• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » تعداد خانوار ایرانی مشترک گاز 18 میلیون هستند
  کد خبر : 421022

  تعداد خانوار ایرانی مشترک گاز 18 میلیون هستند

  تعداد خانوار ایرانی مشترک گاز 18 میلیون هستندReviewed by Aryan on Feb 11Rating: به نقل از واحد مرکزی خبر، مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با بیان این که تاکنون 908 شهر و 11 هزار و 490 روستای کشور زیر پوشش گاز طبیعی قرار گرفته اند،گفت: با گازرسانی به این تعداد شهر و روستا، بیش از…

  تعداد خانوار ایرانی مشترک گاز 18 میلیون هستندReviewed by Aryan on Feb 11Rating:

  به نقل از واحد مرکزی خبر، مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با بیان این که تاکنون 908 شهر و 11 هزار و 490 روستای کشور زیر پوشش گاز طبیعی قرار گرفته اند،گفت: با گازرسانی به این تعداد شهر و روستا، بیش از 18 میلیون خانوار از گاز طبیعی برخوردار شده اند.

  مجتبی شیخ بهایی ضریب نفوذ گاز در جمعیت شهری کشور را 96 درصد و این ضریب نفوذ را برای جمعیت روستایی 54 درصد اعلام کرد.

  به گفته وی، احداث بیش از 33 هزار کیلومتر خط لوله فشار قوی و 209 هزار کیلومتر شبکه شهری،‌ امکان گازرسانی به 25 میلیون و 600 هزار خانوار شهری و دو میلیون و 60 هزار خانوار روستایی را فراهم کرده است.

   مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران فعالیت گازرسانی در 33 سال گذشته را چشمگیر خواند و گفت: قبل از انقلاب اسلامی ظرفیت فرآورش گاز در پالایشگاه های کشور 36 میلیون متر مکعب در روز بود؛ در حالی که این میزان هم اکنون به روزانه 560 میلیون متر مکعب رسیده است.

   شیخ بهایی با بیان این که خطوط فشاری قوی احداث شده تا پیش از انقلاب اسلامی 2900 کیلومتر بوده است، اظهارکرد: این مقدار شبکه به بیش از 33 هزار کیلومتر رسیده است.

  وی شمار تاسیسات تقویت فشار گاز کنونی در کشور را 65 مورد اعلام کرد و گفت: پیش از انقلاب اسلامی، شمار این تاسیسات هشت مورد بوده است.

   مدیر گازرسانی همچنین شبکه گازرسانی و خانوار زیر پوشش گاز طبیعی در کشور را تا قبل از انقلاب اسلامی به ترتیب 2050 کیلومتر و 51 هزار خانوار (225 هزار نفر) اعلام کرد. به گفته شیخ بهایی، گازرسانی به صنعت نیز در 33 سال گذشته رشد چشمگیری داشته است؛ به طوری تا قبل از انقلاب تنها یک واحد صنعتی عمده گازرسانی شده بود؛ در حالی که هم اکنون هشت هزار و 839 واحد صنعتی عمده زیرپوشش گاز قرار دارند.

  وی مجموع واحدهای صنعتی خرد و کلان بهره مند از گاز در کشور را 14 میلیون و 171 هزار و 241 مورد اعلام کرد.

   مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران درباره گازرسانی به جایگاه های عرضه گاز طبیعی فشرده شده (سی ان جی) نیز گفت: هم اکنون یک هزار و 830 جایگاه عرضه سی ان جی در کشور فعال هستند؛ در حالی که تاقبل از انقلاب تعداد آنها دو مورد بوده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.