• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » دکوراسیون » طریقه صحیح نصب تابلو در خانه
  کد خبر : 431600

  طریقه صحیح نصب تابلو در خانه

  طریقه صحیح نصب تابلو در خانهReviewed by Farnaz on Feb 14Rating: در میان اسباب و اثاثیه دكوراسیون خانه، بعضی از لوازم، اگرچه به لحاظ اهمیت و ضرورت، كارآیی وسایل دیگر را دارا نیستند و حتی در تقسیم بندی، جزء عناصر صرفاً دكوراسیونی به حساب می آیند، ولی وجود آنها در چیدمان یك محیط، یك ضرورت…

  طریقه صحیح نصب تابلو در خانهReviewed by Farnaz on Feb 14Rating:

  در میان اسباب و اثاثیه دكوراسیون خانه، بعضی از لوازم، اگرچه به لحاظ اهمیت و ضرورت، كارآیی وسایل دیگر را دارا نیستند و حتی در تقسیم بندی، جزء عناصر صرفاً دكوراسیونی به حساب می آیند، ولی وجود آنها در چیدمان یك محیط، یك ضرورت دكوراسیونی بوده و در واقع آنها مكمل لوازم اصلی محسوب می شوند.

   

   

  تابلوها نیز از این جمله اند.این عناصر به ظاهر نه چندان باارزش تزئینی، می توانند نقش های مهمی را در سیستم دكوراسیونی یك محیط بر عهده بگیرند:

   ۱ _ بسیاری از تابلوها به جهت آنكه اثر هنری را در قالب نقاشی، فرش، خط، معرق و دیگر كارهای هنری ارائه می دهند، نه تنها خود از ارزش بسزایی برخوردارند، بلكه به دكوراسیون فضا نیز اعتباری دوچندان می بخشند.

   ۲ _ در دكوراسیون داخلی یك محیط برخی وظایف را می توان به تابلوها سپرد:

   الف _ چرخش رنگی: تابلوها گذشته از ارزش هنری شان، در یك دید كلی و دورنما، لكه های رنگینی در دكوراسیون فضا محسوب می شوند كه در موضوع چرخش رنگی محیط جایگاه ویژه ای دارند. البته اهمیت این موضوع در نمای نزدیكتر و رنگ های به كار رفته در داخل اثر هنری قاب شده نیز كماكان همان میزان است.

   ب _ خطای بصری: با استفاده از تابلوها می توان ابعاد فضا را به لحاظ دیداری تغییر داد كه این كار از طریق دو روش امكان پذیر است:

   ۱ _ هنگامی كه تابلویی عمودی با طول زیاد بر روی دیوار نصب می كنید و یا مجموعه ای از چند تابلو را در زیر هم و یا در دو ردیف عمودی كنار هم به دیوار متصل می كنید در هر دو صورت در مبحث دكوراسیون خطی عمودی بر روی دیوار ایجاد كرده اید كه به جهت هدایت حركت چشم بیننده از بالا به پایین سبب خطای دید او شده و ارتفاع سقف و دیوار بیشتر از اندازه واقعی به نظر می رسد.
   ۲ _ همان روش افزایش ارتفاع را می توان با در كنار هم قرار دادن چند تابلوی معمولاً یك اندازه بر روی دیوار به افزایش ظاهری طول دیوار تبدیل كرد.

   حال پس از آشنایی با نقش های مهم كاربردی تابلو در دكوراسیون باید خاطرنشان كرد نصب تابلو بر روی دیوار نیز كار ساده ای نیست بلكه برای این منظور نیز قوانین خاصی از جمله در نظر گرفتن ابعاد تابلو، وسعت دیوار، ارتفاع دیوار، فاصله نصب تابلو تا سقف، میدان دید افراد و عواملی مانند اینها وجود دارد ولی مهمتر این است كه بسیاری از افراد همواره گمان می كنند یك دیوار خالی بزرگ، تنها جای مناسب برای نصب یك تابلوی متناسب با آن به لحاظ ابعاد است. حال آنكه این تصور نادرست است.

   شما می توانید مجموعه ای از چندین تابلو را در یك تركیب بندی صحیح بر روی دیوار خالی مورد نظر نصب كنید ولی لازم به ذكر است انجام این كار نیز باید ابتدا با در نظر گرفتن شرایط محیطی و به طور كلی هدف از ایجاد چنین تركیبی صورت گرفته و سپس با یك نتیجه گیری قطعی و صحیح در شكل و فرم تركیب بندی، دست به كار شوید. برای این منظور دو راهكار اصلی وجود دارد:

   ۱ _ پلان دیوار و نحوه چیدمان مورد نظر برای تابلوها را بر روی كاغذ بكشید. به این ترتیب كه یك كاغذ شطرنجی برداشته و پس از اندازه گیری دقیق ابعاد دیوار بر روی كاغذ به ازای هر یك متر یك سانتی متر مستطیلی بكشید. سپس ابعاد تابلوهای موجود و یا موردنظر برای خرید را دقیق اندازه گیری كرده و با همان مقیاس یك صدم ابتدا در داخل این مستطیل كه نقش دیوار را ایفا می كند، محل و نوع تركیب بندی را با طراحی های متعدد انتخاب كرده و پس از كسب نتیجه نهایی برای نصب، دست به كار شوید.

   ۲ _ الگوی هریك از تابلوهای مورد نظر را بر روی روزنامه و یا كاغذ الگو درآورده و با در كنار هم قرار دادن آنها بر روی دیوار مورد نظر با چسب نواری كاغذی، وضعیت آنها را نسبت به هم سنجیده و پس از آنكه به یك تركیب بندی مورد نظر و صحیح رسیدید، هر یك از تابلوها را به جای الگوی آنها به دیوار نصب كنید.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.