• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پزشکی , بهداشت و سلامت » رادیو اکتیو چه تاثیری بر سلامت انسان دارد ؟
  کد خبر : 42229

  رادیو اکتیو چه تاثیری بر سلامت انسان دارد ؟

  رادیو اکتیو چه تاثیری بر سلامت انسان دارد ؟Reviewed by Aryan on Oct 25Rating:  در فاجعه 11 مارس سال 2011  در ژاپن  به دلیل سونامی و زلزله ، نیروگاه های هسته ای  این کشور با مشکل مواجه شدند و رادیو اکتیو این نیروگاه ها پخش شده است . اکنون این سوال مطرح است که  ذرات …

  رادیو اکتیو چه تاثیری بر سلامت انسان دارد ؟Reviewed by Aryan on Oct 25Rating:

   در فاجعه 11 مارس سال 2011  در ژاپن  به دلیل سونامی و زلزله ، نیروگاه های هسته ای  این کشور با مشکل مواجه شدند و رادیو اکتیو این نیروگاه ها پخش شده است .
  اکنون این سوال مطرح است که  ذرات  رادیو اکتیو چه خطراتی را می تواند برای مردم ژاپن داشته باشد ؟
  تغییرات ژنتیکی باعث می شود که نسل آینده با نواقص بسیار زیادی به دنیا بیایند ، عقب ماندگی ذهنی ، نوزادان ناقص الخلقه و …

  تاثیر  مواد رادیو اکتیو بر سلول های تناسلی  نیز قابل توجه می باشد . رادیو اکتیو با تاثیر بر سلول های تناسلی آنها را تغییر می دهد.

  رادیو اکتیو بر طبیعت نیز اثرات مخربی می گذارد و زمین که اصلی ترین منبع رشد و نمو گیاهان ، تغذیه حیوانات و انسان ها می باشد را آلوده می کند .
  بیماری هایی مانند بیماری های پوستی شدید ، سرطان های پوستی از این جمله بیماری ها هستند .

  گاهی اوقات تاثیرات رادیواکتیو حتی تا نسل ها بعد نیز باعث نواقص جسمی می شود . زیرا مستقیما دی ان ای را مورد هدف قرار می دهند و تقسیم بافت های سلولی را  مختل می کنند .

  عفونت های شدید خونی ، لخته شدن خون ،  زندگی فرد را به مخاطره می اندازد . در بعضی مواقع نیز مغز استخوان آسیب می بیند و بدین معناست که سلول های خونی دیگر قابلیت ساخت و مقابله با بیماری را ندارند .

  اگر بتوان هر یک از مشکلات خونی که در بالا توضیح داده شد را کنترل کرد ، می توان فرد آسیب دیده را زنده نگه داشت .

  اگر میزان رادیو اکتیوی که  در فضا پخش شده است بیش از حد باشد باعث می شود که سلول های مغزی آسیب های جدی ببینند و در این شرایط ، فرد فوت می کند و عامل مرگ نیز رادیو اکتیو است .

  رادیواکتیو بخصوص بر زنان باردار و کودکان  تاثیر دو چندانی دارد . باعث تغییر کروموزم های جنینی می شود  و در نتیجه یا جنین قبل از به دنیا آمدن سقط می شود یا اینکه در صورت به دنیا آمدن با ناهنجاری های جدی  متولد می شود .

  اگر به کودکان به موقع ، ‌قرص‌های حاوی ایزوتوپ‌های غیررادیواکتیو ید داده شود، می‌توان از بروز سرطان هایی که در آینده آنها را تهدید می کند جلوگیری به عمل آورد .

  مردم و مسئولین ژاپن با وجود مشکلات و مصائبی که برایشان به پیش آمده بود اما هیچ موضوعی را در هر برحه ای از زمان فراموش نکردند حتی در حادثه 11 مارس  ، این قرص ها بین کودکان و زنان باردار توزیع شد تا بتوان از جهش و تغییر ژنتیکی نسل آینده ممانعت به عمل آورند . کودکانی که در معرض تشعشع قرارداشتند در رشد جسمی و عقلی آنها نیز اختلالات بوجود آمد هر قدر سن کودک هنگام انفجار کمتر بود اختلال بیشتر در اوظاهر می گردید.

  رفتارهای هوشمندانه ای که مردم ژاپن در برابر این سانحه انجام دادند چشم  جهانیان را به خود خیره کرد .

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.