• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار سینمای ایران , تلويزيون و صدا سيما » انجمن منتقدان در محکومیت عملکرد مسعود فراستی در تلویزیون بیانیه داد
  کد خبر : 4417

  انجمن منتقدان در محکومیت عملکرد مسعود فراستی در تلویزیون بیانیه داد

  انجمن منتقدان در محکومیت عملکرد مسعود فراستی در تلویزیون بیانیه دادReviewed by Aryan on Apr 17Rating: انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران در محکومیت استفاده یک منتقد از کلمات رکیک دریک برنامه زنده تلویزیونی بیانیه صادر کرد. در این بیانیه که به امضای شورای مرکزی انجمن منتقدان ونویسندگان سینمایی ایران رسیده، آمده است: ارتباط صاحبان…

  انجمن منتقدان در محکومیت عملکرد مسعود فراستی در تلویزیون بیانیه دادReviewed by Aryan on Apr 17Rating:

  آیا کار مسعود فراستی در برنامه هفت در روش انتقاد کردن هایش درست است ؟

  مشاهده نتایج

  Loading ... Loading ...

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌


  انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران در محکومیت استفاده یک منتقد از کلمات رکیک دریک برنامه زنده تلویزیونی بیانیه صادر کرد. در این بیانیه که به امضای شورای مرکزی انجمن منتقدان ونویسندگان سینمایی ایران رسیده، آمده است: ارتباط صاحبان قلم در حوزه نقد و روزنامه نگاری سینمایی در ایران با خالقان آثار سینمایی، همواره رابطه‌ ای توام با فراز و نشیب بوده است، اما کمتر دیده شده این ارتباط به توهین و بی‌حرمتی آلوده شود.احساس موجود میان هنرمند سینما و منتقد، در غالب موارد با احترام و البته جدیت حرفه‌ای همراه بوده و هنرمند و منتقد با حسن نیت متقابل با یکدیگر رفتار می‌کنند.

  منتقد، البته سختگیرانه فیلم می‌بیند و سختگیرانه نقد می‌کند اما حرمت سینماگر را نمی شکند. سینماگر نیز با پیش فرض حسن نیت منتقد، به نقدش توجه می‌کند و در راه بهبود آثار بعدی به‌کار می‌بندد. خوشبختانه درحال حاضر ارتباط مثبت، سالم و حرفه‌ای که میان غالب منتقدان و هنرمندان سینما وجود دارد، زمینه تبادل نظر و گفتمان سازنده را برای طرفین فراهم کرده ‌است و این مطمئنا به سود سینمای ایران است.

  نمونه بارز این ارتباط محترمانه، حرفه‌ای و موثر را در حضور پررنگ بزرگترین سینماگران کشورمان در مراسم چهارمین شب منتقدان که درهشتم بهمن ماه اخیر برگزارشد، دیدیم. به ‌یاد بیاوریم سخنان ابراهیم حاتمی‌کیا را در همین مراسم که حاکی از همین نگاه مثبت و توام با حسن نیت هنرمندان به منتقدان است. او گفت: “امروز احساس می‌کنم که بیش از همیشه به نیش و نوش نقد منتقدان نیازمندم.”

  متاسفانه در برخی موارد، همکاران منتقد بیش از آنکه به شان حرفه‌شان و حرمت مخاطبانشان بیندیشند، به برآوردن اغراض وامیال شخصی فکر می‌کنند و بیش از آنکه به استدلال و “نقد” بپردازند ، سعی در مطرح ساختن خود از تریبون رسانه ملی دارند. جای تاسف عمیق دارد که برخی همکاران روی آنتن برنامه زنده، سخیف‌ترین عبارات و رکیک‌ترین کلمات را برای تخریب یک فیلم بر زبان می‌آورند و نامش را نقد می‌گذارند و تازه مدعی مبارزه با سینمای مبتذل و سخیف هم هستند. تاسف‌ بارتر آنکه از تنها برنامه سینمایی کشور نیز به عنوان فرصتی انحصاری سود می‌برند و به شکلی تعجب برانگیز ومشکوک، مبسوط الید عمل می‌کنند.

  انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران با اظهار تاسف فراوان به سبب کلمات شرم آوری که با نام نقد در یک برنامه سینمایی، بر زبان یک منتقد سینما جاری شد، از سینماگران، منتقدان و تمام سینمادوستان و بینندگان آن برنامه و خانواده‌های محترم آنان پوزش می‌خواهد و امیدوار است رفتار و گفتار عاری از ادب واخلاق برخی را به‌ پای جامعه شریف منتقدان سینما ننویسند.

  از مسوولان ذیربط سیمای جمهوری اسلامی نیز گلایه‌مندیم که با نادیده گرفتن انتقادات مصلحانه، با پافشاری در میدان دادن انحصاری به برخی، موجب رخ دادن این اتفاق نامیمون و بدنامی جامعه محترم و فرهنگی منتقد سینما را فراهم آوردند و امیدواریم با حسن تدبیر، مانع ادامه این روند نامناسب در این رسانه عمومی شوند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۳)  • Daniel

   این یارو دست چپو راستشو از هم تشخیص نمیده حالا واسه ما منتقد شده و 69 درصد هم رای اورده!!!!!!!!!!!!!!؟

  • مریم

   فراستی هرچی میگه واقعیته واقعیتی که خیلی ها جرات گفتنش رو ندارن برادر احمد نیا تو هم برو رد کارت

   • احمدنیا

    به قول قهوه تلخ : دست گلتوووون درد نکنه 😛

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.