• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » ترکيه به تجارت نفتي با ايران ادامه مي‌دهد
  کد خبر : 389277

  ترکيه به تجارت نفتي با ايران ادامه مي‌دهد

  ترکيه به تجارت نفتي با ايران ادامه مي‌دهدReviewed by Aryan on Feb 1Rating: به گزارش پرس تي‌وي، تانر ييلديز، وزير انرژي و منابع طبيعي ترکيه اظهار داشت، با وجود تحريم‌هاي طراحي شده از جانب امريکا عليه بخش انرژي ايران، آنکارا به خريد نفت و گاز طبيعي از تهران ادامه خواهد داد. وي در روز سه…

  ترکيه به تجارت نفتي با ايران ادامه مي‌دهدReviewed by Aryan on Feb 1Rating:

  به گزارش پرس تي‌وي، تانر ييلديز، وزير انرژي و منابع طبيعي ترکيه اظهار داشت، با وجود تحريم‌هاي طراحي شده از جانب امريکا عليه بخش انرژي ايران، آنکارا به خريد نفت و گاز طبيعي از تهران ادامه خواهد داد.

  وي در روز سه شنبه (۱۱ بهمن، ۳۱ ژانويه) در يک کنفرانس مطبوعاتي تصريح کرد، ترکيه به عنوان کشور همسايه که با ايران رابطه تجاري دارد، بر اين باور است که اين تحريم‌ها ” تاثير منفي بر قيمت نفت و گاز طبيعي در جهان خواهند داشت.”

  وي اظهار داشت: “ما به خريد گاز طبيعي از ايران بر اساس قرارداد‌ها ادامه خواهيم داد و در اين رابطه هيچ تغييري وجود نخواهد داشت. تا جايي که به بخش نفتي مربوط مي‌شود، ترکيه به تصميمات سازمان ملل متحد پاي‌بند خواهد بود و قبل از هر گونه تصميم سازمان ملل، موضع‌امان در رابطه با بخش نفتي ايران را تغيير نخواهيم داد.”

  در ۲۳ ژانويه اتحاديه اروپا تحريم نفتي “بي‌سابقه‎اي” را عليه ايران به تصويب رساند و همه قرارداد‌هاي جديد با بخش نفت ايران را تحريم کرد.

  تصميم اتحاديه اروپا چند روز بعد از آن بود که باراک اوباما رئيس جمهوري امريکا در ۳۱ دسامبر ۲۰۱۱ تحريم‌هاي جديدي را عليه ايران به امضا رساند که بر پايه آن شرکت‌ها و بانک‌هاي خارجي که به مبادله مالي با بانک مرکزي اقدام کنند، مشمول مجازات و تحريم‌هاي واشنگتن خواهند شد. اين قانون در نهايت بخش نفتي ايران را هدف گرفت.

  وزير انرژي ترکيه افزود، تصميم‌هاي امريکا و اتحاديه اروپا “به ما مربوط نيست.”

  وي گفت: “شرکت پالايش نفت ترکيه (TUPRAS) به عنوان يک بخش خصوصي به خريد نفت و شرکت انتقال خط لوله نفتي دولت ترکيه (BOTAS) به خريد گاز طبيعي از ايران ادامه خواهد داد.”

  وي همچنين اظهار داشت، ترکيه دائما در حال بررسي قيمت گاز طبيعي است که از کشور‌هاي مختلف از جمله ايران، روسيه و آذربايجان وارد مي‌کند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.