• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » 70 درصد آسانسورهای تهران مشکل دارند
  کد خبر : 437779

  70 درصد آسانسورهای تهران مشکل دارند

  70 درصد آسانسورهای تهران مشکل دارندReviewed by Aryan on Feb 16Rating: مدیرکل هماهنگی سازمان استاندارد کشور گفت: در دو سال گذشته و در بازرسی‌های ادواری که از مراکز عمومی و دولتی تهران داشتیم، مشخص شد که بیش از 70 درصد آسانسورهای تهران دارای مشکل است.  وحید مرندی‌مقدم در حاشیه دومین روز برگزاری سمینار آموزشی تخصصی…

  70 درصد آسانسورهای تهران مشکل دارندReviewed by Aryan on Feb 16Rating:

  آسانسورهای تهران

  مدیرکل هماهنگی سازمان استاندارد کشور گفت: در دو سال گذشته و در بازرسی‌های ادواری که از مراکز عمومی و دولتی تهران داشتیم، مشخص شد که بیش از 70 درصد آسانسورهای تهران دارای مشکل است. 

  وحید مرندی‌مقدم در حاشیه دومین روز برگزاری سمینار آموزشی تخصصی آسانسور، پله برقی و تجهیزات وابسته در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: یکی از وسایلی که ایمنی و سلامت مردم را به خطر می‌اندازد، آسانسور است. 

  مدیرکل امور هماهنگی سازمان استاندارد کشور گفت: در بازرسی اولیه پس از نصب آسانسور، 100 درصد آسانسورها گواهی و تایید اولیه را می‌گیرند. 

  مرندی‌مقدم افزود: با توجه به رشد روزافزون جمعیت و مقرون به‌صرفه نبودن ساخت واحدهای ویلایی و همچنین رو آوردن به ساخت واحدهای طبقاتی و نیز کمبود زمین در شهرها و افزایش ساختمان‌های بلند مرتبه، استفاده از آسانسور در مجتمع‌های بیش از چهار طبقه اجباری شد. 

  وی گفت: حساسیت برای نصب، تجهیز و بازرسی به منظور استانداردسازی پله‌برقی‌ها و بالابرها به شکل خاص مهم و ضروری است. 

  مشاور رئیس سازمان بازرسی استاندارد کشور افزود: چالش جدی که ما با آن مواجه هستیم بازرسی ادواری آسانسورها در ملک شخصی افراد است. 

  مرندی‌مقدم گفت: در دو سال گذشته در تهران و با بازرسی‌های ادواری که از مراکز عمومی و دولتی نظیر بیمارستان‌ها و بانک‌ها، وزارتخانه‌ها صورت گرفت مشخص شد که بالای 70 درصد آسانسورها دارای مشکلات است. 

  مشاور رئیس سازمان بازرسی استاندارد کشور با بیان آسیب‌های ناشی از مشکلات آسانسورها، ادامه داد: مشکلات قطعات آسانسورها آسیب‌هایی نظیر شکستگی ستون فقرات را برای فرد به همراه دارد. 

  مرندی‌مقدم افزود: مالکان ساختمان‌های مجهز به آسانسور اطلاعات کاملی در ارتباط موارد حقوقی و جزائی که به سبب حوادث آسانسورها و پله برقی‌ها ایجاد می‌شود، دارند. 

  به گزارش فارس، مدیرکل امور هماهنگی سازمان استاندارد کشور گفت: متاسفانه قانونی برای ورود به ملک خصوصی و منازل افراد به منظور بازرسی‌ آسانسورهای قدیمی و جدید وجود ندارد در حالی که این کار می‌تواند سبب ایمنی بیشتر جان مردم و دوری از حوادث ناشی از فرسودگی قطعات آسانسورها و شناخت جرائم ناشی از بازرسی‌‌های انجام نشده، شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.