• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » دانستنی ها » چگونه بنزين سوپر را از معمولي تشخيص دهيم؟
  کد خبر : 3921

  چگونه بنزين سوپر را از معمولي تشخيص دهيم؟

  چگونه بنزين سوپر را از معمولي تشخيص دهيم؟Reviewed by Aryan♥ on Apr 12Rating: در گذشته بنزين سوپر به دليل خريد از كشور‌هاي مختلف به رنگ‌هاي سبز و آبي بود، اما اكنون بنزين سوپر توليد داخل سفيد رنگ است. بيژن حاج محمد رضا- رييس هيات مديره انجمن جايگاه‌داران در مورد راه‌هاي شناسايي بنزين سوپر از بنزين…

  چگونه بنزين سوپر را از معمولي تشخيص دهيم؟Reviewed by Aryan♥ on Apr 12Rating:

  در گذشته بنزين سوپر به دليل خريد از كشور‌هاي مختلف به رنگ‌هاي سبز و آبي بود، اما اكنون بنزين سوپر توليد داخل سفيد رنگ است.

  بيژن حاج محمد رضا- رييس هيات مديره انجمن جايگاه‌داران در مورد راه‌هاي شناسايي بنزين سوپر از بنزين معمولي، اولين مشخصه را رنگ عنوان كرد و با بيان مطلب بالا افزود: اين در حاليست كه رنگ بنزين معمولي صورتي مايل به قرمز است.

  او يكي ديگر از ويژگي‌هاي بنزين سوپر را بالا بودن جهش و پريدگي آن نسبت به بنزين معمولي دانست و افزود: براي آن‌كه مطمئن شويد كه آب در بنزين سوپر وجود دارد يا نه، با ريختن چند قطره بنزين سوپر روي يك ورق كاغذ نبايد اثر خاصي روي آن باقي بماند؛ در صورتي كه ورق كاغذ حالت صاف خود را ازدست داد، يعني اين‌كه فرآورده به آب آغشته بوده است.

  وي با دادن اين اطمينان به مردم كه كيفيت فرآورده‌هاي عرضه شده در جايگاه‌هاي سوخت مرتبا از سوي شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي كنترل مي‌شود، بوي متفاوت بنزين سوپر و معمولي را از ديگر راه‌هاي شناسايي آن‌ها برشمرد.

  رييس هيات مديره انجمن جايگاه‌داران، تفاوت گاز‌هاي خارج شده از باك خودرو در هنگام سوخت‌گير را هم از نكات مهم در شناسايي فرآورده‌ها عنوان كرد و توضيح داد: با توجه به اين كه هنگام سوخت‌گيري و قرار گرفتن نازل در باك خودرو، فرآورده مورد نظر قابل مشاهده نيست، گاز خارج شده مي‌تواند راه مناسبي براي اين كار باشد.

  وي ادامه داد: به اين منظور اگر گاز خارج شده از باك خشك بود بنزين سوپر، اگر چرب بود بنزين معمولي و اگر بسيار بدبو بود گازوييل است. براي تشخيص بنزين از گازوئيل نيز در صورت باقي ماندن گاز بنزين روي دست، در ابتدا لكه باقي نمي‌ماند، اما بعد از مدتي در صورت پاك نشدن، به لكه‌اي سفيد تبديل مي‌شود كه اين نشانه بنزين است.

  حاج محمدرضا همچنين با رد قرص‌هايي كه بنزين معمولي را به سوپر تبديل مي‌كنند يا اين‌كه گفته مي‌شود سبب افزايش اکتان بنزين سوپر مي‌شوند نيز گفت: اين قرص‌ها مكمل هستند و در واقع موجب افزايش كارايي خودرو مي‌شوند، نه افزايش كيفيت سوخت. ضمن اين كه شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي اين نوع مكمل‌ها را قبول ندارد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.