• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » 13 نکته درباره فابيو كاپلو
  کد خبر : 423081

  13 نکته درباره فابيو كاپلو

  13 نکته درباره فابيو كاپلوReviewed by Aryan on Feb 12Rating: فابيو كاپلو در سال 1946 در خانواده اي كاتوليك و كاملا مذهبي به دنيا امد. والدينش معلم مدرسه بودند و عمويش فوتباليست . كاپلو با همسرش لورا در اتوبوس و زماني كه جوان بود اشنا شد يعني بيش از 40 سال پيش .كاپلو داراي عقايد…

  13 نکته درباره فابيو كاپلوReviewed by Aryan on Feb 12Rating:

  فابيو كاپلو در سال 1946 در خانواده اي كاتوليك و كاملا مذهبي به دنيا امد. والدينش معلم مدرسه بودند و عمويش فوتباليست . كاپلو با همسرش لورا در اتوبوس و زماني كه جوان بود اشنا شد يعني بيش از 40 سال پيش .كاپلو داراي عقايد جالبي ست و باره به خاطر بيان عقايدش دچار مشكل شده است . مثلا حمايتش از فرانسيسكو فرانكو. در سال 2008 نيز پليس ايتاليا اعلام كرد كه در مورد فرار از ماليات در مورد كاپلو در حال تحقيق است.

  1- فابيو كاپلو نامي ست كه بي شك در هر تيمي باشد يك نعمت بزرگ است.فابيو مانند مربياني ست كه با هر تيمي ميتواند جام بياورد درست مانند فرگوسن ونگر مورينيو و… و كارنامه او هم اين امر را نشان داده او هر بار مسئوليتي را قبول كرد سربلند از ان خارج شد.( البته دوران دومين حضور او در ميلان را بايد فاكتور گرفت).

  2- او در ميلان يووه رم رئال همه اين تيم ها را قهرمان كرده ولي تيم ملي انگليس براي او خوش يمن نبود البته نبايد جان تري را فراموش كنيم. قبل از اغاز جام جهاني 2010 همگان انگليس كاپلو و اسپانيا را شانس هاي اول قهرماني مي دانستند.ولي چند ماه مانده به شروع بازي ها جان تري كاري كرد كه تمام جهان نسبت به ان حركت اعتراض كردند.

  3-جان تري انگار نه انگار كه كاپيتان(نماد) است او درست در لحظات حساس خرابكاري مي كند.او كاري كرد كه كل تيم به حاشيه برود اگر به ياد بياوريد اشلي كول در ان زمان مصدوم شد و تنها گزينه مورد اعتماد براي فابيو در سمت چپ دفاعي فقط وين بريج بود ولي او به خاطر حضور تري با انگليسي ها به افريقا نرفت.رابطه جان تري با نامزد بريج خيلي براي سه شير ها گران تمام شد و مطمئنا اگر اين رابطه در ان زمان مشخص نمي شد انگليسي ها به ان افتضاحي حذف نمي شدند.

  4-و دوباره تري . اين بار به نوعي ديگر فوتبال انگلستان را در حالي كه فقط 4 ماه به يورو2012 مانده به چالش كشيده است. كار او انقدر بد بود كه دوباره مسئولين فوتبال جزيره مجبور شدند بازوبند را از او بگيرند.گرفتن بازوبند در حالي رخ داد كه كاپلو اصلا موافق اين كار نبود و اين بهانه اي بود براي مربي كه نمي تواند دخالت را تحمل كند. فابيو استعفا كرد و رفت شايد او مي دانست كه دوباره با سه شير ها در يك تورنمنت مهم به خاطر اين حاشيه ها به جايي نمي رسد.

  5- اولين تجربه مربي بودن كاپلو در فصل 86-87 رقم خورد و او در 5 بازي اخر ميلان در ليگ مربي اين تيم بود البته بعد از پايان فصل او جايش را به اريگو ساچي داداما باز هم در تيم مربي گري ميلان حضور داشت.كاپلو براي دومين بار در اوايل دهه 90 دوباره سرمربي ميلان شد اما اين بار او جانشين ساچي شد. او يكي از بهترين دوران مربي گري خود را سپري كرد و توانست با بازيكنان بزرگي چون ماركو فان باستن –رود گوليت- پائولو مالديني – فرانكو بارزي- به 4 عنوان قهرماني ليگ در 5 سال برسد. ان تيم رويايي ميلان به تيم شكست ناپذيران معروف شده بود. انها ركورد جالبي داشتند و موفق شدند از مي 1991 تا مارچ 1993 در طي 58 بازي بدون شكست بمانند.

  6- در سال 94 كاپلو ميلان را به فينال جام قهرمانان برد و در يك بازي رويايي بارسلونا را با 4 گل له كرد و قهرمان اروپا شد. در سال 95 ميلان با كاپلو نتوانست قهرمان ليگ شود و پس از ان كاپلو به قرار داد خود به اين تيم پايان داد. اسكار تابارز اروگوئه اي در حالي جايگزين وي شد كه تنها پس از چند بازي از تيم ميلان اخراج شد.

  7- پس از دوران موفق در ميلان فابيو به رئال مادريد اسپانيا پيوست جايي كه وي بزرگاني مثل داور سوكر –پدراگ مياتويچ و رائول گونزالس را داشت كاپلو با اين كه معروف بود كه تيمش را دفاعي ميچيند در اين سال به 3 مهاجم بازي كرد! ودر همان سال لاليگا را براي رئال به ارمغان اورد . او بازيكناني چون روبرتو كارلوس كلارنس سيدورف را به رئال مادريد دادكه از عوامل قهرماني رئال در ليگ قهرمانان چند سال بعد بودند.

  8-با وجود انکه فابیو با مدیران تیم لاتزیو به توافق رسیده بود، به تیم میلان مجددا برگشت جایی که فصلی کابوس وار را تجربه کرد. با توجه به رفتن بسیاری از بازیکنان دوره قبل و خداحافظی بازیکنانی دیگر با دنیای بازیگری و آمدن بازیکنان جدید که چندان کارآمد نبودند، کاپلو و تیمش تنها ۱۱ بازی را در تمام فصل بردند و در پایان فصل در رده ۱۰ جدول قرار گرفتند و با قهرمان ان فصل يوونتوس 30 امتياز فاصله داشتند.انها در ان فصل دو شكست تحقير اميز 4-1 برابر يووه و 5-0 مقابل رم را تجربه كردند. پس از اين وضع كاپلو مربي گري را براي مدتي كنار گذاشت .وي در تلويزيون ايتاليا بازي هاي كوپا امريكا 1991 را تفسير مي كرد.

  9-در سال ۱۹۹۹ و بعد از استراحت، کاپلو به عنوان مربی تیم رم انتخاب شد. تیمی که وی ۳۰ سال پیش و به عنوان بازیکن به آن رفته بود. بعد از آمدن کاپلو، فرانكو سنسي مالک باشگاه آ اس رم، درباره وی گفته بود” کاپلو یک برنده است و من به وی اعتقاد کامل دارم”. کاپلو تلاش کرد تا در آن زمان، نيستلروي را به تیم بیاورد که با توجه به مصدومیت این بازیکن، این انتقال منتفی شد کاپلو در اولین فصل مربیگریش در رم، در رده ۶ جدول قرار گرفته و در جام اروپا هم توسط تیم ليدز يونايتد از گردونه رقابت‌ها حذف شدند. پیشرفت رم از سال ۲۰۰۱ آغاز شد جاییکه تیم موفق به کسب عنوان قهرمانی لیگ شد. آنها والتر ساموئل را برای تقویت دفاع خود وگابریل باتیستوتا را برای تقویت خط حمله خود جذب کرده بودند. هواداران رم انقدر از نتايج فصل قبل ناراحت بودند كه حتي با خشونت هم با اعضاي تيم رفتار مي كردند و اين امر موجب شد تا كاپلو از سمت خو استعفا كند هر چند كه اين استعفا رد شد.اما با اماده شدن امرسون رم بسيار بهتر شد و توانست پارما را با نتيجه 3-0 شكست دهد و بعد از 18 سال قهرمان كالچو شوند.

  10- در سال ۲۰۰۴، کاپلو به تیم یوونتوس پیوست و در اولین اقدام، امرسون را به تیم جدیدش اورد و توانست دو لیگ بعدی را برای این تیم بدست بیاورد. اما بعد از اتفاقات و مسائل کالچو پولی، این دو قهرمانی از یووه گرفته شد و این تیم به لیگ ۲ ایتالیا سقوط کرد. پس. از این اتفاق کاپلو در سال ۲۰۰۶ استعفا داد و مجددا به رئال مادرید پیوست . بعد از این اتفاق، بازیکنانی چون دل پیرو از کاپلو انتقاد كردند كه در اين وضعيت يووه را تنها گذاشت هر چند كه بازيكناني مانند كاناوارو و امرسون راه كاپلو را پيش گرفتند و به رئال رفتند.

  11-احتمالا زمان دومین حضور کاپلو در رئال مادرید، پرچالش‌ترین زمان مربیگری وی بوده است. جایی که هواداران از آمدن وی بخاطر سبک دفاعیش اصلا راضی نبودند و کاپلو در پاسخ گفته بود که ” نتیجه گرفتن، بسیار مهم تر از زیبا بازی کردن است”. وی کار سختی را در رئال مادرید داشت چراکه رئال ۴ سال بود که هیچ جامی نبرده بود. کاپلو در اسپانیا به “دون فابیو” معروف شده بود.كاپلو در رئال با چند بازيكن دچار مشكل شده بود بازيكناني چون ديويد بكام به خاطر قراردادهاي تبليغاتي و يا رونالدويي كه اضافه وزن زيادي داشت.در مارچ ۲۰۰۷، رئال بازهم خیلی زود از گردونه رقابت‌های لیگ قهرمانان حذف شد در لیگ هم با ۶ امتیاز اختلاف با بارسا، در رده ۴ جدول قرار گرفته بود و مسئولین این تیم مجبور شدند تا شایعه استفای کاپلو را تکذیب کنند. با وجود این شرایط، کاپلو دوبار بکهام را به تیم فراخواند. این تصمیم، تصمیم درستی بود و بکهام به کمک تیمش امد. رئال در نیم فصل دوم نتایج بهتری کسب کرد و از معدود امتیازاتی که تیم بارسلونااز دست میداد، استفاده می کرد و در مجموع تیم توانست در هفته آخر در یک بازی دراماتیک، تیم مایورکا را در حالی شکست دهد که تیم با یک گل عقب افتاده بود و بکهام مصدوم شد. اما با این وجود، خوزه آنتونیو ریس، ان شب ستاره کاپلو شد و توانست ۲ گل بزند تا به همراه دیگر گل محمد دیارا رئال با نتیجه ۳-۱ به پیروزی برسد و قهرمان لیگ شود. با وجود این قهرمانی، مسئولین رئال به بهانه بازی‌های دفاعی کاپلو، وی را از تیم اخراج کردند.

  12- پس از بركناري استيو مك لارن از تيم ملي انگليس نام كاپلو در كنار افرادي مانند مورينيو –ليپي و اونيل به عنوان نامزد مربي گري انگليس اعلام شد پس از حمايت فرگوسن – ونگر و بنيتز از كاپلو وي در ژانويه 2008 با قراردادي 4 و نيم ساله به ارزش سالانه 6 ميليون دلار به انگليس رفت.

  13- چند روز پيش هم كه او از سمت خود استعفا كرد. البته فوتبال انگليس نبايد چند هفته پيش را فراموش كند شبي كه سه شير ها با اسپانيا بازي دوستانه داشتند ودر همان زمان در ميلان مراسم عروسي پسر كاپلو بود ولي خود فابيو در لندن بود و توانست در ان شب قهرمان جهان را 1-0 شكست دهد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.