• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » ارتش انگلیس تا سال 2020 میلادی نابود می شود
  کد خبر : 426895

  ارتش انگلیس تا سال 2020 میلادی نابود می شود

  ارتش انگلیس تا سال 2020 میلادی نابود می شودReviewed by Aryan on Feb 13Rating: به گزارش فارس به نقل از روزنامه انگلیسی “اکسپرس”، با وجود برنامه ریزی های دولت لندن برای اجرای سیاست های کاهش هزینه ای با هدف جبران کسری بودجه کشور یکی از کارشناسان دفاعی انگلیس شب گذشته هشدار داد که انگلیس تا…

  ارتش انگلیس تا سال 2020 میلادی نابود می شودReviewed by Aryan on Feb 13Rating:

  ارتش انگلیس

  به گزارش فارس به نقل از روزنامه انگلیسی “اکسپرس”، با وجود برنامه ریزی های دولت لندن برای اجرای سیاست های کاهش هزینه ای با هدف جبران کسری بودجه کشور یکی از کارشناسان دفاعی انگلیس شب گذشته هشدار داد که انگلیس تا سال 2020 میلادی دیگر نمی تواند اعلام کند که ارتشی دارد و نظامیان انگلیسی با وجود ضربه شدیدی که به روحیه و طرز فکر آنها وارد شده است، در حال مبارزه و جنگ برای یک نیروی دفاعی تنزل یافته هستند.

  تحلیلگران دفاعی انگلیس اعلام کرده اند که پیشنهادات وزارت دفاع انگلیس مبنی بر کاهش تعدادی از نظامیان تمام وقت کشور و رسیدن تعداد آنها به کمتر از 100 هزار نفر به این معناست که نظامیان جنگجوی آنها به لحاظ فنی به عنوان یک ارتش نمی توانند طبقه بندی شوند.

  این تحلیل مقامات دفاعی انگلیس “دیوید کامرون” نخست وزیر انگلیس را بر آن داشت تا شب گذشته بار دیگر درباره کاهش های نظامی و هزینه ای ارتش انگلیس فکر کند؛ کاهش هایی که بر اساس آنها تعداد نظامیان انگلیسی تا سال 2020 میلادی از 101 هزار و 300 نفر فعلی به 82 هزار نظامی خواهد رسید.

  انجمن دفاع ملی انگلیس اعلام کرده است که ارتش مفتخر 370 ساله انگلیس ( در صورت اعمال سیاست های کاهش هزینه ای دولت) با توجه به شاخص شناخت و پذیرش بین المللی سقوط خواهد کرد که این امر باعث جدایی ارتش از جنگجویان غیرنظامی و یا سایر انواع نیروهای دفاعی کشور می شود.

  فرمانده “جان موکسورثی” بنیان گذار و رئیس انجمن دفاعی انگلیس در این باره گفته است: بر اساس تمام تعاریف بین المللی که از ارتش وجود دارد و با توجه به صحبت هایی که من با ژنرال های ارتش داشتم، اگر تمام کاهش های پیشنهادی دولت عملی شود، ارتش برای اینکه به لحاظ فنی یک ارتش نامیده شود بسیار کوچک خواهد بود و در عوض به نیروی دفاع کشوری تبدیل خواهد شد.

  این هشدارهای کارشناسان دفاعی انگلیس در شرایطی گزارش می شود که بر اساس بررسی استراتژی امنینی و دفاعی سال 2010 انگلیس، وزارت دفاع این کشور موظف است تا سال 2015 میلادی 7 هزار نظامی خود را حذف کند و این در حالیست که بر اساس کاهش های برنامه ریزی شده اخیر حذف نظامیان انگلیسی دیگر نیز تا سال 2020 میلادی و رسیدن تعداد آنها به 82 هزار نفر عنوان شده است.

  “پاتریک مرسر” یکی از نمایندگان محافظه کار انگلیس نیز با اعلام اینکه چشم انداز ارتش انگلیس و تبدیل شدن آن به نیروی دفاع کشوری باعث خجالت مقامات دولتی است، از دولت لندن خواست تا بار دیگر درباره کاهش های برنامه ریزی شده ارتش انگلیس فکر کند.

  با وجود سوالاتی که اخیرا درباره قابلیت های دفاعی ارتش انگلیس مطرح شده اند، دولت لندن به برپا کردن درگیری در سراسر جهان مصر است و درصدد تضمین تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برای دخالت نظامی در سوریه است و از طرف دیگر از مذاکره درباره حق حاکمیت جزایر مالویناس (فالکند) با آرژانتین نیز خودداری کرده و یک ناو شکن هسته ای را به اقیانوس اطلس و نزدیک این جزایر اعزام کرده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.