• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » دندانپزشكي » بهداشت زبان از عوامل بوي بد دهان
  کد خبر : 37829

  بهداشت زبان از عوامل بوي بد دهان

  بهداشت زبان از عوامل بوي بد دهانReviewed by Aryan on Oct 25Rating: يك دندانپزشك گفت: رعايت نشدن بهداشت زبان از عوامل ابتلا به بوي دهان است زيرا گاهي اوقات پلاك‌هاي ميكروبي و خرده‌هاي غذايي در پرزهاي زبان گير مي‌كنند و باعث ايجاد بوي بد مي‌شوند. دكتر افشين قناد در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان…

  بهداشت زبان از عوامل بوي بد دهانReviewed by Aryan on Oct 25Rating:

  يك دندانپزشك گفت: رعايت نشدن بهداشت زبان از عوامل ابتلا به بوي دهان است زيرا گاهي اوقات پلاك‌هاي ميكروبي و خرده‌هاي غذايي در پرزهاي زبان گير مي‌كنند و باعث ايجاد بوي بد مي‌شوند.

  دكتر افشين قناد در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، افزود: زبان را مي‌توان با مسواك تميز كرد البته ابزارهايي نيز براي رعايت بهداشت زبان طراحي شده است.

  وي در ادامه گفت: بيماري‌هاي لثه و پوسيدگي دندان از ديگر عوامل بوي بد دهان هستند البته اين مشكل از ابتلا به بيماري‌هاي گوارشي، كبدي و كليوي نيز مي‌تواند ناشي شود.

  اين دندانپزشك افزود: خرده‌هاي غذايي در سطوح بين دنداني جمع و به سختي تميز مي‌شوند و همين عامل باعث بوي بد دهان مي‌شود. از سوي ديگر بيماري‌هاي لثه، خونريزي دهنده هستند و موجب ايجاد اين مشكل مي‌شوند.

  قناد درباره راه‌هاي پيشگيري از دچار شدن به بوي بد دهان اظهار كرد: استفاده صحيح از مسواك و نخ دندان در اين زمينه بسيار موثر است. در اين جهت نحوه و زمان استفاده مسواك از نوع آن مهم‌تر است. لازم است حركات دست هنگام مسواك زدن صحيح باشد و اين كار پس از مصرف هرنوع ماده شيرين و پيش از خواب شبانه انجام شود.

  وي تاكيد كرد: ممكن است يك فرد پس از هر وعده غذايي مسواك بزند اما از مواد شيرين به عنوان ميان وعده استفاده كند در نتيجه دندان‌هاي او دچار پوسيدگي شوند.

  اين دندانپزشك با بيان اينكه يك بار استفاده از نخ دندان درطول شبانه روز كافي است، تصريح كرد: لازم است افراد از نخ دندان به طور صحيح استفاده كنند. در اين جهت نبايد نخ دندان را از نقطه تماس دو دندان با فشار رد كرد چرا كه اين كار باعث برخورد محكم نخ دندان با لثه و در نتيجه خونريزي لثه مي‌شود.

  قناد در پايان گفت: افراد بايد نخ دندان را در نقطه تماس دو دندان آهسته به جلو و عقب حركت دهند تا نخ دندان به آرامي از اين نقطه رد شود. سپس مي‌توان نخ دندان را به دو طرف دندان تكيه داد و با اين روش پلاك‌هاي ميكروبي را پاك كرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.