• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » رئيس جمهور آلمان به دنبال رسوايي‌هاي مالي استعفا کرد
  کد خبر : 442581

  رئيس جمهور آلمان به دنبال رسوايي‌هاي مالي استعفا کرد

  رئيس جمهور آلمان به دنبال رسوايي‌هاي مالي استعفا کردReviewed by Aryan on Feb 18Rating: به دنبال يک سري رسوايي‌هاي مالي و اتهامات مبني بر اختلاس کريستين وولف، رئيس جمهور آلمان کناره‌گيري خود را از مقام رياست جمهوري اعلام کرد. وولف ۵۲ ساله در يک بيانيه تلوزيوني گفت، کشور آلمان شايسته داشتن رئيس جمهوري است که…

  رئيس جمهور آلمان به دنبال رسوايي‌هاي مالي استعفا کردReviewed by Aryan on Feb 18Rating:
  به دنبال يک سري رسوايي‌هاي مالي و اتهامات مبني بر اختلاس کريستين وولف، رئيس جمهور آلمان کناره‌گيري خود را از مقام رياست جمهوري اعلام کرد.

  وولف ۵۲ ساله در يک بيانيه تلوزيوني گفت، کشور آلمان شايسته داشتن رئيس جمهوري است که مورد اعتماد نه صرفا يک اکثريت بلکه اکثريت گسترده‌اي باشد.

  وي افزود: “من امروز از مقام رياست جمهوري فدرال کناره‌گيري مي‌کنم تا راه را به سرعت براي يک جانشين هموار کنم.” بر پايه اين گزارش، رئيس جمهور آلمان بعد از اين استعفا کرد که دادستان‌هاي اين کشور از پارلمان خواستند مصونيت وولف را به منظور رسيدگي به اتهامات وي مبني بر جرايم مالي لغو کنند.

  رئيس جمهور آلمان از ماه دسامبر سال گذشته ميلادي با رسوايي‌هاي مالي روبرو شده است.وي مظنون به اين است که در زمان فرمانداري ايالت ساکسوني سفلي رشوه و امتيازهايي دريافت مي‌کرده است.وولف متهم است که در زمان فرمانداري خود از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰ ميلادي، وام شخصي به ارزش ۵۰۰ هزار يورو با نرخ بهره مناسب جهت خريد خانه دريافت کرده است.

  وي اولين رئيس جمهور آلمان است که تحت بازجويي رسمي کيفري قرار مي‌گيرد. وولف که گزينه مورد نظر آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان براي رياست جمهوري است، از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰ به عنوان فرماندار ايالت ساکسوني سفلي مشغول به کار بود و بعد از آن به مقام رياست جمهوري آلمان دست پيدا کرد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.