• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار » احتمالا گربه های تهران خوراک چینی ها می شوند
  کد خبر : 41222

  احتمالا گربه های تهران خوراک چینی ها می شوند

  احتمالا گربه های تهران خوراک چینی ها می شوند Reviewed by Aryan on Oct 25Rating: شهرداری تهران، دستها را بالا برده و در مقابل گربه ها و موشها تسلیم شده است. رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران می گوید شهرداری نمی تواند از پس گربه های پایتخت برآید، چون اگر بخواهد با…

  احتمالا گربه های تهران خوراک چینی ها می شوند Reviewed by Aryan on Oct 25Rating:

  شهرداری تهران، دستها را بالا برده و در مقابل گربه ها و موشها تسلیم شده است. رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران می گوید شهرداری نمی تواند از پس گربه های پایتخت برآید، چون اگر بخواهد با این حیوانات بجنگد باید تمام کارهایش را زمین بگذارد و “گربه بگیرد”. با این همه، اگر کارها روبه راه شود، گربه های تهران را برای خوردن به مردم سایر کشورها، خواهند فروخت.
  محمد هادی حیدرزاده توضیح می دهد: “گربه های شهر به اندازه ای است که اگر بخواهیم با آنها برخورد کنیم باید کل کارهای شهرداری را تعطیل کنیم و گربه بگیریم.”
  به جز “گربه گیری” این مقام مسئول، چندی پیش نیز درباره خوراک لذیذ گربه ها اظهار نظر کرده بود. وی درباره تغییر ذائقه و رفتار موشها پس از تغییر در خوراک آنها، توضیح داده بود: “تغییر تغذیه موش ها سبب تغییر بیولوژیک و رفتار موش ها شده است. پیش از این موش های تهرانی پنیر و گردو می خوردند ولی حالا هات داگ و ضایعات همبرگر می خورند که این موضوع سبب اضافه وزن و تغییر رفتاری آنها شده است.”

  موشهای چاق، گربه های خوراکی
  “تام و جری” های ساکن “جوی”ها و “پشت بامها”ی تهران، بلای جان ساکنان این شهر شده اند. ولی ظاهرا شهرداری تهران، درباره موش و گربه های پایتخت، تنها به اظهار نظر قناعت می کند.
  مسئولان شهرداری می گویند میزان استفاده از سم برای کشتن موشها را کم کرده و در هر منطقه از 40 کیلوگرم به 15 کیلوگرم رسانده. زیرا سم، سازگار با محیط زیست نیست ولی عملا روشی برای جایگزینی سم گذاری برای موشها، در پیش نگرفته است. این چنین می شود که مسئولان شهرداری هم پذیرفته اند “موش های تهرانی چاق و جسور شده اند.”
  حیدرزاده تاکید می کند باید تغییر نگرش در مبارزه با موش به وجود بیاید. برای همین در برنامه های جدید مبارزه با موش کمتر از سم استفاده خواهد شد و بیشتر از روشهایی که سازگاری بیشتری با محیط زیست دارند استفاده می شود. هر چند تاکنون اعلام نشده این روشهای جدید، چگونه عمل می کند و چقدر موثر بوده.
  با وجود گردش آزادانه و جسارت موشها در تهران، در حاشیه یکی از جلسات شورای شهر تهران دبیر کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران گفته بود خودش هنگام بازدید از یکی از میادین میوه و تره‌بار شهرداری و در غرفه خشکبار با چشم موش‌هایی به اندازه گربه دیده که لابه‌لای آجیل‌ها جولان می‌داده‌اند.
  فروختن گربه ها برای استفاده خوراکی، طرحی است که هم اکنون روی میز مسئولان شهرداری قرار دارد. رئیس ستاد محیط زیست شهرداری تهران به مهر می گوید: “احتمال دارد گربه ها را به کشورهای آسیای شرقی صادر کنیم زیرا گوشتی لذیذ برای مردمان این منطقه محسوب می شود.”
  هر چند حیدرزاده تاکید می کند این طرح نیز مانند طرح عقیم سازی گربه ها، در حد طرح و بررسی است، ولی از دو پروژه مبارزه با گربه ها سخن می گوید که قرار است از سال آینده فعالیتهای اجرایی آن آغاز شود.
  شهرداری می گوید در صورتی که مشکلات فقهی صادرات گوشت گربه، حل شود، گربه های تهران، به مصرف خوراک چشم بادامیها می رسند.

  مقصر کیست؟ شهرداری، هات داگ یا مردم
  موشها، هات داگ می خورند، چاق و جسور و مهاجم می شوند. گربه ها، موشهای چاق را می خورند و زاد و ولد می کنند. شهرداری هیچ طرحی برای مهار گربه ها ندارد و البته طرح های قبلی هم بی فایده بوده است. برای همین، گربه های ایرانی، از در و دیوار تهران بالا می روند. مردم به شهرداری اعتراض می کنند چرا موش و گربه، شهر را گرفته و شهرداری به مردم معترض می شوند که خوارکیهای خود را در جوی ها نریزند، بهداشت را رعایت کنند و غذای مفت و مسلم در اختیار موشها نگذارند.
  این چرخه، پایان ندارد. مسئولان شهرداری می گویند در تهران شبکه فاضلاب وجود ندارد و ضایعات و زباله وارد جویها می شوند. جویها سر پوشیده نیستند وبه همین دلیل، مردم بسیاری زباله های خود را درون آن می ریزند. مراکز توزیع غذا از مقصران اصلی ریختن پس مانده خوراکی در جویهای سرباز هستند و نتیجه این رفتارها، تشکیل کانونهای گسترده در تهران برای رشد و تغذیه موش شده است.
  در این میان، شهرداری نیز با رها کردن چند ماهه امور جانوران موذی، عملا به این جوندگان، فرصت طلایی رشد و تولیدمثل را داد. فرصتی که با تعیین ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری به جای ساماندهی مشاغل، به اتمام رسید و ستاد محیط زیست، عهده دار کنترل جمعیت موشها شد.
  با این وجود، ستاد محیط زیست شهرداری می گوید برای گربه ها، برنامه ای ندارد و این حیوانات، همچنان در کوچه ها، جولان خواهند داد.

  تشویق شکارچیان موش‌
  فقط موش‌های تهرانی نیستند که شهروندان و مسوولان پایتخت‌نشین را عاصی کرده‌اند، به جز تهران، برخی از شهرها مانند بوشهر هم از دست تام و جری هایشان عذاب آمده اند. فروردین سال گذشته اعضای شورای شهر بوشهر برای ریشه‌کنی موش‌های شهرشان پیشنهاد جالبی مطرح کردند.
  اعضای شورای شهر بوشهر تصمیم گرفته بودند برای گرفتن هر موش در این شهر 1500 تومان به مردم جایزه داده شود. آنها فکر می‌کردند این طرح بدون شک از سوی معتادان که به پول نیاز دارند حمایت خواهد شد! بر این اساس قرار بود شهروندان بعد از گرفتن موش‌ها آنها را تحویل شهرداری بدهند و شهرداری هم طی قرارداد با یک شرکت خصوصی آنها را از بین ببرد. انجمن حمایت از حیوانات، دست به کار شدند و پنبه این طرح زده شد. ولی مردم، هنوز از دست موشها در شهرهای بزرگ به عذابند.

  کلیدواژه ها : ، ,
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.