• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » دکوراسیون » فضای سنتی را به خانه مدرن خود بیاورید
  کد خبر : 391955

  فضای سنتی را به خانه مدرن خود بیاورید

  فضای سنتی را به خانه مدرن خود بیاورید Reviewed by Farnaz on Feb 2Rating:  با تمام خبرهایی كه این روزها از آنچه كه در جهان امروز درجریان است می شنویم _ پیامدهای جنگها، قیمتهای روزافزون و بحرانهای اقتصادی پیاپی _ كه به یقین تأثیرات منفی خود را بر روحیه ما برجا می گذارند اكنون وقت…

  فضای سنتی را به خانه مدرن خود بیاورید Reviewed by Farnaz on Feb 2Rating:

   با تمام خبرهایی كه این روزها از آنچه كه در جهان امروز درجریان است می شنویم _ پیامدهای جنگها، قیمتهای روزافزون و بحرانهای اقتصادی پیاپی _ كه به یقین تأثیرات منفی خود را بر روحیه ما برجا می گذارند اكنون وقت آن رسیده است كه به فكر بیفتیم تا یك محیط دنج و بی آلایش در گوشه ای از آپارتمان كوچكمان كه هیچ نشانه ای از طبیعت و زندگی صمیمانه در آن ندارد ایجاد كنیم.

  فرزندان بیشتر افرادی كه در شهرهای بزرگ اما در خانه ها و آپارتمانهای كوچك زندگی می كنند هیچگونه آشنایی با محیطهای روستایی و زندگی های سنتی قدیمی ندارند پس بیایید حال كه هر روز بیش از پیش در جست وجوی آرامش و امنیت به كنج خانه هایمان پناه می بریم، یك فضای اختصاصی برای فرهنگ سنتی كشورمان نیز درست كنیم.

  هر چند دشوار است وقایع جهان را تحت كنترل خود در آوریم اما خانه همان جایی است كه «ما» درباره چه كسی، چرا، چه وقت، چگونه و چه مكانی در آن تصمیم می گیریم.

  پس حالا بیایید تصمیم بگیریم كه به دكورهای سنتی نیز نیم نگاهی بیندازیم.

  دكوراسیون سنتی مملو از انتخابهای متنوع و چشم نواز است كه می تواند به محیط زندگی شما طراوت و شادابی دیگری ببخشد.

  حال ببینیم منظوراز دكوراسیون سنتی چیست؟

  باید گفت دكوراسیون سنتی بیشتر یك حس زیباشناختی است تا یك شیوه علمی.

  زمانی كه گفته می شود درفلان ساختمان دكوراسیون مدرن، فرانسوی، ایتالیایی و غیره مورد استفاده قرار گرفته است، یك تصویر از همان كشورها و مفاهیم بلافاصله در ذهن شما ساخته می شود.

  بدیهی است زمانی كه از كلمه سنتی برای توصیف دكوراسیون یك محل استفاده می شود نیز به همان ترتیب قبلی مفاهیم و حال و هوا و ارزشهای یك محل و عشیره خاص به ذهن متبادر می شود.

  در عین حال، بسیاری از دست اندركاران و متخصصان دكوراسیون هیچ تعریف خاصی از این عبارت ندارد و تنها به گفتن این نكته بسنده می كنند كه «دكوراسیون سنتی متفاوت است.

  دقیقاً نمی توانم بگویم به خاطر چه اما به محض آنكه آن را ببینم متوجه تمایز و تشخص آن می شوم.»

  واین دقیقاً همان نكته ای است كه دكوراسیون سنتی را جذاب و پرطرفدار ساخته است.

  شما این نوع دكوراسیون را در هر جا نمی بینید و به طور دقیق از اجزا و شیوه اجرای آن اطلاع ندارید اما زمانی كه یك تكه از صنایع دستی از یك محل را در كنار تكه ای دیگر از صنایع دستی باز هم ازهمان محل قرار می دهید ناگهان یك سبك سنتی ایجاد می شود.

  امتیاز این نوع دكوراسیون در آن است كه دارای بعد معنوی است، همه گیر و رنگین است و بیش از همه منحصر به فرد است. این شیوه دكوراسیون به شما اجازه می دهد تا خلأ روحی خود را بپوشانید و حس فرهنگی و ملی خود را تغذیه كنید.

   به ۴ پیشنهاد برای خلق یك دكوراسیون سنتی توجه كنید:

  سعی نكنید این سبك را در تمام قسمتهای خانه اعمال كنید.

  بهتر است روی یكی از اتاقهای خانه به توافق برسید تا تمام اجزای در اختیار در كنار هم چیده شده و یك فضای آشكار سنتی ایجاد كنند.

  به عنوان مثال به جای آنكه در هر قسمت از خانه یك تكه سفال، یك تكه گلیم و یا یك تابلوی صنایع دستی آویزان كنید، تمام اینها را دركنار هم در اتاق نشیمن گردآورید تا یك اتاق با یك دكوراسیون یك دست داشته باشید.

  توجه داشته باشید كه اگر بخواهید از تعداد زیادی از عناصر دكوراسیون سنتی در سرتاسر خانه استفاده كنید یك حس خفه كننده به افراد دست خواهد داد و اگر آنها را پخش كنید دیگر به چشم نخواهند آمد.

  قیمت بالای این اشیا نیز دلیل دیگری است كه انتخاب تنها یك اتاق را توجیه می كند.

  حتماً در مورد استفاده از عناصر سنتی به یك وحدت رویه دست پیدا كنید و جدا از ایجاد یك كلاف در هم پیچیده و مغشوش از این عناصر پرهیز كنید.

  اگر بخواهید یك عنصر را از یك فرهنگ سنتی و دیگری از فرهنگ دیگری انتخاب كنید نه تنها به زیبایی و ظرافت دست نخواهید یافت بلكه یك حس آشفتگی و سردرگمی را در بیننده ایجاد خواهید كرد.

  توجه داشته باشید كه مفاهیم و سبكهایی نیز كه از طریق این عناصر سنتی منتقل می شوند كاملاً با هم تفاوت دارند بنابراین تركیب بی معنی آنها آزاردهنده خواهد بود.

  اگر می خواهید از فرهنگهای متفاوت در اتاق خود نشانه هایی داشته باشید بهتر است یك فرهنگ اصلی انتخاب كنید و گوشه و كنار را با عناصر جزیی تر از فرهنگهای دیگر تزیین كنید.

  یك عنصر را كه بیش از همه دوستش دارید یا دارای ارزش بیشتری است به عنوان هسته مركزی دكوراسیون خود انتخاب كنید و شروع به چیدن و گسترش دكوراسیون در اطراف آن بكنید.

  هرچه این عنصر بزرگتر باشد برای زیبایی دكوراسیون شما بهتر است. مثلاً یك تكه قالیچه یا گلیم قدرت مانور بیشتری به شما می دهد تا یك نقاشی كوچك كه به روی دیوار نصب می كنید.

  یكی از زیبایی های خاص و مشخصه های اصلی دكوراسیون سنتی رنگین بودن آنهاست. در این عناصر از رنگ به شدت استفاده شده است و طرحها معمولاً به وسیله تركیب رنگها ایجاد شده اند.

  این مشخصه را با درایت و هوش مورد استفاده قرار دهید تا به تركیب زیبا و دلپذیر دست پیدا كنید.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.