• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی , مطالب برگزیده سایت » با هدفمندی نباید کشور را تبدیل به کمیته امداد کرد / تحلیل سیاسی
  کد خبر : 422923

  با هدفمندی نباید کشور را تبدیل به کمیته امداد کرد / تحلیل سیاسی

  با هدفمندی نباید کشور را تبدیل به کمیته امداد کرد / تحلیل سیاسیReviewed by Aryan on Feb 12Rating: به جای آنکه کارخانه های ما کار کنند دروازه های کشور را باز کرده اند و چین مملکت ما را ( از کالا) پر کرده است. خیلی از کارخانه داران متدین می گویند ما از رهبر معظم…

  با هدفمندی نباید کشور را تبدیل به کمیته امداد کرد / تحلیل سیاسیReviewed by Aryan on Feb 12Rating:

  به جای آنکه کارخانه های ما کار کنند دروازه های کشور را باز کرده اند و چین مملکت ما را ( از کالا) پر کرده است. خیلی از کارخانه داران متدین می گویند ما از رهبر معظم انقلاب خجالت می کشیم کارخانه مان را تعطیل کنیم وگرنه دیگر برایمان صرف نمی کند فعالیت داشته باشیم

  محسن رفیق دوست وزیر سپاه در زمان جنگ و از فعالان اقتصادی حال حاضر ضمن انتقاد از عملکرد نظارتی مجلس هشتم، معتقد است که در هیچ دوره ای از دولت های بعد از انقلاب به اندازه دولت احمدی نژاد قانون گریزی و عدم اجرای قانون دیده نمی شود.

  در ادامه انتقاداتی که به عملکرد مجلس هشتم از بعد نظارتی این مجلس شده، محسن رفیق دوست هم در گفتگویی تاکید کرد: من به عنوان یک شهروند در مجموع از عملکرد مجلس هشتم رضایت ندارم. معتقدم که مجلس باید در مقابل عدم اجرای قانون و قانون گریزی دولت می ایستاد.

  وی افزود: من از عملکرد مجلس هشتم هم از حیث تصویب قوانینی که مشکل مردم را حل کند و هم از نظر نظارتی راضی نیستم. مثلا در موضوع وزارت ورزش که مجلس به تشکیل چنین وزارتخانه ای برای پاسخگو کردن متولی ورزش کشور رای داد، چه قدر طول کشید تا رئیس جمهور قبول کرد وزیر به مجلس معرفی کند. به نظرم مجلس باید قاطعانه تر با عدم اجرای قانون از سوی شخص رئیس جمهور برخورد می کرد.

  مجلس بالاتر از ریاست جمهوری است 

  این فعال اقتصادی ضمن اظهار امیدواری نسبت به اینکه مجلس نهم بر بقیه دوره این ریاست جمهوری و همچنین رئیس جمهور بعدی نظارت کامل داشته باشد، گفت: این که رئیس جمهور با این ادعا که رای مستقیم مردم را دارد و برای خودش اختیاراتی متصور شود درست نیست. در کشور ما قانون اساسی حاکم است که در این قانون رئیس جمهور هرگز نمی تواند مجلس را منحل کند اما مجلس می تواند رئیس جمهور را عزل کند.این خود دلیلی است که مجلس بالا تر از ریاست جمهوری است.

  وی در ادامه گفتگوی خود تصریح کرد: به همین دلیل مردم در انتخابات پیش رو باید افرادی را برای نمایندگی مجلس انتخاب کنند که مجلس را در جایگاه مقتدر خود قرار دهد و در راس امور باشد من شاهدم در هیچ دوره ای از دولت های بعد از انقلاب به اندازه این دولت قانون گریزی و عدم اجرای قانون دیده نمی شود.

  با هدفمندی نباید کشور را تبدیل به کمیته امداد کرد 

  رفیق دوست درباره قانون هدفمند کردن یارانه ها نیز تاکید کرد: اجرای قانون هدفمندی یارانه در دولت دهم یکی جسارت بود ولی خوب اجرا نشد همه امکانات مملکت صرف پرداخت ماهی 4550تومان به هر فرد شده است. من در این چندماه اخیر با بسیاری از مدیران صنایع کشور جلسه داشتم همه آنها احساس نگرانی می کردند و می گفتند اگر نفت سالی 100 میلیارد دلاری نبود معلوم نبود تکلیف ما چه می شد و مشخص هم نیست این درآمد تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

  قطعا مجلس آینده باید بر قضیه هدفمندی یارانه ها نظارت دقیق تری داشته باشد و در خصوص تغییر شیوه اجرای آن اقدامات لازم را انجام دهد.هدفمندی یارانه ها باید با یک شیب ملایم و با نگاه به صنعت و کشاورزی و با حفظ تولید انجام گیرد. با هدفمندی نباید کشور به یک کمیته امداد بزرگ تبدیل شود.

  خجالت کارخانه داران از رهبری 

  او ادامه داد: به جای آنکه کارخانه های ما کار کنند دروازه های کشور را باز کرده اند و چین مملکت ما را ( از کالا) پر کرده است.الان خیلی از کارخانه داران متدین می گویند ما از رهبر معظم انقلاب خجالت می کشیم کارخانه مان را تعطیل کنیم وگرنه دیگر برایمان صرف نمی کند فعالیت داشته باشیم.

  قیمت ها را برگردانید 

  به گزارش همشهری ماه،رفیق دوست در باره این توضیح که برخی از صاحب نظران و رسانه های حامی دولت می گویند با هدفمندی یارانه ها گرسنه ای در ایران وجو ندارد، توضیح داد: واقعیت غیر از این است. در همین تلویزیون خودمان نشان دادند که مردم یک روستا با چه وضعیتی زندگی می کنند.شما به منطقه نازی آباد تهران که یک منطقه مذهبی و پرشهید است بروید و ببینید خانواده های کم درآمد درباره همین پول یارانه 45500 تومان چه می گویند.می گویند قیمت ها را بر سر جای اول خود برگردانید.45500 را به ما ندهید همان اندازه هم از ما بگیرید.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • مرتضی

   واقعا دستت درد نکنه
   حرف دل مردمو زدی . دیگه الان حتی آبم میخوریم باید مواظب باشیم چینی نباشه
   ترو خدا زودتر یه کاری بکنید

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.