• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » 90 درصد زنان ایران دستشان به مهریه نمی رشد
  کد خبر : 375576

  90 درصد زنان ایران دستشان به مهریه نمی رشد

  90 درصد زنان ایران دستشان به مهریه نمی رشد Reviewed by Aryan on Jan 27Rating: زینب رنجبر در خصوص پرداخت مهریه به زنان از سوی همسران گفت: بیش از 89 درصد زنان در کشور به مهریه خود دسترسی ندارند و از مهریه تنها به عنوان ابزاری برای گرفتن طلاق استفاده می کنند. وی در ادامه…

  90 درصد زنان ایران دستشان به مهریه نمی رشد Reviewed by Aryan on Jan 27Rating:

  مهریه

  زینب رنجبر در خصوص پرداخت مهریه به زنان از سوی همسران گفت: بیش از 89 درصد زنان در کشور به مهریه خود دسترسی ندارند و از مهریه تنها به عنوان ابزاری برای گرفتن طلاق استفاده می کنند.

  وی در ادامه اظهار داشت: یکی از مشکلات ما در جامعه اینست که زنان نمی توانند به حقو و حقوق قانونی خود دست یابند علاوه بر آن خلاء های قانونی در قوه قضاییه و قاضی ها و خشونت علیه زنان بیش از پیش باعث می شود تا شمار زیادی از زنان از طبیعی ترین حق خود بی بهره می شوند.

  رنجبر همچنین در این باره از برنامه جامع تهیه شده ای در خصوص خلاء های قانونی زنان خبر داد و گفت: این برنامه هنوز نهایی نشده است و به محض نهایی شدن اعلام خواهد شد.در این برنامه جامع راهکارهای خوبی اندیشیده شده که نقطه نظرات ماست تا زنان به حق و حقوق خود دسترسی بهتری داشته باشند.

  به گفته وی تحولات وسیع اجتماعی در کشور ما و ارتقای سطح تحصیلات و آگاهی های زنان، مطالبات آنان را در عرصه حقوقی افزایش داده است و نظام قانونی کشور نیز در جهت پاسخگویی به این قشر عظیم از جامعه که مستقیم یا غیرمستقیم تأثیرات عمیقی بر قشر دیگر جامعه در نقش همسری و مادری دارند و بدون شک وضعیت بی ثبات و متزلزل آنان می تواند آثار سوء و پیامدهای ناخوشایندی داشته باشد.

  رنجبر تصریح کرد: امیدواریم نظام قانونی کشور در راستای اهداف مترقی و عدالت محور نظام اسلامی ما، با منطبق کردن احکام اسلامی با موضوعات و نیازهای روز، بانگاهی عمیق و درونی به اجتماع و مسائل آن و ضرورت نگرش به خانواده و کارکردهای آن و تقویت نهاد خانواده با چشم اندازی تازه و توجه به گسترش نقش و جایگاه زنان و بازنگری در بینش ها و باورها و مقدورات زمانی استیفای هرچه بیشتر حقوق شرعی و قانونی زنان را مورد عنایت ویژه قرار دهد.

  منبع: پانا

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • hrh

   آره خوب حقشونه
   مردا خرن که مهریه n هزار سکه ای رو قبول میکنن موقع ازدواج و میگن کی گرفته کی داده
   حالا بخونین که 11 درصد خانوما میگیرن و با این قیمت عجیب سکه …
   به قول مادرم ارزش زنان امروزی بیشتر شده

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.