• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » گوناگون » کتک‌کاری کارشناسان در تلوزیون الجزیره + عکس
  کد خبر : 392378

  کتک‌کاری کارشناسان در تلوزیون الجزیره + عکس

  کتک‌کاری کارشناسان در تلوزیون الجزیره + عکسReviewed by Aryan on Feb 2Rating: برنامه جنجالی سه‌شنبه شب‌های شبکه الجزیره که در آن از کارشناسان موافق و مخالف در یک موضوع استفاده می‌شود، شب گذشته با درگیری فیزیکی کارشناسان حاضر نیمه کاره ماند. به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه «الاتجاه المعاکس» (جهت مخالف) شبکه الجزیره که سه شنبه…

  کتک‌کاری کارشناسان در تلوزیون الجزیره + عکسReviewed by Aryan on Feb 2Rating:

  برنامه جنجالی سه‌شنبه شب‌های شبکه الجزیره که در آن از کارشناسان موافق و مخالف در یک موضوع استفاده می‌شود، شب گذشته با درگیری فیزیکی کارشناسان حاضر نیمه کاره ماند.

  به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه «الاتجاه المعاکس» (جهت مخالف) شبکه الجزیره که سه شنبه هر هفته پخش می‌شود شب گذشته در آستانه نشست شورای امنیت درباره سوریه به تحولات این کشور اختصاص داشت.

  «محی الدین اللاذقانی» از اعضای شورای مخالفان سوری و «ژوزف ابوفاضل» تحلیلگر و نویسنده لبنانی دو مهمان برنامه این هفته بودند که همواره با اجراهای جنجالی «فیصل قاسم» مجری الجزیره دنبال می‌شود.

  ابوفاضل که به عنوان کارشناس موافق سیاست‌های اصلاحات «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه در برنامه حضور داشت، در نهایت پس از توهینها و تمسخرهای ادامه دار مخالف سوری چاره جز درگیری با وی نیافت و به سمت وی حمله برد.

  مخالف سوری در ابتدای برنامه به دخالت کشورهای همسایه در سوریه اشاره کرد که این موضوع با وکنش کارشناس لبنانی همراه شد. اللاذقانی ادعا کرد که زائران ایرانی که اخیرا در سوریه بازداشت شده‌اند نظامی هستند اما ابوفاضل تاکید کرد که آنان برای زیارت به سوریه سفر کرده و از سوی گروه‌های مسلح به گروگان گرفته شدند.


  ابوفاضل کارشناس پشت به تصویر

  کارشناس و نویسنده لبنانی در ادامه با اشاره به اصلاحات موثر اسد در ماههای اخیر افزود: کسانی که خواهان کناره گیری اسد هستند نمی‌دانند در صورت کناره گیری وی از قدرت سوریه به سوی بحران پیش می‌رود.

  اما مخالف سوری که از ابتدا تا انتهای برنامه با لحنی تمسخرآمیز صحبت می‌کرد و به اظهارات ابوفاضل می‌خندید در پاسخ ادعا کرد: اصلاحات اسد در بازداشت مخالفان و تبدیل مدارس به بازداشتگاه بوده است و زندانیان در دوران حکومت وی بسیار بیشتر شده‌اند.

  اللاذقانی در ادامه به مسأله‌ای خارج از موضوع گفتگو اشاره کرد که اصلا به مذاق ابوفاضل کارشناس لبنانی موافق سیاست‌های نظام دمشق خوش نیامد. وی با اشاره به دوران پس از جنگ 33 روزه در لبنان که قطر کمک‌هایی مالی برای بازسازی لبنان داشت، افزود: پس از این جنگ لبنانی‌ها و شخص آقای ابوفاضل پارچه نوشته «از قطر ممنونیم» و پرچم قطر را به اهتزار درآوردند.


  اوج درگیری‌ها در برنامه زنده الجزیره

  پس از این اظهارات ابوفاضل از جای خود برخاست و به سوی کارشناس سوری حمله ور شد و پس از رد و بدل شدن چند مشت و سیلی و برخی الفاظ زشت، برنامه نیمه کاره رها شد.

  نکته قابل توجه اینکه فیصل قاسم مجری برنامه جهت مخالف الجزیره که همواره تلاش می‌کند درگیریهای لفظی میان کارشناسان را متوقف کند، در این برنامه تلاشی برای توقف درگیریهای لفظی و حتی فیزیکی نکرد تا جایی که به نظر می‌رسید بدش نمی‌آید برنامه وی با این کتک کاری پربیننده تر و جنجالی تر شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.