• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » عکسهای تازه ای از 7 ایرانی ربوده شده در سوریه
  کد خبر : 376115

  عکسهای تازه ای از 7 ایرانی ربوده شده در سوریه

  عکسهای تازه ای از 7 ایرانی ربوده شده در سوریهReviewed by Aryan on Jan 28Rating: شورشیان سوریه به هر نحو ممکن درصدد این هستند که ایران را به عنوان کشوری مداخله گر در امور سوریه معرفی کنند . به گزارش «صفحه عربی تابناک،»  در همین راستا ، صبح روز سه شنبه 29 آذر ماه، برابر…

  عکسهای تازه ای از 7 ایرانی ربوده شده در سوریهReviewed by Aryan on Jan 28Rating:
  شورشیان سوریه به هر نحو ممکن درصدد این هستند که ایران را به عنوان کشوری مداخله گر در امور سوریه معرفی کنند .

  به گزارش «صفحه عربی تابناک،»  در همین راستا ، صبح روز سه شنبه 29 آذر ماه، برابر با 20 دسامبر 2011 پنج پرسنل ایرانی شاغل در پروژه نیروگاه “جندر” سوریه توسط افراد مسلح ناشناس ربوده شدند. ساعاتی بعد کیلیپی در فضای مجازی و سایت های اینترنتی عرب زبان منتشر شد که تصاویر این ایرانی های ربوده شده با لباس خانگی در آن بود.

  چند روز بعد گروهی که خود را “سپاه فاروق” معرفی کرد و فرمانده آن فردی به نام «عبدالرزاق طلاس» است، مسئولیت ربودن این هفت ایرانی که مهندس و تکنسین بودند را بر عهده گرفت. سپاه فاروق وابسته به “ارتش آزاد سوریه” است که در حال حاضر به مبارزه علیه حکومت سوریه برخواسته است.

  امروز دومین کلیپ تصویری این ایرانیان ربوده شده در حالی در فضای مجازی و سایت های عربی پخش شد که لباس مشکی بر تن داشتند و در کنار آنها یک قبضه سلاح بود و نفر اصلی آنان که “سجاد امیریان” مهندس برق و سرپرست گروه تست تجهیزات برقی است، کارت پایان خدمت ارتش خود را در دست دارد و به اجبار اعتراف می کند که از طرف نیروهای امنیتی سوریه مأمور کشتار مردم بوده است.

  این کلیپ ساعاتی بعد توسط شبکه های خبری الجزیره، العربیه، BBC وغیره در حالی پخش شد که در زیر نویس آن بجای اعلام کارت پایان خدمت سربازی، آن را کارت افسر سپاه پاسداران معرفی کردند. با نگاهی گذرا به تصاویر منتشر شده و مقایسه آن با کارت های پایان خدمت در کشورمان، می توان به راحتی دروغ بودن ادعای این شبکه های خبری را فهمید. از سوی دیگر نباید فراموش کرد که هیچ نیروی امنیتی – در صورت درست بودن ادعای این شبکه ها – کارتی با خود به همراه بر نمی دارد که نشان دهد نیروی امنیتی است.

  لازم به ذکر است این هفت ایرانی ربوده شده با شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایرانی (مپنا) که از شرکت های معتبر و شناخته شده ایرانی است و در VENDOR LIST سازمان ملل متحد قرار دارد، همکاری می کرده اند. این شرکت علاوه بر احداث پروژه های نیروگاهی گوناگون در ایران، در کشورهایی همچون عمان، عراق، سوریه و حتی اخیرا در ترکیه فعالیت داشته و پرسنل اعزامی و نیروی پیمانکاری دارد.

  مپنا نیروگاه تشرین در کشور سوریه را نیز براساس قرار داد منعقده از سال 2009 بر عهده دارد و از ماه ها پیش نیروهای این شرکت که عبارتند از: سجاد امیریان (مهندس برق و سرپرست گروه تست تجهیزات برقی)، احد سهرابی کرت آباد (تکنسین برق)، حسن حسنی (نصاب تجهیزات برقی)، مجید قنبری بیدرومی (متصدی تست تجهیزات برقی)، کیومرث قبادی (نصاب تجهیزات برقی)، پژمان بویری (مهندس برق) و عبدالخالق صحنه (کارشناس)، به عنوان کارمند این شرکت در سوریه فعالیت می کرده اند.

  گفتنی است این 7 کارمند ایرانی در حالی در اقدامی غیر انسانی توسط “سپاه فارووق” ربوده شده و به عنوان نیروی امنیتی ایران معرفی شدند که تصاویر موجود در اینجا، فعالیت های آنان را به وضوح نشان می دهد:

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.