• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » حداقل و حداکثر عیدی امسال کارگران
  کد خبر : 384832

  حداقل و حداکثر عیدی امسال کارگران

  حداقل و حداکثر عیدی امسال کارگرانReviewed by Aryan on Jan 31Rating: کارگران امسال حداقل ۶۶۰ هزار تومان و حداکثر ۹۹۰ هزار تومان عیدی دریافت خواهند کرد. پرداخت عیدی کارگران و مشمولان قانون کار موضوعی است که ساز و کار اجرایی آن، میزان عیدی و وظیفه کارفرمایان در این زمینه در قانون کار دیده شده است….

  حداقل و حداکثر عیدی امسال کارگرانReviewed by Aryan on Jan 31Rating:

  پول

  کارگران امسال حداقل ۶۶۰ هزار تومان و حداکثر ۹۹۰ هزار تومان عیدی دریافت خواهند کرد.
  پرداخت عیدی کارگران و مشمولان قانون کار موضوعی است که ساز و کار اجرایی آن، میزان عیدی و وظیفه کارفرمایان در این زمینه در قانون کار دیده شده است.
  تنها موضوعی که قانون کار آن را اصل قرار داده و برای تحقق آن ماده قانونی مصوب کرده است همان اجباری بودن تامین و پرداخت عیدی به نیروی انسانی مشمول قانون کار است که باید از سوی کارفرمایان انجام شود.
  بر پایه این گزارش، برنامه ای که در کشور برای پرداخت عیدی افراد مشمول قانون کار از سوی کارفرمایان انجام می شود طبق عرفی است که در بنگاهها و واحدهای تولیدی وجود دارد و تنها زمینه ای که در این مورد توسط قانون کار فراهم شده است همان اجباری بودن پرداخت آن است.
  در هر حال، قانون کار کشور می گوید کارفرمایان موظف هستند تا قبل از پایان سال کاری نسبت به تامین و پرداخت عیدی کارگران و افراد مشمول قانون کار اقدام کنند که میزان آن ۲ برابر حداقل دستمزد و حداکثر نیز ۳ برابر آن خواهد بود.
  این فرمول نشان می دهد، کارگرانی که امسال حداقل دستمزد آنها همان مصوبه ۳۳۰ هزار تومان قانون کار بوده و حداقل دریافتی آنها چیزی بیشتر از این مبلغ تعیین نشده است، باید رقمی بین ۶۶۰ تا حداکثر ۹۹۰ هزار تومان جدا از حقوق ماهیانه به عنوان عیدی دریافت کنند که البته در مواردی مبالغی تحت عنوان مالیات از میزان عیدی یاد شده کسر می شود، این در حالی است که برخی واحدها و بنگاه‌ها با تعیین مبلغ دلخواه، پرداخت آن را به سال جدید موکول می کنند.
  کارمندان و بازنشستگان هم براساس اعلام دولت، امسال ۳۵۰ هزار تومان عیدی دریافت خواهند کرد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.