هزار نفر از آن دیدن می کنند.

  درخت خون اژدها

  8. درخت خون اژدها

  این درخت کمیاب که به نام درخت اژدهای سوکوترا نیز مشهور است در کشور یمن قرار دارد و مشهور ترین گیاه در جزیره ی یمنی سوکوترا است. بر اساس آمار یونسکو 37 درصد از گیاهان، 90 درصد از خزندگان و 95 درصد از حلزون های موجود در این جزیره در هیچ جای جهان وجود ندارند.

  درخت اژدها شبیه به یک چتر است و به این دلیل به نام خون اژدها مشهور است که یک مایع سرخ رنگ از خود ترشح می کند. ساکنان محلی هنوز هم از این مایع به عنوان یک ماده ی شفا بخش در تولیدات آرایشی و یا به عنوان رنگ در تزئین سفال استفاده می کنند.

  درخت توله

  7. درخت توله

  ارتفاع این درخت توله ی بزرگ بیش از 35 متر است و در شهر اوخاکا در مکزیک قرار دارد. هر یک از شاخه های این درخت می توانند یک درخت مستقل باشند. محیط تنه ی این درخت 36 متر است؛ این درخت به قدری بزرگ است که در ابتدا دانشمندان تصور می کردند چندین درخت به هم چسبیده و باعث بوجود آمدن آن شده اند اما آزمایش هایی که بر روی DNA آن انجام شد خلاف این نظریه را ثابت کرد.

  درخت بائوباب قوری

  6. درخت بائوباب قوری

  هر 8 گونه ی درخت بائوباب منحصربه فرد و جالب هستند. درخت بائوباب افریقایی بومی سرزمین آفریقا است اما درآسیا و شبه جزیره ی عربستان هم یافت می شود. 6 گونه از این درخت بومی منطقه ی ماداگاسکار هستند و یک گونه ی دیگر هم در استرالیا یافت می شود.

  موضوع جالب در مورد این گونه ی خاص از درختان این است که آنها شبیه بطری و گاهی شبیه به قوری هستند؛ این گونه ی خاص در ایفاتی در ماداگاسکار است. درختی که در عکس مشاهده می کنید 1200 سال سن دارد. این نوع درخت می تواند تا 120 هزار لیتر آب در خود ذخیره کند و از سخت ترین خشکی ها جان سالم به در ببرد.

  درختان تا فروم

  5. درختان تا فروم

  این درختان که بر روی بقایای یک معبد کامبوجی به نام تا فروم رشد کرده اند بسیار جالب هستند. دو گونه درخت خاص در این معبد رشد کرده اند. برخی از متخصصین معتقدند که درخت بزرگ تر گونه ای به نام سیبا پنتاندرا باشد و گروهی دیگر معتقدند که این درخت یک تیت پاک است، درختان کوچک تر که به درخت اصلی چسبیده اند نوعی درخت انجیر چسبنده هستند. ریشه های غول آسای این درخت سالانه بازدیدکنندگان بسیاری را به این محل می کشاند.

  4. متو سلاه

  درخت کاج بزرگ بیسین بریستلکون، نوعی درخت پر عمر است که در ایالت های یوتاه، نوادا و کالیفرنیا رشد می کند. رشد این درخت بسیار کند است و برگ های سوزنی این درخت تا 40 سال سبز می مانند. این درخت قدیمی ترین درخت غیر کلونالی زنده بر روی زمین است. این درخت در سال 1957 توسط 2 دانشمند بررسی شد وسن دقیق آن در آن سال 4789 سال بود. از آنجایی که ممکن است به این درخت صدمه وارد شود محل دقیق آن گزارش نشده اما جایی در رشته کوه سفید کالیفرنیا است.

  درخت پشم ابریشمی

  3. درخت پشم ابریشمی

  این درخت زیبا از خانواده ی درختان مالو است . بومی مناطق استوایی و جنگل های حاشیه هی این مناطق در آمریکای جنوبی مثل برزیل و آرژانتین است. ارتفاع این درخت به حدود 25 متر می رسد و در تنه و شاخه های آن برجستگی هایی وجود دارد که اجازه می دهد آب را در زمان خشکسالی ذخیره کند. اندازه ی گل های زیبای قرمز، صورتی یا بنفش این درخت بین 12 تا 24 ساتی متر است. این گل ها تبدیل به میوه های گلابی شکلی می شوند که داخل آنها پر از دانه هایی است که در نوعی پشم بسیار نرم قرار گرفته اند. از این پشم نرم گاهی برای درست کردن کوسن استفاده می شود.

  درخت اوکالیپتوس رنگین کمان

  2. درخت اوکالیپتوس رنگین کمان

  این درخت نوعی اوکالیپتوس همیشه سبز استکه ارتفاع ان تا 75 متر می رسد. پراکندگی این درخت از مناطقی در اندونزی تا فیلیپین است. چیزی که باعث می شود این درختبسیار خاص باشد،  نوار های زرد، سبز، صورتی، قرمز، بنفش و نارنجی رنگی است که شاخه ها و تنه ی این درخت را پوشانده است و این رنگ های زیبا کاملاً طبیعی هستند. سطح پوسته ی این نوع درخت بسیار نرم است و در هنگام رشد لایه هایی از آن جدا می شوند. این جریان در زمان های متعدد و در قسمت های متفاوتی از درخت اتفاق می افتد. هرچه از عمر پوسته ی جدید می گذرد رنگ آن از سبز روشن به سبز تیره ی مایل به آبی یا بنفش و بعد صورتی و نارنجی تغییر می کند. و چون این اتفاق در قسمت های متفاوتی از درخت می افتد این حالت به صورت نوارهای رنگی در کنار هم قرار می گیرند که تنه ی این درخت را به یک تابلوی نقاشی تبدیل می کنند.

  درخت زندگی

  1. درخت زندگی

  نمونه های بسیاری از درختان کهنسال وجود دارند اما نکته ی بسیار جالبی که در مورد این تک درخت 400 ساله وجود دارد این است که توانسته در وسط بیابان و بدون هیچ منبع شناخته شده ای از آب دوام بیاورد. این درخت که درفاصله ی 2 کیلومتری جبل دخان در بحرین قرار دارد یکی از عجایب طبیعی است. اگر می خواهید منحصر به فرد بودن این درخت را به خوبی درک کنید آن را در نقشه ی هوایی گوگل تماشا کنید و می بینید که از هر نوع گیاهی بسیار دور است.

  مترجم : تینا اقدسی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۳۵)  • پریا

   خیلی بدرد درسم خورد عکساشو میگم افرین

  • یاسمن

   عالی بود وخیلی به درد من خورد

  • عماد

   کار خدا رو میبینی

  • سنا

   قربون عزمتت برم خدا. مرسی از حسن سلیقت

   • farzam

    سنا جان عظمت نه عزمت . ولی تصاویر واقعا زیباست

  • ameneh

   kheili ziba va shegeft angiz bod.mersi.

  • nafas

   عالی بود

  • farzad

   جلل الخالق این نشانه های خداست که سرمان به سنگ بخوره تا آدم شیم ولی افسوس خدای به این مهربونو ول کردیم همنشین شیطان شدیم وای برما : کاش میشد سرنوشت رااز سرنوشت کاش میشد کمی بهترنوشت دوست خوبم کمال تشکر را ازشما دارم مرسی جانم

  • نازنین

   سلام.مرسی دوستان خوب ایران ویج که این تصاویر زیبا رو گذاشتین تا یادمون نره تو این دنیا غیر از دود و ترافیک چیزای قشنگ هم هست.عال بودن.

  • fkarimi

   سلام.خوبه آدمها این عجایب رو می بینند و اینقدر …
   در روستای کلهرود نطنز اصفهان دو درخت عظیم هست که بد نیست یه سری به اونجا و حتی روستا بزنیم.اگر می شد عکسهاش رو براتون می گذاشتم.

  • مریم

   سلام.خسته نباشید.وتشکربخاطرعکسا.آدمیزادبایدسرتعظیم فرودبیاره واسه زیبایهایی خداوند.سبحان الله.همانطورکه داداش فرشادگفت قربون خدا برم

  • farshad

   قربون خدا برم

  • parisa

   جالب بود .جاي درخت سرو ابركوه خيلي خالي بود.

  • a;,ti

   عكس درخت جالب

  • حميد عبيري

   جالب بود ولي كاش از سرو 5000 ساله شهرستان ابركوه كه مربوط به كشور عزيز خودمون ميشود هم يادي كرده بودين.

  • asal

   khili aaaaaaaaali bod

  • elnaz

   خلي ناز بودن…

  • ashkan

   ham ghashang bod ham didani va baraye man ham mese baghie dostan jaleb bod.
   meeeeeerciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii arzeshe didan dasht.

  • غزل

   خييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييلي با حال بود

  • سيداسماعيل حسيني

   درخت گردوي يارود از الموت قزوين هم با داشتن تنه 13 متري هم جالب است.

  • asal

   با حال بود!!!!!!!!
   خوشمان آمد.

  • majid

   باید از نگین سبز کویر سرو 5000 ساله ابرکوه هم یاد میشد کم لطفی شد

  • سارا

   میگم این خدا هم چه خلاقیتی داره هااااااااااااااااا! =D>

  • بهروز

   کره زمین بدون ما انسانها خیلی زیباست…

  • htadk

   It is very good and exellent. please uplaod the pictur of a walnut tree in shahre-kord with 1200 old.
   tanks you.
   karimi

  • nashenas

   همشون الکین بابا همش فتو شاپ

   • farnaz

    مشخصه شما اصلآ فتوشاپ بلد نیستید
    در نهایت اگرم تصویری واقعی نباشه نقاشی دیجیتال میشه که اونم با فتوشاپ نیست!!

   • delara

    شک داری برو searchکن وگر نه یه چیز نگو که یه چیز گفته باشی

  • nashenas
  • samaneh

   {جالب جالب جالب جالب بود} دست مريضا

  • ميربقائي

   جا داشت از درخت سرو 5000 ساله ابركوه توي اين مجموعه يادي شده باشه.

   • حميد عبيري

    سلام.نكته به جايي بود تشكر

  • barbi

   kheyli jalebe tavajoh bood

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.