• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » قطر در برداشت از پارس جنوبی از ایران جلو زد
  کد خبر : 423222

  قطر در برداشت از پارس جنوبی از ایران جلو زد

  قطر در برداشت از پارس جنوبی از ایران جلو زدReviewed by Aryan on Feb 12Rating: مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران از هم زمان شدن انتشار اوراق مشارکت پارس جنوبی با سایر اوراق مشارکت وزارتخانه‌ها و بانک‌های کشور اظهار تاسف کرد. “احمد قلعه‌بانی” با بیان این مطلب افزود: متاسفانه مدیریت عرضه اوراق مشارکت در اختیار…

  قطر در برداشت از پارس جنوبی از ایران جلو زدReviewed by Aryan on Feb 12Rating:

  مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران از هم زمان شدن انتشار اوراق مشارکت پارس جنوبی با سایر اوراق مشارکت وزارتخانه‌ها و بانک‌های کشور اظهار تاسف کرد.
  “احمد قلعه‌بانی” با بیان این مطلب افزود: متاسفانه مدیریت عرضه اوراق مشارکت در اختیار شرکت ملی نفت ایران نیست و زمان عرضه اوراق مشارکت باید توسط بانک مرکزی مدیریت می‌شد.

  وی با اشاره به این که شرکت ملی نفت ایران اولین شرکتی بود که درخواست عرضه‌ی اوراق مشارکت با سود 20 درصد را داشت، گفت: اما تقریبا عرضه‌ی اوراق مشارکت پارس جنوبی با عرضه‌ی اوراق مشارکت با سود 20 درصد سایر بانک‌ها و وزارتخانه‌ها همزمان شد.این مقام مسئول با اشاره به این‌که تقریبا از فروش اوراق مشارکت پارس جنوبی راضی هستیم، اظهار کرد: امیدوار بودیم بیشتر از این مقدار اوراق مشارکت به فروش رود؛ یعنی برای حداقل یکی دو ماه اول سال آینده نیز جذب سرمایه‌ صورت گیرد، اما با عرضه‌ی اوراق مشارکت با سود 20 درصد سایر بخش‌ها شاید در روز‌های آینده مقدار سرمایه‌ی اندکی جذب پروژه‌ی ملی پارس جنوبی شود یا این که در پروژه‌های دیگری این سرمایه‌گذاری صورت گیرد و جذب پارس جنوبی نشود.

  مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران اظهار داشت: 11هزار و 500 میلیارد ریال اوراق منتشر شده در مرحله‌ی دوم به‌طور کامل به فروش رفته است.به گزارش ایسنا، در مرحله سوم انتشار اوراق مشارکت پارس جنوبی نیز 5 هزار میلیارد ریال اوراق عرضه شد که ظاهرا دو هزار و 500 میلیارد ریال آن فروش رفته است.اوراق مشارکت پارس جنوبی بعد از آن که در مرحله اول با سود 17درصد عرضه شد، تنها 20 درصد از آن به فروش رفت، اما بعد از افزایش سود اوراق مشارکت به 20درصد – که برای اولین بار در کشور صورت می‌گرفت – استقبال مردم از این اوراق چشمگیر بود.

  تولید از 10 فاز اول پارس جنوبی تا کنون عملی شده است که روزانه معادل حدود 275 میلیون متر مکعب گاز در روز از این فاز‌ها تولید می‌شود.
  با تکمیل 29 فاز استاندارد میدان مشترک پارس جنوبی، تا پایان سال 1394 حجم تولید گاز کشور از مرز روزانه 800 میلیون مترمکعب عبور خواهد کرد و چنانچه روزانه از هر فاز پارس جنوبی 25 میلیون متر مکعب گاز و 40 هزار بشکه میعانات گازی برداشت شود، با بهره‌برداری از تمامی فازهای پارس جنوبی سالانه 100 میلیارد دلار درآمد عاید کشور خواهد شد.
  البته در حال حاضر کشور قطر رقیب ایران در حوزه پارس جنوبی بیش از 2.5 برابر ایران از میدان مشترک گازی پارس جنوبی گاز برداشت می کند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.