• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » استفاده پليس امريکا از سلاح شوک‌آور 500 قرباني داشته است
  کد خبر : 438102

  استفاده پليس امريکا از سلاح شوک‌آور 500 قرباني داشته است

  استفاده پليس امريکا از سلاح شوک‌آور 500 قرباني داشته استReviewed by Aryan on Feb 16Rating: عفو بين‌الملل از از پليس و نهادهاي مجري قانون امريکا خواسته است تا استفاده از سلاح‌هاي شوک‌آور را در اين کشور محدود کنند. از سال ۲۰۰۱ ميلادي تا کنون دست‌کم ۵۰۰ نفر به دليل استفاده پليس امريکا از سلاح‌هاي شوک‌آور…

  استفاده پليس امريکا از سلاح شوک‌آور 500 قرباني داشته استReviewed by Aryan on Feb 16Rating:
  عفو بين‌الملل از از پليس و نهادهاي مجري قانون امريکا خواسته است تا استفاده از سلاح‌هاي شوک‌آور را در اين کشور محدود کنند.

  از سال ۲۰۰۱ ميلادي تا کنون دست‌کم ۵۰۰ نفر به دليل استفاده پليس امريکا از سلاح‌هاي شوک‌آور کشته شده‌اند.درخواست عفو بين‌المللي درست چند روز پس از آن مطرح شد که پليس امريکا با استفاده از سلاح‌هاي شوک‌آور يک مرد را در ايالت آلاباما کشت.اين فرد پانصدمين نفري است که در يک دهه اخير در امريکا به دليل استفاده از چينين سلاح‌هايي از سوي پليس کشته شده است.

  عفو بين‌الملل افزود: از سال ۲۰۰۱ ميلادي تا کنون دست‌کم ۵۰۰ نفر به ضرب سلاح‌هاي شوک‌آور در امريکا چه در حين بازداشت و يا در زندان کشته شده‌اند.عفو بين‌الملل ادامه داد: ” افزايش آمار تلفات، اتخاذ قوانين سخت‌تر را با هدف محدود کردن چنين تسليحاتي در اجراي قانون ضروري مي‌سازد.” اين گروه حقوق بشر اظهار داشت: ده‌ها نفر از قربانيان به دليل استفاده غيرضروري پليس امريکا از چنين تسليحاتي کشته شده‌اند.

  سوزان لي ، مسئول منطقه امريکاي عفو بين‌الملل گفت: “از صدها نفري که به دليل استفاده پليس از سلاح‌هاي شوک‌آور در امريکا کشته شده‌اند، در ده‌ها مورد و يا شايد بيشتر که مواردي که به تلفات منجر شده، به استفاده از چنين سلاح‌هايي نياز نبوده است.”سوزان لي افزود: “اين غيرقابل قبول است و استفاده از دستورالعمل‌هاي سخت‌گيرانه‌تري در اين زمينه، الزام‌آور است.”با اين حال پليس امريکا در دفاع از استفاده از چنين سلاح‌هايي مدعي است که استفاده از آن‌ها از کشتن افراد جلوگيري مي‌کند و مي‌تواند براي مهار مظنونان خطرناک و آن‌دسته از مظنوناني که با پليس هم‌کاري نمي‌کنند، استفاده شود.

  عفو بين‌الملل مي‌گويد، نيروهاي امنيتي فقط در شرايطي حق استفاده از اين نوع سلاح‌ها را دارند که پليس استفاده از سلاح گرم را در نظر دارد.محققان، مطابق با قانون آزادي اطلاعات به اسنادي دست يافته‌اند که نشان مي‌دهد، پليس بدون توجه به توصيه‌هاي دولتي، در ده‌ها مورد از سلاح‌هاي شوک‌آور استفاده کرده‌است.

  جاني کاماهي ورن، ۴۳ ساله آخرين قرباني است که ۱۳ فوريه در دوتان آلاباما، پس از آن که پليس وي را دو بار به ضرب گلوله اين سلاح‌ها هدف قرار داد، کشته شد.گفته مي‌شود که ورن، زمان کوتاهي پس از هدف قرار گرفتن به ضرب گلوله اسلحه شوک‌آور کمتر از دو ساعت بعد در بيمارستان جان سپرد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.