• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » ميراث فرهنگي كشور ما به قدري ارزشمند است كه بايد تا پاي جان از آن نگهداري كنيم
  کد خبر : 3885

  ميراث فرهنگي كشور ما به قدري ارزشمند است كه بايد تا پاي جان از آن نگهداري كنيم

  حامد بهداد در آستانه برگزاري جشنواره فيلم كيش گفت
  ميراث فرهنگي كشور ما به قدري ارزشمند است كه بايد تا پاي جان از آن نگهداري كنيم

  ميراث فرهنگي كشور ما به قدري ارزشمند است كه بايد تا پاي جان از آن نگهداري كنيمReviewed by Aryan♥ on Apr 12Rating:

  حامد بهداد در آستانه برگزاري جشنواره فيلم كيش گفت
  ميراث فرهنگي كشور ما به قدري ارزشمند است كه بايد تا پاي جان از آن نگهداري كنيم

   

   

  حامد بهداد با اشاره به برگزاري جشنواره‌هاي مختلف عربي در منطقه، گفت: جاي خالي جشنواره‌اي از ايران در بين جشنواره‌هاي منطقه خالي بود و مطمئن هستم كه جشنواره كيش مي‌تواند با سابقه فرهنگي كشورمان، بالاي همه اين جشنواره‌ها قرار بگيرد.

  بهداد بازيگر سينماي ايران در گفت‌وگو با روابط عمومي جشنواره بين‌المللي فيلم كيش با استقبال از برگزاري جشنواره فيلم كيش با بيان اين مطلب افزود: به هر حال اين اتفاق، در كل به نفع سينماي ايران است. هر حركتي كه به اين شكل در سينما اتفاق بيفتد را بايد به فال نيك گرفت.

  حامد بهداد كه سال گذشته سيمرغ بلورين بهترين بازيگر جشنواره فيلم فجر را براي بازي در فيلم سينمايي «جرم» به دست آورد، در ادامه گفت: ميراث فرهنگي كشور ما ايران، به قدري ارزشمند است كه بايد تا پاي جان از آن نگهداري كنيم. مگر ما مي‌توانيم فراموش كنيم تمدن چند هزار سال خودمان را؟ مگر مي‌توانيم آداب و رسوم و سنت‌هاي بومي محلي‌مان را فراموش كنيم؟ چه كسي مي‌تواند نام ايران را ببرد و از حافظ و سعدي و خيام و فردوسي حرفي نزد؟ چه كسي مي‌تواند خودش را ايراني خطاب كند و از موسيقي محلي بي‌نظير مناطق مختلف ايران ياد نكند؟ حتما كسي نيست يا اگر فراموش كند، او ديگر ايراني نيست. اما يادمان نرود، اين سينما است كه مي‌تواند اين خرده فرهنگ‌هاي بومي را ثبت كند تا به بوته فراموشي سپرده نشود. ميراثي كه ارزش آن بيش از خود انسان‌هايي است كه فقط ادعاي دلسوزي آن را دارند.

  بازيگر فيلم سينمايي «روز سوم» در ادامه افزود: اين‌قدر فرهنگ‌هاي مختلف و آيين‌ها و مناسك بي‌نظيري در كشورمان داريم كه حيف است رسانه سينما آن‌ها را ثبت نكند. همين حالا مي‌توانيم حسرت اين را بخوريم كه چرا در 100 سال گذشته نتوانستيم اين فرهنگ‌ها و آداب و رسوم اين مرز و بوم را ثبت كنيم. زبان شيرين فارسي كه زبان مشترك خيلي از كشور‌هاي منطقه است، به تنهايي ميراث مشتركي است كه كمتر به آن توجه شده و اين روزها حال خوبي ندارد. درست است كه دير به فكر چنين حركتي افتاديم ولي از همين حالا هم مي‌شود با ثبت سينمايي اين خرده فرهنگ‌ها و ميراث مشترك، در آينده براي نسل‌هاي بعد كه تاريخ كهن كشورشان را ورق مي‌زنند، اين آگاهي را بدهيم كه كشور با تمدن‌شان چه آيين‌ها و فرهنگ‌هايي داشته است.

  حامد بهداد با اشاره به جشنواره بين‌المللي فيلم كيش گفت: اين جشنواره به هر حال از كليه جشنواره‌هاي ما از ويژگي منحصر به فردي برخوردار است. هم به لحاظ محل برگزاري و هم به لحاظ محور اصلي‌اش كه نام پرآوازه «خليج فارس» را در بر دارد. به خاطر همين نگاه ويژه‌اي را مي‌طلبد. در همين كشورهاي كوچك عربي كه كنار ايران قرار دارند، جشنواره‌هايي برگزار مي‌شود، اما جاي خالي جشنواره‌اي از ايران در بين آن‌ها خالي بود. مطمئن هستم كه جشنواره فيلم كيش مي‌تواند با سابقه فرهنگي و متمدن كشورمان، بالاي همه اين جشنواره‌ها قرار بگيرد و به اعتبار قابل توجهي دست پيدا كند. البته همه اين‌ها به شرطي تحقق پيدا مي‌كند كه اين اتفاق مهم فرهنگي، با درايت و مطالعه انجام شود و با استمرار منظم آن است كه مي‌توانيم به اهداف متعالي‌مان برسيم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.