• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » 2هزار کارمند شیعه در بحرین اخراج شدند
  کد خبر : 432860

  2هزار کارمند شیعه در بحرین اخراج شدند

  2هزار کارمند شیعه در بحرین اخراج شدند Reviewed by Aryan on Feb 14Rating: به نقل از واحد مرکزی خبر از زمان آغاز ناآرامی های بحرین تاکنون ، دو هزار نفر از کارمندان شیعه ادارات دولتی و خصوصی اخراج شدند. به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی ، روسای اتحادیه ها اعلام کردند با وجود وعده های مکرر…

  2هزار کارمند شیعه در بحرین اخراج شدند Reviewed by Aryan on Feb 14Rating:

  به نقل از واحد مرکزی خبر از زمان آغاز ناآرامی های بحرین تاکنون ، دو هزار نفر از کارمندان شیعه ادارات دولتی و خصوصی اخراج شدند. به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی ، روسای اتحادیه ها اعلام کردند با وجود وعده های مکرر دولت آنها هنوز نتوانستند به کار خود بازگردند.

  چارلز استراتفور ، خبرنگار شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی گزارش داد محمد المسعود از افرادی است که پس از بیست سال کار در یک اداره به خاطر شیعه بودن از کار اخراج شده است. وی در گفتگو با الجزیره گفت هیچگونه خطایی مرتکب نشده است و تنها دلیل اخراج وی شیعه بودن اوست.

  گروهها و فعالان حقوق بشر اعلام کردند بیش از شصت نفر از جمله چهار پلیس از زمان آغاز سرکوب قیام شیعیان که از فوریه گذشته آغاز شد کشته شده اند. تقریبا دو هزار نفر از کارمندان شیعه در بخش های دولتی و خصوصی نیز از کار برکنار شدند و هنوز بر سر کار بازنگشته اند.

  المسعود گفت مسئولان بحرین علت اخراج وی را غیبت چند روزه از محل کار در زمان ناآرامی ها اعلام کردند اما وی گفت در جریان درگیری ها بسیاری از مردم از حضور بر سر کار خودداری کردند چون خیابانها برای حضور در اداره امن نبوده است و وی داستانهای مختلفی درباره ضرب و شتم مردم در مسیر خود به ادارات شنیده بود. بررسی های دقیق درباره نقض حقوق بشر در بحرین نشان داد بسیاری از افراد بازداشت شده تحت شکنجه قرار گرفتند.

  در جریان ناآرامیها ، مکانهای مذهبی شیعیان نابود و مردم به خاطر حضور مستمر در تظاهرات از کار برکنار شدند. پادشاه بحرین اعلام کرد افراد اخراج شده دوباره به محل کار باز خواهند گشت. وزارت کار نیز وعده داد این اقدام در دو مرحله انجام خواهد شد تا شرکت ها بتوانند کارمندان خود را دوباره به کار بگمارند.

  از آنجا که بعید است در آینده شغلی به این کارمند اخراجی داده شود ، تلاش المسعود برای تامین درآمد خانواده وی همچنان ادامه دارد ، و این در حالی است که تظاهرات مخالفان دولت نیز همچنان پا بر جاست.

  شیعیان بحرین می گویند تا زمانیکه حق و حقوق شیعیان در این کشور داده نشود ، از خواسته های خود دست بر نخواهند داشت.

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.