• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » مجلس » رئيس مجلس خبرگان : از اسراف در تبليغات پرهيز و يکديگر را تخريب نکنيد
  کد خبر : 393475

  رئيس مجلس خبرگان : از اسراف در تبليغات پرهيز و يکديگر را تخريب نکنيد

  رئيس مجلس خبرگان : از اسراف در تبليغات پرهيز و يکديگر را تخريب نکنيدReviewed by Aryan on Feb 2Rating: رئيس مجلس خبرگان خطاب به نامزدهاي مجلس شوراي اسلامي گفت: در انتخابات، نامزدها طوري برخورد کنند که مردم را نااميد نکنند و از اسراف در تبليغات پرهيز کنند و يکديگر را تخريب نکنند. آيت الله مهدوي…

  رئيس مجلس خبرگان : از اسراف در تبليغات پرهيز و يکديگر را تخريب نکنيدReviewed by Aryan on Feb 2Rating:

  رئيس مجلس خبرگان خطاب به نامزدهاي مجلس شوراي اسلامي گفت: در انتخابات، نامزدها طوري برخورد کنند که مردم را نااميد نکنند و از اسراف در تبليغات پرهيز کنند و يکديگر را تخريب نکنند.

  آيت الله مهدوي کني در نشست هيئت رئيسه مجلس خبرگان، با تسليت سالروز شهادت امام حسن عسکري (ع) و تبريک سالگرد آغاز امامت حضرت بقيه الله (عج) افزود: دوازدهم بهمن سالگرد ورود امام خميني (ره) به ايران و آن روزي است که دهه فجر آغاز مي‌شود که به قول امام راحل، دهه‌اي است که انقلاب نور در اين دهه واقع شد.

  رئيس مجلس خبرگان رهبري گفت: با توجه به مسائل منطقه‌اي حضور چشمگير علاقه‌مندان به انقلاب اسلامي در انتخابات مجلس شوراي اسلامي باعث کوري چشم دشمنان خواهد شد.

  وي ابراز اميدواري کرد که بتوانيم از ايام الله دهه فجر به خوبي استفاده کنيم و هر سال برنامه‌هايي براي بزرگداشت آن داشته باشيم تا آثار اين ايام بزرگ را فراموش نکنيم.

  مهدوي کني در ادامه به راهپيمايي 22 بهمن اشاره کرد و گفت: ترغيب و تشويق مردم به حضور در راهپيمايي 22 بهمن که هر سال برگزار مي‌شود بسيار مهم است و امسال هم با توجه به مسائل منطقه‌اي، علاقمندان به انقلاب حضور چشمگيري خواهند داشت تا چشم دشمنان را با حضور خودشان کور کنند.

  وي افزود: راهپيمايي‌هاي 22 بهمن هر سال بهتر از سال‌هاي گذشته بوده است و امسال هم بهتر خواهد بود.

  مهدوي کني در ادامه به برگزاري انتخابات مجلس نهم در اسفندماه اشاره کرد و گفت: توصيه بنده به نمايندگي از هيئت رئيسه و اعضاي خبرگان رهبري به احزاب، گروه‌ها و شخصيت‌ها اين است که در جهت هماهنگي، همدلي و وحدت و دعوت مردم به شرکت پرشور در انتخابات گام بردارند.

  وي افزود: شرکت مؤمنان و علاقمندان به انقلاب اسلامي و ملت ايران در انتخابات مي‌تواند آثار خوبي براي انقلاب و بقاي آن و تثبيت نظام داشته باشد و ما بايد در مقام تثبيت کار کنيم.

  رئيس مجلس خبرگان خطاب به نامزدهاي مجلس شوراي اسلامي گفت: در انتخابات، نامزدها طوري برخورد کنند که مردم را نااميد نکنند و از اسراف در تبليغات پرهيز کنند و يکديگر را تخريب نکنند.

  وي همچنين با توصيه انتخاباتي به اصحاب رسانه افزود: مطبوعات، رسانه‌ها اعم از رسانه هاي عمومي و رسانه‌هاي خاص، مجلات و راديو و تلويزيون اخباري که باعث دلسردي مردم در انتخابات مي شود منتشر نکنند.

  مهدوي کني گفت: رسانه‌ها کاري کنند که مردم علاقمند به شرکت در انتخابات شوند و طوري نباشد که رقابت‌ها دلسردکننده باشد.

  وي با بيان اينکه رقابت در انتخابات خوب است، افزود: رقابت در همه دنيا براي گرم کردن بازار انتخابات است نه اينکه سردکننده انتخابات باشد.

  مهدوي کني گفت: اگر بنا باشد کساني که طرفدار ولايت، امامت و انقلاب هستند با همديگر رفتارهاي ناجور کنند، مردم را نااميد خواهند کرد بنابراين اميدواريم برخوردها خوب باشد.

  وي با بيان اينکه ما به عنوان خبرگان و نمايندگان مردم، مردم را به شرکت در انتخابات به عنوان تکليف دعوت مي‌کنيم، افزود: همان طور که امام خميني(ره) مي‌فرمودند شرکت در انتخابات هم حق است که مردم مي‌توانند شرکت کنند و هم تکليف مردم.

  مهدوي کني گفت: برخلاف مکاتب ديگر که مي‌گويند مردم مي‌توانند شرکت کنند، ما بر مبنايي که امام راحل به ما ياد دادند مي‌گوييم علاوه بر اينکه مردم مي‌توانند در انتخابات شرکت کنند تکليف هم هست که مردم در سرنوشت خودشان حضور داشته باشند.

  وي با بيان اينکه واگذاري کارها به ديگران و کنار رفتن امر مطلوبي نيست، افزود: از اول انقلاب و بعد از انقلاب هم آنچه باعث پيشرفت کارها شد، حضور مردم بود نه عدم حضور؛ آنهايي که نيامدند کاري نکردند، آنهايي که آمدند کاري کردند.

  رئيس مجلس خبرگان با اشاره به آياتي از قرآن مجيد گفت: خداوند مي‌فرمايد دفاع از معنويت، عدالت، مسجد و محراب به حضور مؤمنان است نه سکوت مؤمنان؛ اگر دفاع نبود حتي کليساها هم خراب مي‌شدند چه رسد به مساجد.

  مهدوي کني تصريح کرد: بعضي‌ها فکر مي‌کنند با سکوت، مدارا و کنار رفتن مسائل حل مي‌شود در حالي که به سکوت هيچ مسجدي ساخته نشده و در حديث است مسجدي که ساخته مي‌شود معنايش اين است که قطره خون شهيدي باعث ساخته شدن آن شده است.

  وي گفت: حضور همه ولو مشکلاتي هم داشته باشد براي حفظ انقلاب و استقلال کشور و عزت ما، لازم است تا همه باشيم و فرار کردن کاري را اصلاح نمي‌کند.

  رئيس مجلس خبرگان رهبري با اشاره به اهميت برگزاري باشکوه انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي گفت: چون دشمنان با تحريم‌ها اطراف ما را گرفته‌اند، بايد کاري کنيم که به آنها بگوييم تحريم ها ما را به عقب نشيني وادار نکرده است بلکه ما حاضريم.

  مهدوي کني با بيان توصيه‌هايي به نمايندگان و نامزدهاي مجلس شوراي اسلامي افزود: نمايندگان وعده‌هاي بيخود به مردم ندهند که مردم نااميد شوند.

  وي گفت: نامزدها و نمايندگان آنچه را مي‌توانند و وظيفه‌شان است وعده دهند.

  مهدوي کني با بيان اينکه نماينده مجلس، نماينده ملت است، افزود: نمايندگان ملت نماينده شهر خودشان نيستند بلکه نمايندگان کل کشورند.

  رئيس مجلس خبرگان گفت: بعضي خيال مي‌کنند نماينده فلان شهر مثل فرماندار آن شهر است چرا که فرماندار بايد به خيلي کارها برسد و نماينده بايد به کلان مملکت و قانونگذاري برسد.

  مهدوي کني افزود: نمايندگان بايد کاري کنند که فرماندار خوبي به شهرشان بيايد تا آنجا را آباد کند نه اينکه هر کسي به فکر اين باشد که کاري براي شهر خودش کند.

  وي اضافه کرد: البته ما نمي‌گوييم نمايندگان براي شهرشان کاري نکنند اما هدف اصلي نماينده اين نيست.

  مهدوي کني با بيان اينکه نماينده بايد وظيفه خود را بداند، گفت: نمايندگان بايد بدانند که قانونگذاري آنان مفيد و عام و فراتر از شهر و ديار خودشان باشد.

  رئيس مجلس خبرگان با اشاره به فرمايش مقام معظم رهبري و نامگذاري امسال به نام سال جهاد اقتصادي افزود: نمايندگان در قانونگذاري، رسيدگي به قوانين، کارهاي دولت، نظارت بر کارهاي دولت و کارهايي که در مملکت انجام مي شود، همت مضاعف داشته باشند تا با حسن نيت و دوستي و برادري بتوانند آينده بسيار خوبي براي مملکت رقم بزنند.

  مهدوي کني گفت: ما در مجلس خبرگان اين آرزو را داريم که مردم در انتخابات حضور يابند و نمايندگان هم در ميدان حاضر شوند تا ان‌شاءالله باعث نااميدي دشمنان شوند.

  وي افزود: تاريخ انقلاب هم نشان داده که حضور مردم، نمايندگان و مسئولان، همه مشکلات را حل کرده است.

  رئيس مجلس خبرگان ابراز اميدواري کرد: خداوند به ملت و مسئولان توفيق خدمتگزاري به کشور، امام زمان (عج) و مقام معظم رهبري اعطا کند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.