• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » هاشميان: متاسفانه بعضی از مکمل‌ها به مواد ممنوعه آلوده هستند
  کد خبر : 430855

  هاشميان: متاسفانه بعضی از مکمل‌ها به مواد ممنوعه آلوده هستند

  هاشميان: متاسفانه بعضی از مکمل‌ها به مواد ممنوعه آلوده هستندReviewed by Aryan on Feb 14Rating: پنج نمونه دوپينگ بازيكنان فوتبال مثبت اعلام شد. به گزارش ايسنا و به نقل از سايت فدراسيون، احمد هاشميان، رئيس کميته پزشکي فدراسيون فوتبال از آلوده بودن برخي از مکمل هاي تغذيه به مواد ممنوعه که بازيکنان ليگ برتري و…

  هاشميان: متاسفانه بعضی از مکمل‌ها به مواد ممنوعه آلوده هستندReviewed by Aryan on Feb 14Rating:

  پنج نمونه دوپينگ بازيكنان فوتبال مثبت اعلام شد.

  به گزارش ايسنا و به نقل از سايت فدراسيون، احمد هاشميان، رئيس کميته پزشکي فدراسيون فوتبال از آلوده بودن برخي از مکمل هاي تغذيه به مواد ممنوعه که بازيکنان ليگ برتري و دسته اول از آن استفاده کرده اند، خبر داد و گفت: 5 نمونه از 75 نمونه آزمايش دوپينگ ارسالي به آزمايشگاه مثبت اعلام شده است که نمونه آزمايش 3 بازيکن ليگ برتري و 2 بازيکن از ليگ دسته اول مثبت اعلام شده است. امروز به بازيکنان متخلف اين مسئله را ابلاغ مي‌کنيم تا درخواست آزمايش نمونه B خود را به کميته پزشکي اعلام کنند.

  وي در ادامه بيان کرد: 4 نمونه مثبت به استفاده از هگزا متيل آمين است که همان ماده‌اي است مکمل‌ها به آن آلوده هستند و يک نمونه هم ناندرلون است. در مورد آلودگي برخي از مکمل‌ها نيز بارها و بارها به باشگاهها به صورت مکتوب و از طريق سايت رسمي فدراسيون اعلام کرده ايم که بازيکنان از اين مواد استفاده نکنند اما متاسفانه برخي از فوتباليست ها به استفاده از مکمل هاي مختلف مي پردازند که در نهايت تست دوپينگشان مثبت اعلام مي شود.

  هاشميان درپايان در خصوص برگزاري سمينار يک روزه به ميزباني هيات فوتبال بوشهر گفت: همايش يک روزه آموزش مباني مبارزه با دوپينگ روزگذشته برگزار شد که آشنايي با ليست داروهاي ممنوعه و عوارض استفاده از داروها، آشنايي با موارد تخلف از آئين نامه دوپينگ و مجازاتهاي مربوطه، آشنايي با ساختار و تشکيلات مبارزه با دوپينگ در سطح جهاني و ملي، آشنايي با حقوق و وظايف دست اندرکاران فوتبال در مقابل آئين نامه و آشنايي اجمالي با روند نمونه گيري از سوي بنده و مريم محتشميان تدريس شد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.