• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » تشکیل کنسرسیوم سایت‌های اینترنتی ضرورت دارد
  کد خبر : 420277

  تشکیل کنسرسیوم سایت‌های اینترنتی ضرورت دارد

  تشکیل کنسرسیوم سایت‌های اینترنتی ضرورت داردReviewed by Aryan♥ on Feb 11Rating: باید کنسرسیومی در حوزه فعالیت‌های اینترنتی در داخل کشور به وجود آید تا شاهد نظامندی این حوزه باشیم. ایرج استوار – کارشناس تجارت الکترونیکی – در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به این که در سال‌های جاری شاهد افزایش درخواست‌ کاربران مبنی بر را‌ه‌اندازی…

  تشکیل کنسرسیوم سایت‌های اینترنتی ضرورت داردReviewed by Aryan♥ on Feb 11Rating:

  باید کنسرسیومی در حوزه فعالیت‌های اینترنتی در داخل کشور به وجود آید تا شاهد نظامندی این حوزه باشیم.

  ایرج استوار – کارشناس تجارت الکترونیکی – در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به این که در سال‌های جاری شاهد افزایش درخواست‌ کاربران مبنی بر را‌ه‌اندازی وب سایت بوده‌ایم، اظهار کرد: ‌این موضوع از آن حکایت دارد که تکنولوژی در بعد تجارت الکترونیک و فضای وب توانسته اقتدار خود را حفظ و جای خود را در دل کاربران پیدا کند.

  وی خاطرنشان کرد: ثبت دامنه‌های شخصی از طرف کاربرانی که اکثریتشان تنها به موضوعاتی از قبیل یادداشت خاطرات و بیان دیدگاه‌ها در ارتباط با موضوعات مختلفی از قبیل اجتماعی، سیاسی و دیگر موضوعات می‌پردازند، از جایگاه پر اهمیت تجارت الکترونیکی و IT در جامعه نشان دارد.

  او با تاکید بر این که با وجود ارقام این‌چنینی همچنان عقب‌تر از مدعیان اصلی در این حوزه هستیم ،گفت: این روند برای کشورهای هم‌چون ایران خوب است چراکه موجب پویایی و رقابت در حوزه‌های نوین و آن هم از طریق خود کاربران و مردم می‌شود و جوانان را که سرمایه‌های یک جامعه هستند به سمت خود می‌کشاند اما در این میان نباید از صحنه‌ جهانی جاماند و تنها تمرکز را بر خود معطوف کرد تا بتوانیم با الگوسازی‌های مناسب و برنامه‌ریزی‌های دقیقی که انجام می‌دهیم به مراتب پیشرفته‌تر شویم.

  این کارشناس تجارت الکترونیک تصریح کرد: مردم کشور ما هنوز با کاربردهای عمده و موثر تجارت الکترونیک آشنا نیستند و بر همین اساس پراکنده‌کاری‌هایی را در این زمینه انجام می‌دهند که موجب می‌شود که گاهی اوقات انرژی و پتانسیل‌ها به هدر برود.

  وی درباره اقدامات مؤثر برای جلوگیری از هدر رفتن سرمایه‌های این حوزه و نظام‌مند کردن پایگاه‌ها و سایت‌های اینترنتی خاطر نشان کرد:‌ باید کنسرسیومی را در داخل کشور ایجاد کنیم و به واسطه آن مالکان پایگاه‌ها و سایت‌های تجارت الکترونیک را دور یکدیگر جمع کرده و با استفاده از دیدگاه‌های آن‌ها نظام واحدی را برای نظارت بر این سایت‌ها به وجود آوریم تا در کل شبکه‌ای به هم پیوسته را پدید آوریم.

  استوار گفت: ‌در این راستا باید از صاحبان ایده در حوزه وب استفاده کرد و برای رقابت در بین تولیدکنندگان محتوا جوایزی تشویقی را در نظر گرفت تا حجم وسیعی از آراء را به خود جلب کند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.