• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » دانشگاه » كارت آزمون ارشد 91 از فردا توزیع می شود
  کد خبر : 420983

  كارت آزمون ارشد 91 از فردا توزیع می شود

  كارت آزمون ارشد 91 از فردا توزیع می شودReviewed by Aryan on Feb 11Rating: توزیع كارت ورود به جلسه داوطلبان شركت در آزمون كارشناسی ارشد سال 91 از فردا (23بهمن) به صورت اینترنتی آغاز می شود. مشاور عالی سازمان سنجش آموزش كشور افزود: داوطلبانی كه برای شركت در آزمون كارشناسی ارشد سال 1391 نام نویسی…

  كارت آزمون ارشد 91 از فردا توزیع می شودReviewed by Aryan on Feb 11Rating:
  توزیع كارت ورود به جلسه داوطلبان شركت در آزمون كارشناسی ارشد سال 91 از فردا (23بهمن) به صورت اینترنتی آغاز می شود.

  مشاور عالی سازمان سنجش آموزش كشور افزود: داوطلبانی كه برای شركت در آزمون كارشناسی ارشد سال 1391 نام نویسی كرده اند می توانند از فردا با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.orgضمن مشاهده كارت ورود به جلسه آزمون خود از آن پرینت تهیه كنند.

  حسین توكلی یادآورشد: آن دسته از داوطلبانی كه علاوه بر رشته امتحانی اصلی خود در یكی از كدرشته های شناور به عنوان رشته امتحانی دوم شركت می كنند باید از هر دو كارت خود پرینت تهیه كنند.

  وی درمورد چگونگی رفع نقص احتمالی اطلاعات كارت ورود به جلسه كارشناسی ارشد نیز توضیح داد: داوطلبان چنانچه درمورد اطلاعات شخصی خود با مندرجات كارت ورود به جلسه مغایرتی مشاهده كردند حداكثر تا 28 بهمن ماه 1390 فرصت دارند تا از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به بخش ویرایش مراجعه كرده و موارد مغایر را اصلاح كنند.

  توكلی افزود: داوطلبان درصورتیكه درمورد جنس، معلولیت و زبان های خارجی خود تفاوت هایی در كارت ورود به جلسه مشاهده كردند باید از ساعت هشت تا 12 و 14 تا 18 روز دوشنبه، 24 بهمن ماه به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه مراجعه كنند.

  نشانی باجه های رفع نقص حوزه های امتحانی كارشناسی ارشد در جدول شماره دو اطلاعیه راهنمای این آزمون در نشریه پیك سنجش 17 بهمن منتشر شده و بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش نیز قرار گرفته است.

  مشاور عالی سازمان سنجش از فرصت دوباره برای داوطلبان شركت در رشته های كارشناسی ارشد پیام نور و غیرانتفاعی ها خبر داد و گفت: داوطلبانی كه علاقه مند به شركت در گزینش رشته های دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی هستند می توانند بعد از مطالعه شرایط مربوطه كه در صفحه پنج دفترچه راهنمای آزمون درج شده است و پس از پرداخت مبلغ 46 هزار ریال به صورت الكترونیكی، نسبت به ثبت این درخواست در قسمت ویرایش اطلاعات اقدام كنند.

  وی افزود: داوطلبان متقاضیان استفاده از سهمیه «رزمندگان» كه تقاضای آنان مورد موافقت ارگان های مربوطه قرار گرفته است در مقابل سهمیه خود در كارت ورود به جلسه، كلمه «رزمنده» را مشاهده خواهند كرد و چنانچه كلمه «آزاد» در مقابل سهمیه آنها درج شده باشد به این معنی است كه درخواست سهمیه آنها از طرف ارگان های مسئول قبول نشده است و این دسته از داوطلبان لازم است حداكثر تا چهارم اسفند 90 در ساعات اداری به ارگان های مربوطه مراجعه و اعمال سهمیه خود را پیگیری كنند.

  توكلی توضیح داد: داوطلبانی كه معدل مندرج در كارت ورود به جلسه آنها با معدل واقعی شان مغایرت دارد نیز این امكان را خواهند داشت كه با مراجعه به بخش ویرایش، معدل خود را اصلاح كنند درغیراینصورت نسبت به لغو قبولی آن دسته از داوطلبانی كه در ردیف پذیرفته شدگان كارشناسی ارشد قرار گیرد، اقدام خواهد شد و تبعات آن بر عهده شخص داوطلب خواهد بود.

  وی با بیان اینكه آزمون كارشناسی ارشد سال 1391 برای پذیرش دانشجو در 137 كدرشته امتحانی برگزار می شود، یادآور شد: این آزمون در 50 كدرشته علوم انسانی، 29 كدرشته فنی و مهندسی، 25 كدرشته كشاورزی، 15 كدرشته علوم پایه، 12 كدرشته هنر و شش كدرشته دامپزشكی برگزار خواهد شد.

  مشاورعالی سازمان سنجش افزود: آزمون داوطلبان هفت كدرشته امتحانی با 160 هزار و 758 متقاضی در نوبت صبح روز چهارشنبه، 26 بهمن و آزمون 11 كدرشته امتحانی با 166 هزار و 244 داوطلب در نوبت بعد از ظهر همان روز برپا خواهد شد.

  به گفته وی، داوطلبان 64 كدرشته امتحانی با تعداد 198 هزار و 209 نفر در نوبت صبح روز پنج شنبه، 27 بهمن و داوطلبان پنج كدرشته امتحانی با 161 هزار و 205 نفر در نوبت بعد از ظهر همان روز به رقابت با یكدیگر خواهند پرداخت.

  توكلی افزود: تعداد 172 هزار و 5 نفر داوطلب 12 كدرشته امتحانی كارشناسی ارشد نیز در نوبت صبح جمعه، 28 بهمن ماه و 159 هزار و 65 نفر در رقابت 32 كدرشته امتحانی این آزمون شركت خواهند كرد.

  تعداد 903 هزار و 172 نفر برای شركت در 131 كدرشته امتحانی كارشناسی ارشد به صورت متمركز ثبت نام كرده اند كه با احتساب داوطلبان دو رشته ای، یك میلیون و 17 هزار و 486 كارت ورود به جلسه صادر خواهد شد.

  نتایج اولیه این آزمون به صورت كارنامه تنظیم می شود و در چهارم خردادماه 1391 از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش اعلام خواهد شد.(ايرنا)

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.