• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » دانستنیهای پزشکی » تمام چیزهایی که آرایشگران در مورد سلامت شما کشف می کنند
  کد خبر : 415602

  تمام چیزهایی که آرایشگران در مورد سلامت شما کشف می کنند

  تمام چیزهایی که آرایشگران در مورد سلامت شما کشف می کنند Reviewed by Aryan on Feb 9Rating: دوست من، کانلی، مدتی بود با موهایش مشکل داشت. او آرایشگرش را به تازگی تغییر داده بود و نزد یک آرایشگر مشهور رفته بود که موهایش را کوتاه و رنگ کرده بود، ولی کانلی این احساس را داشت…

  تمام چیزهایی که آرایشگران در مورد سلامت شما کشف می کنند Reviewed by Aryan on Feb 9Rating:

  دوست من، کانلی، مدتی بود با موهایش مشکل داشت. او آرایشگرش را به تازگی تغییر داده بود و نزد یک آرایشگر مشهور رفته بود که موهایش را کوتاه و رنگ کرده بود، ولی کانلی این احساس را داشت که موهایش شکننده شده اند و اصلا حالت نمی گیرند؛ او برای حل این مشکل به آرایشگر قدیمی اش مراجعه کرد. آرایشگر او مدتی با موهای او کار کرده بود و به او گفته بود: «مشکل موهای تو از برش موهایت و کار آرایشگر جدیدت نیست، به نظرم موهایت شکننده شده اند و ریزش آن ها هم زیاد است، این چندوقت داروی خاصی مصرف نکردی؟» کانلی به من گفت: «تازه آن وقت بود که فهمیدم مشکل موهایم به خاطر دارویی بود که به تازگی برای میگرنم مصرف آن را شروع کرده بودم. به پزشکم مراجعه کردم و او هم دارویم را عوض کرد و از آن موقع موهایم وضعیت بسیار بهتری پیدا کردند.»

  به گزارش ایران ویج ، یک تبلیغ قدیمی در مورد رنگ موها بود که جمله آخر آن این بود: «فقط آرایشگر شما می داند.» این جمله می تواند در مورد مسئله سلامت شما هم صادق باشد. درواقع آرایشگر شما از نزدیک کف سر، موهای گردن و صورت شما را می بیند. به گزارش برترین ها حالا نتایج تحقیقات دانشمندان هاروارد نشان داده که آرایشگرها می توانند به میزان زیادی به سلامت شما کمک کنند.

  ● اولین زنگ خطرها را کشف می کند

  شاید هیچ کس به اندازه آرایشگرها از نزدیک به کف سر و صورت شما نگاه نمی کنند. به گزارش برترین ها نتایج تحقیقات گروه پژوهش هاروارد، در بیش از ۴۰ سالن آرایش و زیبایی نشان داد، بیشتر آرایشگران (۶۹درصد آن ها) به ایجاد خال های جدید یا رشد و گسترش خال های قدیمی در مشتریان خود توجه می کنند و ۶۳درصد آن ها این موضوع را به مشتری خود گوشزد می کنند و حتی ۴۰درصد از آن ها در صورتی که مسئله را جدی ارزیابی کنند به مشتری خود تاکید می کنند که حتما به پزشک متخصص مراجعه کنند. جالب این که ۷۲درصد از این آرایشگران متذکر شده اند که اگر خال یا ضایعه پوستی در یک مشتری خود ببینند حتما آن را در مراجعه بعدی مشتری معاینه خواهند کرد. در این مطالعه مشخص شد ۶۵درصد از آرایشگران اطلاعات مربوط به سرطان های پوست، سروگردن را که توسط اداره بهداشت ملی کانادا تنظیم شده مطالعه کرده اند و ۵۹درصد آن ها اطلاعات تکمیلی را از طریق اینترنت یا کتاب های علمی به دست آورده اند.

  ● ۲۷ نفری که نجات پیدا کردند

  در این تحقیق ۲۹درصد از آرایشگرها متذکر شدند که گردن تمام مراجعان خود را در زمان انجام کارهای آرایش برای یافتن نشانه های بیماری های احتمالی جست و جو می کنند و ۱۵درصد هم متذکر شدند که صورت تمام مراجعان خود را به دنبال یافتن علائم احتمالی بیماری بررسی می کنند. به گزارش برترین ها در این مطالعه حداقل ۲۷مورد کشف شد که در آن ها یافته های آرایشگران در مورد وجود خال ها یا ضایعات مشکوک یا بیماری های پوست و مو، افراد را به نزد پزشکان متخصص کشانده و بیماری آن ها سریع تر کشف شده و درنتیجه احتمال درمان آن ها افزایش یافته بود. دکتر استیون راسل، پروفسور بیماری های سرطانی پوست در دانشگاه هاروارد و محقق ارشد این تحقیق در یادداشت خود نوشته است: «قطعا شمار افرادی که توسط آرایشگران خود نجات یافته بودند بیش از این ۲۷ مورد است.»

  ● چرا سرطان های سروگردن مهم هستند؟

  این نکته یادتان باشد که بیشتر از ۸۰درصد سرطان های موسوم به سرطان اسکواموس سل (scc) و سرطان سلول های بازال (BCC) در سر، گردن و صورت اتفاق می افتد. در مورد ملانوما سرطان دیگر پوست هم باید گفت که اگرچه تنها ۶درصد از این نوع سرطان در سر، گردن و صورت اتفاق می افتد، اما میزان مرگبار بودن ملانوم های سروگردن ۲ برابر جاهای دیگر بدن است. در تمام این موارد سرطان در مراحل اولیه قابل درمان است و می توان از رشد آن جلوگیری کرد ولی در بسیاری از موارد توجه نکردن به تغییرات خال ها و ضایعات پوستی و ایجاد این تغییرات که گاهی ناشی از ندیدن آن هاست، باعث پیشرفت شدید این سرطان ها و درنتیجه سخت درمان شدن آن ها می شود.

  ● نکته هایی که شما و آرایشگرتان باید بدانید

  یک آرایشگر بهتر است که معلومات کلی در مورد مسائل سلامت پوست و مو داشته باشد. این نکته هایی است که بهتر است آرایشگر شما و خود شما بدانید. مهم ترین نکته این است که رشد یک خال جدید (با مختصات خاص) یا ایجاد تغییر در یک خال قدیمی، می تواند نشانگر سرطان پوست باشد. این ها نکته هایی است که باید به آن ها دقت کنید:

  ▪ تقارن نداشتن: اگر نصف یک خال با نصف دیگر آن متفاوت بود زنگ خطر به صدا درآمده است.

  ▪ سطح: داشتن کناره های ناصاف و نامنظم یک نشانه خطر است.

  ▪ رنگ: تغییررنگ یک خال یا داشتن چند رنگ در یک خال (مثلا قهوه ای، سیاه، سفید، یا حتی آبی) می تواند نشانگر سرطانی بودن یک خال باشد.

  ▪ سایز: اندازه خال ها بسیار مهم است. به طور معمول می گویند خال های سرطانی بزرگ تر از پاک کن های ته مدادها هستند، اما خب نکته مهم این است که خال های کوچک تر را هم نباید از نظر دور داشت.

  ● همه بیماری هایی که آرایشگر می تواند کشف کند

  اما سرطان های پوست و مو تنها بیماری هایی نیستند که آرایشگر شما می تواند آن ها را کشف کند. در مطلب زیر موارد دیگری اشاره شده که آرایشگر تان می تواند بیماری ها را در شما تشخیص دهد.

  ۱ عفونت ها (به خصوص عفونت های قارچی) که می تواند با ایجاد لکه های پررنگ یا کمرنگ، ریزش مو، ایجاد پوسته و خارش در کف سر یا ایجاد تغییرات رنگی در پوست صورت و گردن، مشخص شود. این عفونت ها می تواند باعث ایجاد طاسی منطقه ای یا کلی و ریزش موی ابرو و مژه ها شود.

  ۲ طاسی منطقه ای (آلویس آره آتا) که عوامل متعددی دارد و یک آرایشگر می تواند قبل از آن که خود فرد متوجه آن شود آن را کشف کند.

  ۳ نازک شدن مشهود و شکننده بودن موها می تواند نشانه ای از مشکلات تیروئید باشد. در این موارد با درمان مشکل تیروئید، مشکل موها حل می شود.

  ۴ ایجاد شوره در سر و موها می تواند نشانه بیماری درماتیت سبوره ییک باشد که یک بیماری التهابی پوست است. آرایشگر شما می تواند در همان مراحل اولیه متوجه این حالت شود و حتی بسیاری از موارد را با تجویز شامپو و صابون مناسب درمان کند. ( سیب سبز )

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.