• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » ایران دومین تولیدکننده گچ دنیا شد
  کد خبر : 404927

  ایران دومین تولیدکننده گچ دنیا شد

  ایران دومین تولیدکننده گچ دنیا شدReviewed by Aryan on Feb 5Rating: سازمان زمین ‌شناسی آمریکا(usgs)، ایران را در میان 86 کشور، به عنوان دومین تولیدکننده بزرگ گچ دنیا در سال 2011 میلادی معرفی کرد. ایران در سال گذشته میلادی حدود 13 میلیون تن از این ماده معدنی را تولید کرده و می تواند به تنهایی…

  ایران دومین تولیدکننده گچ دنیا شدReviewed by Aryan on Feb 5Rating:

  سازمان زمین ‌شناسی آمریکا(usgs)، ایران را در میان 86 کشور، به عنوان دومین تولیدکننده بزرگ گچ دنیا در سال 2011 میلادی معرفی کرد. ایران در سال گذشته میلادی حدود 13 میلیون تن از این ماده معدنی را تولید کرده و می تواند به تنهایی تامین کنتنده گچ مورد نیاز منطقه خاورمیانه باشد.

  همچنین سازمان زمین شناسی آمریکا چین را نیز به عنوان بزرگترین تولیدکننده گچ جهان در سال 2011 میلادی معرفی کرده است. بر اساس این گزارش چین در سال گذشته میلادی حدود 47 میلیون تن گچ تولید کرد و به بزرگترین تولیدکننده این ماده معدنی در جهان تبدیل شد. بعد از چین نیز ایران با تولید 13 میلیون تن در رده دوم قرار گرفته و اسپانیا نیز با تولید 11 میلیون و 500 هزار تن سوم شد. در سال 2010 میلادی نیز همین سه کشور رتبه‌های اول و سوم جهان را در زمینه تولید گچ به خود اختصاص داده بودند.
  تولید جهانی سنگ‌آهن نیز در سال 2011 میلادی به حدود 148 میلیون تن رسید. تولید گچ در سال 2010 نیز حدود 147 میلیون تن بوده است. در سال 2011 تولید گچ بیشتر کشورهای جهان ثابت بوده و تنها کشورهای آمریکا، برزیل، کانادا، هند و لهستان نسبت به سال 2010 با افزایش تولید مواجه بوده اند. بر اساس این گزارش پس از چین، ایران و اسپانیا، کشورهای آمریکا با تولید 9 میلیون و 400 هزار تن، تایلند سه میلیون و 200 هزار تن، ژاپن پنج میلیون و 700 هزار تن، ایتالیا چهار میلیون و 100 هزار تن، مکزیک و استرالیا سه میلیون و 500 هزار تن، ترکیه سه میلیون و 200 هزار تن و روسیه با تولید دو میلیون و 100 هزار تن رده چهارم تا دهم تولید گچ دنیا را به خود اختصاص داده اند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.