• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » امريکا، بهشت امن ديکتاتورهاي جهان
  کد خبر : 414372

  امريکا، بهشت امن ديکتاتورهاي جهان

  امريکا، بهشت امن ديکتاتورهاي جهانReviewed by Aryan on Feb 8Rating: يک تحليل‌گر سياسي برجسته مي‌گويد امريکا “بيشتر از هر کشور ديگري در جهان براي اعضاي جنايتکار دولتي که مردم را کشته‌اند سرپناه درست کرده است.” يک هفته از ميزباني امريکا از علي عبدالله صالح، ديکتاتور يمن به خاطر آن چه سفري پزشکي عنوان شده است…

  امريکا، بهشت امن ديکتاتورهاي جهانReviewed by Aryan on Feb 8Rating:

  يک تحليل‌گر سياسي برجسته مي‌گويد امريکا “بيشتر از هر کشور ديگري در جهان براي اعضاي جنايتکار دولتي که مردم را کشته‌اند سرپناه درست کرده است.”

  يک هفته از ميزباني امريکا از علي عبدالله صالح، ديکتاتور يمن به خاطر آن چه سفري پزشکي عنوان شده است مي‌گذرد. امريکا درباره سفر صالح، سکوت رسانه اي حاکم کرده است.

  در همين حال، تظاهرکنندگان در امريکا خواستار محاکمه صالح به خاطر کشتار معترضان ضدرژيم در يمن هستند.مردم يمن نيز در تظاهرات گسترده در کشورشان خواستار استرداد صالح و محاکمه وي شده‌اند.شبکه پرس تي‌وي با علي الاحمد، مدير مؤسسه امور خليج فارس در اين باره گفت‌وگو کرده است.

  پرس تي‌وي: مي‌شنويم که صالح براي درمان پزشکي ادعايي در امريکا به سر مي‌برد، اما آيا بايد سکوت رسانه‌اي درباره وي اعمال شود؟

  الاحمد: فکر نمي‌کنم که بايد چنين سکوت رسانه‌اي اعمال شود. دولت امريکا ظاهرا شديدا شرمسار است.همزمان با اعمال فشار (دولت امريکا) در راستاي (تصويب) قطعنامه‌اي براي برکناري رژيم در سوريه به خاطر سرکوب معترضان، از ديکتاتور يمن که تعداد بيشتري از مردم را نسبت به تلفات در سوريه کشته است، محافظت مي‌کند. به همين خاطر اين موضوع واقعا مايه شرمساري دولت امريکاست.

  نماينده سوريه در سازمان ملل از اين موضوع استفاده نکرد و من هم تعجبي نکردم.

  با اين وجود، اين چيز تازه‌اي نيست. هميشه در سياست امريکا وجود داشته است. در حقيقت، امريکا براي بيشتر جنايتکاران، اعضاي پيشين دولت که بيشتر از هر کشور ديگري در جهان مردم را کشته‌اند سرپناه تهيه کرده است. به همين خاطر (امريکا) مقصد شماره يک ديکتاتورها و طرفداران‌شان است.

  پرس تي‌وي: فکر مي‌کنيد چه ميزان از اين سکوت تحت حمايت دولت امريکاست؟

  الاحمد: دولت امريکا هميشه بر رسانه‌ها در اين کشور در زمينه‌هاي خاصي نفوذ داشته است؛ به ويژه وقتي که موضوع به سياست خارجي ارتباط پيدا مي‌کند. و اين کاملا آشکار است.اين به معناي آن نيست که هر رسانه‌اي بايد از آن پيروي کند، اما کار را براي‌شان دشوار مي‌کنند. براي نمونه آن ها محل نگهداري وي (صالح) را مخفي کرده‌اند. دولت امريکا به علي عبدالله صالح مصونيت ديپلماتيک کامل اعطا کرده و با او مثل يک رييس جمهور رفتار مي‌کند.

  سرويس مخفي امريکا محافظان وي را فراهم کرده است و کاروان وي توسط نيروهاي داخلي مورد محافظت قرار مي‌گيرد. صالح در ريتز کارلتون نيويورک است. جايي که اعتراضاتي به وقوف پيوست و کفش به سمت وي پرتاب شد.بعضي از افراد دستگير شدند و اين احتمالا يکي از مواردي است که پرتاب کفش بر اساس قوانين جنايي امريکا مورد تعقيب قرار مي‌گيرد.

  پرس تي‌وي: اخيرا يک کنفرانس امنيتي در شهر مونيخ آلمان برگزار شده است و محور اصلي آن در مورد چگونگي برخورد با مسئله سوريه بود. اما در اين کنفرانس نامي از يمن و بحرين با وجود انقلاب‌هاي اين کشورها برده نشد.

  الاحمد: بگذاريد صادق باشيم. اين وضعيت در کشورهاي خاورميانه وجود دارد و کشورهاي غربي تنها از تلاش‌هايي حمايت مي‌کنند که به نفع آن‌ها است. از يمن و بحرين عامدانه چشم پوشي شده است.شما سخنراني سالانه اوباما در کنگره امريکا را چند هفته پيش ديديد. با توجه به تعداد کشته شده‌ها در کشور بحرين و يمن که خيلي بدتر است، اوباما در اين سخنراني به اين کشورها اشاره نکرد.اين نشان مي‌دهد که سياست‌هاي دولت امريکا ربطي به حقوق بشر و دموکراسي نداشته و بستگي به وزن ژئوپوليتيک دارند.

  امريکا سوريه را هدف قرار داده است چرا که اين کشور سياست‌هاي مستقلي از امريکا دارد. به همين دليل است که آن‌ها تلاش مي‌کنند سوريه را تحت اين رژيم يا رژيم ديگر به انقياد و فرمانبرداري خود در آورند.

  هدف امريکا، متحدان اروپايي و عربي اين کشور مطيع کردن سوريه از طريق نفوذ کشورهاي غربي است.

  پرس تي‌وي: جالب است که تنها بخشي از طرح شوراي همکاري خليج فارس در مورد يمن اجرايي شده است و آن بخش اعطاي مصونيت به صالح است. چرا باقي اين طرح اجرا نشده است؟

  الاحمد: اين طرح، از آغاز به دنبال تضعيف انقلاب يمن و حذف آن از پوشش‌هاي رسانه‌اي بوده است. در اين طرح همچنين تلاش شده است بين انقلابيون شکاف ايجاد کرده و تغيير رژيم را متوقف کند و تا کنون در رسيدن به اين امر موفق بوده است.

  رژيم علي عبدالله صالح با وجود اين که وي ديگر در يمن نيست همچنان در قدرت است. وي هنوز رئيس جمهور يمن است و همدستان وي به کمک امريکا و کشورهاي عضو شوراي همکاري خليج فارس مخصوصا عربستان سعودي، کنترل امور را در اين کشور در دست دارند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.