• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » دکوراسیون » برای این که زیباترین حمام دنیا را داشته باشید، این مطلب را بخوانید
  کد خبر : 415724

  برای این که زیباترین حمام دنیا را داشته باشید، این مطلب را بخوانید

  برای این که زیباترین حمام دنیا را داشته باشید، این مطلب را بخوانیدReviewed by Aryan on Feb 9Rating: شاید با خودتان فکر کنید «حمام و دستشویی را که کسی نمی بیند، پس چرا برای دکورکردن آن وقت بگذارم.» اما واقعا اینطور نیست. سرویس بهداشتی جای راهبردی در خانه است. شما روزتان را با سرزدن به…

  برای این که زیباترین حمام دنیا را داشته باشید، این مطلب را بخوانیدReviewed by Aryan on Feb 9Rating:

  شاید با خودتان فکر کنید «حمام و دستشویی را که کسی نمی بیند، پس چرا برای دکورکردن آن وقت بگذارم.» اما واقعا اینطور نیست. سرویس بهداشتی جای راهبردی در خانه است. شما روزتان را با سرزدن به سرویس بهداشتی شروع می کنید و با رفتن به آن تمام می کنید. هرکدام از اعضای خانواده روزی چندبار به آن سر می زنند. از سرزدن مهمان ها به چنین جایی هم نمی توانید جلوگیری کنید.

  به گزارش ایران ویج ، خیلی زشت است که یک خانه زیبا دستشویی زشت و کثیفی داشته باشد. مطمئن باشید مهمان شما با دیدن کثیفی و زشتی سرویس بهداشتی، تمام زیبایی منزل شما را از یاد خواهد برد. پس بهتر است تنبلی را کنار بگذارید، دست به کار شوید و حمام و دستشویی خانه تان را با سلیقه دکور کنید. مطمئن باشید که به زحمتش می ارزد. زیبایی حمام علاوه بر این که در زیبایی همه خانه موثر است، سلیقه شما را بیشتر از هر جای دیگری در خانه نشان می دهد. علاوه بر این حمام جای کوچکی است. دکوراسیون آن وقت کمتری می گیرد. هزینه زیادی هم لازم ندارد. شما می توانید پشنهادهای ما را به عنوان یک الگو در نظر داشته باشید. سلیقه خودتان را با آن ادغام کنید تا به نتایج جالب توجهی برسید.

  ● شلوغش نکنید

  حمام درکل فضای کوچکی است، به همین دلیل شلوغ کردن آن اصلا مناسب به نظر نمی رسد. به دلیل جلوگیری از شلوغ شدن و به هم ریختگی فضا، قبل از شروع کار طراحی یک نگاه کلی به فضا بیندازید و نظراتی که دارید را در ذهن تان تجسم کنید.

  در واقع باید از ابتدا تصمیم تان را بگیرید و تکلیف خودتان را با رنگ و ترکیبی که می خواهید در طراحی سرویس بهداشتی به کار ببرید، معلوم کنید. رنگ ست حوله، پرده حمام، فرش کوچکی که پهن می کنید و لوازمی مثل جاصابونی و ست آینه باید با هم هماهنگی داشته باشند با استفاده از رنگ های متنوع، وسایل زیاد و انتخاب چند طرح با چند رنگ متفاوت، آرامش لازم را از سرویس بهداشتی می گیرد. بهتر است تم رنگی که برای حمام انتخاب می کنید با تم کلی خانه هم تناسب داشته باشد. مثلا اگر خانه تان را با چوب تزئین کرده اید، می توانید برای قاب و دستگیره حوله از چوب استفاده کنید یا اگر در تزئین هال و پذیرایی از شمع استفاده کرده اید، گذاشتن یک یا چند شمع در حمام انتخاب جالبی خواهد بود.

  ● نظافت، شرط اول است

  حتی اگر به چیدمان شلوغ علاقه بیشتری دارید، بهتر است رنگ کف و دیوارهای حمام تان را ساده و روشن نگهدارید. این کار چند فایده دارد؛ اول این که سرویس بهداشتی همانطور که از اسمش پیداست، باید همیشه تمیز باشد.

  آلودگی روی سطح ساده و بدون طرح خودش را بهتر نشان می دهد و خیال تان را از تمیز بودن همیشگی حمام راحت می کند. به محض آلودگی می توانید آن را ببینید و تمیزش کنید. فایده دیگرش هم این است که شما به محض این که از چیدمان فعلی خسته شدید، به راحتی می توانید دکوراسیون حمام را عوض کنید. البته اگر سرامیک ساده حوصله تان را سر می برد، به جای این که از سرامیک طرحدار استفاده کنید می توانید از ترکیب ۲ رنگ متضاد سرامیک استفاده کرده و با سلیقه خودتان یک حاشیه به حمام تان بدهید. این طوری حمام نشاط آوری خواهید داشت. وسایل تزئین حمام در حالت کلی لوازم گرانی نیستند. اگر دکور حمام برای تان تکراری شد راحت تر از هر جای دیگری در خانه می توانید آن را عوض کنید. اگر کف حمام شما ساده باشد با کمی هزینه می توانید وسایل داخلی را به کل عوض کنید و حمام را به یک شکل کاملا متفاوت و با رنگ کاملا جدید در بیاورید اما عوض کردن کل کف پوش و دیوارها به راحتی امکان پذیر نیست و اگر برای مثال کاشی های حمام شما صورتی باشد، حق انتخاب های بعدی را از خودتان خواهید گرفت.

  فرشی برای حمام

  بهترین کف پوش برای حمام سرامیک است چون هم راحت تر تمیز می شود و هم تنوع آن زیاد است و به راحتی با هر ترکیبی هماهنگ می شود. علاوه بر این در مقایسه با کف پوش های دیگر مثل چوب، مقاوم تر است و در برابر رطوبت دیرتر خراب می شود.

  اگر حمام شما بزرگ است، می توانید از رنگ های تیره برای کف پوش استفاده کنید اما استفاده از رنگ روشن مثل گلبهی، صورتی، کرم یا سفید، مزایای بیشتری دارد حتی شما می توانید کف را با سرامیک روشن بپوشانید و روی آن یک فرش پهن کنید. البته اگر حمام شما با توالت مشترک است و از توالت ایرانی استفاده می کنید، نمی توانید در سرویس بهداشتی فرش پهن کنید چون رطوبت و آلودگی به آن راه پیدا می کند. اگر حمام تان هم وان ندارد، فرش تان خیس می شود و نمی توانید از آن استفاده کنید اما اگر توالت فرنگی دارید یا حمام شما وان دارد، می توانید کنار وان یا توالت از فرشی که لیز نمی خورد هم استفاده کنید. اگر حمام شما شیب دار یا نامتقارن است بهتر است از سرامیک های کوچک تر استفاده کنید تا سرامیک های شکسته و تکه تکه ای که برای پرکردن فضای کف استفاده می کنید، توی ذوق نزند. بهتر است در حمام از سرامیک های شیاردار استفاده کنید که خیلی صیقلی نباشد. این طوری احتمال لیز خوردن در حمام پایین می آید.

  ● برای داشتن حمامی مدرن باید

  اگر فضای کلی خانه شما مدرن است نمی توانید یک حمام سنتی در خانه داشته باشید. بهتر است حمام را طوری بچینید که با فضای خانه متناسب باشد. برای مدرن کردن حمام باید در چیدمان از رنگ های تند و متضاد استفاده کنید.

  مثلا ترکیب سرامیک قرمز و سفید یا زرد و گلبهی حمام شما را شلوغ تر و شادتر نشان می دهد. اگر می خواهید مدرن باشید، باید برای پوشاندن دیوارها از این تیپ رنگ ها استفاده کنید. استفاده از چند تابلو با رنگ مدرن به این کار کمک خواهد کرد. مثلا اگر دیوار شما سفید است، می توانید از تابلوی قرمز رنگ استفاده کنید. مهمترین فاکتور حمام های مدرن استفاده از شیرآلات مدرن است. در بازار از این محصولات زیاد پیدا می شود البته قیمت آن ها کمی زیاد است. شیرهایی که چشم الکترونیک دارند و در مصرف آب صرفه جویی می کنند، سردوشی هایی که از چند جهت آب می ریزند، آینه های با قاب های باریک فلزی، همه از وسایلی هستند که به مدرن کردن حمام کمک می کنند.

  ● حمامی برای آرامش

  اگر دوست دارید سرویس بهداشتی فضای آرام بخشی باشد، با رعایت چند نکته می توانید این کار را انجام دهید. استفاده از رنگ های روشن و تزئینات طبیعی به این کار کمک می کنند. استفاده از خوشبوکننده هم به آرام کردن فضای حمام کمک می کند.

  این خوشبوکننده ها می توانند به شکل اسپری، عود یا انواع شمع و گل خشک باشند. البته در صورتی از خوشبوکننده استفاده کنید که مطمئن باشید هیچ کدام از اعضای خانواده به بوی آن ها حساسیت ندارند. تزئینات طبیعی مثل گل خشک، تابلویی از طبیعت، صدف و شمع هم می توانند مفید باشند. استفاده از یک گلدان هم حتما به شما کمک خواهد کرد. اگر در حمام از گل استفاده می کنید سعی کنید طرح ست حوله ها و پرده حمام هم ترکیب مشابهی با دکوراسیون داشته باشد. مثلا اگر آینه شما شکل دایره دارد، می توانید از پرده ای برای حمام استفاده کنید که روی آن طرح های به شکل دایره وجود دارد.

  ● زیبایی در ارزانی است

  واقعا لازم نیست برای تزئینات داخل حمام پول زیادی خرج کنید. می توانید یک دسته گل را خشک کنید و یک تاقچه ۲لایه شیشه ای زیر آینه درست کنید و گل ها را روی آن بچینید. از میوه کاج هم می توانید برای این کار استفاده کنید.

  می توانید یک بار که کنار دریا می روید صدف جمع کنید و آن ها را کنار وان بچینید. حتی می توانید از یک صدف بزرگ به جای جا صابونی استفاده کنید. هر حمامی به یک کابینت یا قفسه نیاز دارد. استفاده از شیشه های خالی عطر یا محصولات بهداشتی آراسته به همراه چند شمع، قفسه شما را زیباتر می کند. آینه حمام مهمترین پوشش دیواری آن است. به همین دلیل تزئین قاب آینه می تواند کمک زیادی به زیبایی سرویس بهداشتی حمام کند. هرچه آینه بزرگ تر باشد حمام شما را بزرگ تر نشان خواهد داد. علاوه بر این سعی کنید، همیشه آینه را تمیز نگه دارید چون حتی وجود یک لکه روی آن خیلی به چشم خواهد آمد. اگر حمام و توالت در یک جا قرار گرفته، باید برای دور دوش به فکر یک پرده خوش نقش هم باشید. اکنون در بازار ست جاصابونی و جای مسواک زیاد پیدا می شود، فقط باید در انتخاب آن ها کمی سلیقه به خرج دهید. ( سیب سبز )

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.