• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » حوادث » 20ماده روانگردان جدید در راه ایران
  کد خبر : 423704

  20ماده روانگردان جدید در راه ایران

  20ماده روانگردان جدید در راه ایرانReviewed by Aryan on Feb 12Rating: مدیرکل پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهریستی کشور با بیان اینکه20 ماده روانگردان جدید در راه ایران است، گفت: در سال‌های اخیر مصرف محرک‌هایی در کشور شیوع یافته‌ است که حالت تخریبی دارند و کنش‌های مغز را تسریع بخشیده و در فرد مصرف کننده…

  20ماده روانگردان جدید در راه ایرانReviewed by Aryan on Feb 12Rating:

  مدیرکل پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهریستی کشور با بیان اینکه20 ماده روانگردان جدید در راه ایران است، گفت: در سال‌های اخیر مصرف محرک‌هایی در کشور شیوع یافته‌ است که حالت تخریبی دارند و کنش‌های مغز را تسریع بخشیده و در فرد مصرف کننده وابستگی روانشناختی ایجاد می‌کنند.

  فرید براتی سده ، با بیان اینکه محرک‌ها از نظر رفتارهای اجتماعی سه مسئله اصلی را ایجاد می‌کنند به ایسنا گفت: رفتارهای پرخاشگرایانه از جمله کودک‌آزاری، هذیان‌ها، بدبینی‌ها و سوءظن‌ها و سایر رفتارهای پرخطر از جمله رفتارهای پرخطر جنسی از جمله مسائلی هستند که محرک‌ها ایجاد می‌کنند.

  وی در ادامه با برشمردن سه ماده مخدر کوکائین، اکستاسی و شیشه به عنوان سه ماده مخدر نوظهور در دنیا، گفت: مت‌آمفتامین یا شیشه از سال 80 و از طریق مالزی وارد کشور شد و از سال 84 در داخل کشور تولید و به صورت بومی درآمد.

  وی افزود: شیشه تولید داخل، مت‌آمفتامین است و با شیشه موجود در بازارهای اروپا (آمفتامین) متفاوت بوده و عوارض، توهم بیشتر و درمان دشوارتری هم دارد و به خاطر بومی شدن تولید درمان آن در داخل کشور با مشکلات بسیاری روبه رو است.

  مدیرکل پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور در ادامه با بیان اینکه اکستاسی نوع دیگری از مواد مخدر جدید است که از سال 80 و از طریق مرز ترکیه وارد کشور شد، عنوان کرد: این ماده پس از ورود به کشور در شمال شهر تهران شایع بود و سپس در سراسر کشور شیوع یافت.

  «کوکائین» مخدر بالانشین‌ها به گفته وی، کوکائین نوع دیگری از محرک‌های نوظهور است که 15سال پیش به کشور وارد شد و به دلیل قیمت بالا و فاصله زیاد تا محل تولید، هنوز در کشور رواج نیافته و مصرف آن به مناطق بالانشین تهران از جمله زعفرانیه، الهیه، شهرک غرب و مناطق بالای دیگر کلان‌شهرها محدود مانده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.