• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » طرح جنجالی ساخت مجسمه همسر سارکوزی
  کد خبر : 432343

  طرح جنجالی ساخت مجسمه همسر سارکوزی

  طرح جنجالی ساخت مجسمه همسر سارکوزی Reviewed by Aryan on Feb 14Rating: طرح یک شهردار فرانسوی برای ساخت مجسمه همسر رئیس‌ جمهوری فرانسه در لباس کارگران، برانگیختن خشم جناح مخالف و شرمساری بانوی اول کاخ الیزه را به دنبال داشته است. به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ژاک مارتین، شهردار نوژان- سور- مارن و یکی از…

  طرح جنجالی ساخت مجسمه همسر سارکوزی Reviewed by Aryan on Feb 14Rating:

  طرح یک شهردار فرانسوی برای ساخت مجسمه همسر رئیس‌ جمهوری فرانسه در لباس کارگران، برانگیختن خشم جناح مخالف و شرمساری بانوی اول کاخ الیزه را به دنبال داشته است.

  به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ژاک مارتین، شهردار نوژان- سور- مارن و یکی از اعضای حزب اتحاد برای جنبش مردمی، این مجسمه را به افتخار زنان مهاجر ایتالیایی که در کارخانه پنبه کار می‌کردند، سفارش داد. 
  با این حال زمانی که روزنامه “لو پاریزین” از طرح این شهردار عضو حزب نیکولا سارکوزی، رئیس جمهوری فرانسه خبر داد، خشم بسیاری از اعضای احزاب جناح مخالف برانگیخته شد. این مجسمه قرار است به ارتفاع دو متر و با هزینه 80 هزار یورو ساخته شود. یک منبع نزدیک به کارلا برونی، همسر سارکوزی و بانوی اول فرانسه اعلام کرد، وی با ساخت مجسمه‌اش به دست الیزابت کیبوت، مجسمه‌ساز فرانسوی موافقت کرده اما این توافق بر این اساس نبوده که نام او به عنوان مدل مجسمه مطرح شود. 

  این منبع افزود: مدل بودن شغل قبلی بانوی اول فرانسه است که دیگر این کار را برای اهداف تجاری انجام نمی‌دهد اما در برخی موارد که از او خواسته می‌شود، بدون دریافت هیچ پولی می‌پذیرد که به عنوان مدل کار کند. 
  ویلیام گیب، از احزاب جناح مخالف اعلام کرد: پوشاندن لباس کارگران به تن یک خوانند پاپ ایده‌ای مضحک است. 
  وی افزود: دادن چهره یک فرد کاملا ثروتمند به کارگران یک کارخانه پنبه، در واقع به سخره گرفتن آنهاست. من علیه کارلا برونی چیزی برای گفتن ندارم اما او نماد جامعه کارگران نیست.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.