• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » دکوراسیون » ایجاد فضای مناسب در سرویس بهداشتی
  کد خبر : 386660

  ایجاد فضای مناسب در سرویس بهداشتی

  ایجاد فضای مناسب در سرویس بهداشتیReviewed by Farnaz on Jan 31Rating:   امروزه در بسیاری از آپارتمان ها و خانه ها فضای مناسبی برای سرویس بهداشتی خانه در نظر گرفته می شود. در اغلب این سرویس های بهداشتی حمام، توالت و روشویی در یک جا متمرکز هستند و به این ترتیب امکان دسترسی به همه…

  ایجاد فضای مناسب در سرویس بهداشتیReviewed by Farnaz on Jan 31Rating:

   

  امروزه در بسیاری از آپارتمان ها و خانه ها فضای مناسبی برای سرویس بهداشتی خانه در نظر گرفته می شود. در اغلب این سرویس های بهداشتی حمام، توالت و روشویی در یک جا متمرکز هستند و به این ترتیب امکان دسترسی به همه آن ها در یک فضا فراهم است.

  همه اعضای خانواده در طول روز ممکن است بارها از سرویس بهداشتی استفاده کنند.

  اگر در طول روز به رفت وآمد اعضای خانواده تان به سرویس بهداشتی دقت کنید خواهید دید که این محل یکی از پررفت وآمدترین محل ها در خانه است و بی تفاوت رد شدن از ظاهر و بهداشت آن کاری نادرست و غیرحرفه ای است.

   ● از نورهای متعدد استفاده کنید
  نورپردازی در خانه هایی که سرویس بهداشتی آن ها حمام، توالت، روشویی و فضایی برای اصلاح یا انجام دیگر فعالیت های شخصی و بهداشتی است دارد. اهمیت زیادی پیدا می کند.

  زیرا افراد بخش زیادی از کارهای شخصی خود را در این فضا و به صورت روزانه انجام می دهند. بنابراین داشتن نوری مناسب برای انجام فعالیت های آرایشی و بهداشتی به ویژه در جایگاهی که میزتوالت یا آینه روشویی قرار گرفته است، اهمیت زیادی دارد.

  علاوه بر این، روشن نگاه داشتن زاویه ها و گوشه های دیگر این فضا نیز به ایجاد محیطی آرام برای اعضای خانه کمک می کند در ضمن قرار دادن شمع یا روشنایی های با نور زردرنگ در زوایای مختلف سرویس بهداشتی به بزرگ تر به نظر رسیدن این فضا کمک می کند.

   ● گیاهانی که طراوت می آورند
  از دیدگاه کارشناسان کاربرد گیاهان طبیعی در فضای سرویس بهداشتی به دلایل مختلف لازم و ضروری است.

  سرویس بهداشتی معمولا اولین و آخرین مکانی است که افراد در طول روز در منزل از آن استفاده می کنند و آرامش بخش بودن و طراوت آن می تواند تاثیر زیادی در روحیه افراد برای آغاز یک روز و حتی برای آماده شدن برای خواب، باشد.

  یکی از دلایل استفاده از گل و گیاه طبیعی در این بخش افزایش زیبایی و شادابی در سرویس بهداشتی است.

  از آنجا که افراد خانواده ممکن است در روز چند بار به این فضا بروند، شایسته است با محیطی زیبا و با طراوت روبه رو شوند.

  وجود گل و گیاه در این فضا از سویی هم به تصفیه هوای موجود کمک می کند و انرژی های نامناسب در این محیط را تعدیل کرده و فضایی با نشاط در سرویس بهداشتی به اعضای خانواده هدیه می کند.

   ● تضمین سلامت با نظافت
  بهداشت و نظافت سرویس بهداشتی خانه، دست شویی، حمام و روشویی در حفظ سلامت اعضای خانواده به ویژه فرزندان اهمیت زیادی دارد. از آن جا که محیط سرویس بهداشتی در غالب موارد به دلیل استفاده از حمام و دست شویی فضای مرطوب و گرم دارد، امکان رشد و زنده ماندن باکتری ها و آلودگی ها در این فضا نسبت به دیگر بخش های خانه بیشتر است.

  از این رو رعایت بهداشت این مکان در طول روز و شست وشو و ضدعفونی کردن آن هر هفته یک بار از جمله ضروری ترین کارهایی است که باید در برنامه هفتگی خانم های خانه دار قرار گیرد.

   ● سفید و گرم
  استفاده از رنگ سفید در حمام و تمامی اجزای آن از جمله وان، توالت، کاشی ها، حوله ها، پرده ها و حتی رنگ دیوار سرویس بهداشتی تاثیر زیادی در افزایش فضا و بزرگ تر به نظر رسیدن آن دارد. علاوه بر این، استفاده از رنگ سفید یا رنگ های روشن و گرم در این محل تاثیر زیادی در جلوه این مکان خواهد داشت. ضمن این که وجود این رنگ موجب می شود تا آلودگی ها و کثیفی هایی که در این فضا وجود دارد زودتر در زمینه سفید رنگ آن خودنمایی کرده و افراد برای تمیز کردن آن اقدام کنند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.