• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » سفیر عربستان در مصر ایران را تهدید به جنگ کرد!
  کد خبر : 4104

  سفیر عربستان در مصر ایران را تهدید به جنگ کرد!

  سفیر عربستان در مصر ایران را تهدید به جنگ کرد!Reviewed by Aryan on Apr 13Rating: سفیر عربستان در قاهره گفت: امیدوارم ایران، قدرت ما را نیازماید زیرا ما توانایی مقابله را داریم. به گزارش مشرق به نقل از انتخاب، “احمد القطان” سفیر عربستان سعودی در مصر در مصاحبه با شبکه تلویزیونی “الحیات” مصر ادعا کرد:…

  سفیر عربستان در مصر ایران را تهدید به جنگ کرد!Reviewed by Aryan on Apr 13Rating:

  سفیر عربستان در قاهره گفت: امیدوارم ایران، قدرت ما را نیازماید زیرا ما توانایی مقابله را داریم.

  به گزارش مشرق به نقل از انتخاب، “احمد القطان” سفیر عربستان سعودی در مصر در مصاحبه با شبکه تلویزیونی “الحیات” مصر ادعا کرد: ما در عربستان سعودی مخصوصا دوره ملک عبدالله و از زمانی که وی ولی عهد بود تلاش کرده ایم که دست دوستی را از طرق مختلف بسوی ایران دراز کنیم اما متأسفانه، توطئه های ایران در کشورهای حاشیه خلیج[فارس] هرگز تمامی ندارد.

  وی با سوء استفاده از برخی اظهارات جنجالی داخل کشورمان درباره برتری ایرانیان به دیگر اقوام و ملل، گفت: تا امروز آنها با توهم امپراطوری پارس زندگی می کنند.

  القطان افزود: اظهارات اخیر ایرانیان عجیب و غریب است؛ آنها عربستان سعوودی را متهم به دخالت در امور بحرین کردند. این حقیقت ندارد و من می توانم آن را ثابت کنم.

  وی مدعی شد: این اتهامات زمانی از سوی ایران متوجه ما می شود که ایران هم در حال مداخله در امور لبنان ، عراق، مصر و کشورهای حاشیه خلیج[فارس] است.

  سفیر عربستان سعودی در مصر افزود: وضعیت ما با ایران در منطقه بصورت وحشتناکی است. ما پیام قدرتمندانه و مهمی را به آنها منتقل کرده ایم: ما اجازه نقض امنیت کشورهای حاشیه خلیج[فارس] را نمی دهیم.

  وی افزود: امنیت کشورهای حاشیه خلیج[فارس]، خطر قرمز ما در عربستان سعودی است؛ مطمئناً شما به یاد دارید که عربستان چگونه به حمله کویت پاسخ داد.

  احمد القتان در ادامه ادعاهایش، گفت: اهداف ایران در ایجاد یک شبکه جاسوسی در کوبت چه بود؟ کل این قضیه هشدار دهنده است. ایران چندین سال است که جزیره های امارات را اشغال کرده است! و هنوز هم از هر نوع مذاکره ای در این مورد سرباز می زند! و حتی داوری بین المللی را هم قبول نمی کند!

  وی با بیان اینکه “ما در عربستان سعودی خیلی از دست ایران رنج کشیدیم” ادامه داد: بگذارید که به شما یادآوری کنم که ایران در سال 1986 و 1987 میلادی، دو بار به حریم عربستان سعودی حمله کرد که ما به آنها هشدار دادیم و وقتی که برای بار سوم این قضیه تکرار شد، هواپیماهای آنها را زدیم.

  احمد القتان اضافه می کند: من فکر نمی کنم که سیاست ایران با سیاست مصر در یک خط است. ایران برنامه های خود را دارد. من از اعماق قلبم آرزو می کنم که مصر قادر باشد که ایران را متقاعد کند که روابط همسایگی اش را حفظ کند و به کنواسنیون های بین اللمی احترام بگدارد و دست از دخالت در کشورهای حاشیه خلیج فارس دست بردارد.

  وی خطاب به مصاحبه کننده می گوید: برادر عزیر، شما باور نمی کنید که این ایرانی ها دارند در کشورهای حاشیه خلیج فارس چه می کنند. تنها چیزی که این کشور به آن اهمیت می دهد دخالت در هر قسمت از کشورهای جهان عرب است. مصر هم اکنون دارد از این قضیه رنج می برد. مانند خیلی دیگر از کشورهای عربی دیگر، من می توان در مورد هر کشور عربی دیگری، مثال های زیادی بزنم!

  سفیر عربستان سعودی در مصر، در ادامه، تلویحاً ایران را تهدید به حمله نظامی می کند و می گوید: من به این چیزی که می گویم اعتقاد دارم: امیدوارم ایرانی ها قدرت ما را امتحان نکنند. آنها نباید قدرت ما را تست کنند. ان شالله اگر آنها بخواهند کشورهای حاشیه خلیح[فارس] را بی ثبات کنند، ما توانایی مقابله با ایران را داریم.

  مصاحبه کننده در این لحظه پرسید: منظور شما از قدرت به معنای خود کلمه است که وی پاسخ داد: بله.

  مصاحبه کننده دوباره پرسید که این شامل حمله نظامی هم می شود که القطان پاسخ داد: منظور من ایران است؛ کشورهای حاشیه خلیج[فارس] و امنیت آنها، خط قرمز ماست و ما اجازه نقض امنیت را به آنها را نمی دهیم .

  وی افزود: امیدوارم که ایرانی ها قدرت ما را تست نکنند و من دوست دارم چیزهایی که نگفتم یادآور شوم.

  القطان ادعا کرد: ما از دست ایرانی ها در دوره حج، خیلی رنج بردیم و آزار دیدیم! آنها به عربستان می آیند و باعث آشوب در طول مدت برگزاری حج می شوند.

  این ادعا در حالی مطرح می شود که جز جنایتی که آل سعود در جمعه خونین سال 1366 آفرید، هیچ گونه دفاع دیگری از ایرانیان در طول سالهای برگزاری حج به ثبت نرسیده است.

  مصاحبه کننده در پایان گفت وگو، از سفیر عربستان سعودی در مصر پرسید: آیا ایران، مسؤول آشوب و تظاهرات در عربستان هم هست؛ که القطان بدون اشاره به درگیری های سنگین در کشورش که روزهای متمادی است ادامه دارد، پاسخ داد: کدام تظاهرات؟ همانی را می گویید که 10 تا 15 نفر آمدند؟!

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱۵)  • هاشم

   مثله اینکه باید زهر چشمی به این کفار نشون بدیم ما شیعه هستیم غیرت داریم

  • بهروز

   ایرانی زندگی میکنم ایرانی میمیرم وقته جنگ اسلحه تو دست میگیرم

  • بهروز

   ببین این جماعت چقدر زبون نفهمن که پیامبر فرموده بود من عربم اما عرب از من نیست.جنگ شه اولین نفر خودم میرم و جدد آبادشونو میارم جلو چشمشون اه اه عرب :-bd

  • علی

   به خدا قسم چنان در وجود من نفرت از عرب به وجود اومده که اگر چند تا عرب غیر ایرانی ببینم میگیرم خفش میکنم
   یکی نیست به این عرب احمق بگه برو بادیه نشینیتو کن
   من مطمئنم روزی فرا میرسه که این آل سعود بدتر از قذافی میشند و چنان دنبال سرپناه کیگردند که حتی به درون چاه توالت هم قایم میشند

  • عبدالله امیدوار

   به این عرب سوسمار خور بگویید دوران عربده کشی شما واربابانتان دیگر تمام شده چون مرگ خودتان را می بینید همه جاتان میسوزد. کمی به اطراف خود نگاه کنید هم قطارانتان یکی پس از دیگری در مخازن زقوم جهنم جای میگیرند ودر حال رزرو جا برای خاندان السعود هستند و این وعده الاهی است ودور نخواهد بود. انشاالله

   • بهروز

    درود بر شرفت پسر

  • حافظ

   حافظ تو ختم کن که هنر خود عیان شود ، با مدعی نزاع و محاکا چه حاجت است

  • صادق

   عرب ملخ خور زیادی ملخ خورده هزیون میگه بدل نگیرین.گرما زده شده بیچاره

  • mina

   شتر در خواب بیند پنبه دانه…ایران آمریکاشو میزنه دیگه چه برسه بتو سوسمار

  • ناجی

   به خدا دلم میخواد آقا فرمان جهاد بده تا بریم اونجا رو زیر و رو کنیم و برگردیم تا دیگه این بی ناموس ها از این …. خوریا نکن.
   به حرمت مدینه و مکه تا حالا چیزی نگفتیم ولی انگار این وهابی های آشغال خیلی هوا برشون داشته.
   دهن همشون سرویسه.

   • جانم فدای رهبر

    ناجی عزیز
    به جهاد نظامی نیازی نیست . همانطور که برای کشتن مگس به تفنگ شکاری نیازی نیست .
    ای کاش آقا اجازه یه حمله سایبری کوچیک به این فزرندان ابو سفیان را میدادند . تا شب و روزشان را یکی میکردیم

    ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست ، عرض خود میبری و زحمت ما می داری

  • hamid

   گور بابای هر چی عربه

  • mercury

   بمیر تا ارزونِ…!!!

  • هیچکس

   غلط کرد مرتیکه سوسمار خود 😐

   • احمدنیا

    دیگه سوسمار خوب گیرشون امده جفتک میندازن 😀

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.