• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » افزایش 10% محصولات لبنی در کشور
  کد خبر : 374075

  افزایش 10% محصولات لبنی در کشور

  افزایش 10% محصولات لبنی در کشورReviewed by Farnaz on Jan 27Rating: مدیر عامل اتحادیه فرآورده های لبنی از افزایش ۱۰ درصدی قیمت محصولات لبنی در همه كارخانه های كشور خبر داد. امسال پس از افزایش ۱۸ درصدی نرخ محصولات لبنی در دو مرحله، سوم بهمن ماه نیز برخی كارخانه های لبنی بدون تصویب سازمان حمایت…

  افزایش 10% محصولات لبنی در کشورReviewed by Farnaz on Jan 27Rating:

  مدیر عامل اتحادیه فرآورده های لبنی از افزایش ۱۰ درصدی قیمت محصولات لبنی در همه كارخانه های كشور خبر داد.

  امسال پس از افزایش ۱۸ درصدی نرخ محصولات لبنی در دو مرحله، سوم بهمن ماه نیز برخی كارخانه های لبنی بدون تصویب سازمان حمایت از مصرف كنندگان و تولیدكنندگان ۱۰ درصد بر قیمت های خود اضافه كردند كه پس از اعلام سازمان حمایت مبنی بر بازگشت قیمت ها برخی از كارخانه ها قیمت هایشان را به حالت قبل بازگرداندند اما برخی همچنان با قیمتهای افزایش یافته خودسرانه محصولاتشان را عرضه می كنند كه از روز چهارشنبه بقیه كارخانه ها هم به این افزایش قیمت پیوستند.

  هرچند كه سازمان سازمان صنعت، معدن و تجارت مسدولان كارخانه های لبنی را برای این افزایش قیمت فراخواند اما محصولات لبنی با نرخ افزایش یافته به دست مصرف كنندگان می رسد.

  مدیر عامل اتحادیه فرآورده های لبنی گفت: از روز چهارشنبه همه كارخانه های لبنی قیمت محصولات خود را حداقل ۱۰ درصد افزایش دادند.

  مجید علیداد اظهار كرد: از ماه گذشته قرار است قیمت شیر خام و فرآورده های لبنی در وزارت صنعت، معدن و تجارت و كارگروه تنظیم بازار بررسی و تعیین شود كه در جلسه اخیر كارگروه تنظیم بازار مقرر شد قیمت شیرخام و محصولات لبنی در استانداری تهران و با حضور استاندار بررسی و تعیین شود.

  به گفته ی وی در ماه جاری هركیلو شیرخام بیش از ۷۰۰ تومان برای كارخانه های لبنی تامین می شود.

  علیداد تصریح كرد: افزایش ۱۰ درصدی قیمت محصولات لبنی به دلیل نوسانات نرخ ارز نیست، بلكه فقط متاثر از افزایش قیمت شیرخام است.

  گفتنی است؛ از تیرماه به دلیل افزایش هزینه های ناشی از هدفمندی یارانه ها ۱۰ درصد بر قیمت محصولات لبنی افزوده شد و از ابتدای مهرماه نیز به دلیل افزایش قیمت شیرخام، مجددا هشت درصد با تصویب سازمان حمایت از مصرف كنندگان و تولید كنندگان به نرخ فرآورده های لبنی اضافه شد.

  و برای سومین بار در سال جاری نیز ۱۰ درصد به طور خودسرانه بر قیمت برخی محصولات لبنی اضافه شد و از روز چهارشنبه این افزایش قیمت سراسری شد.

  طی دو ماه اخیر نیز قیمت هر كیلو شیرخام درجه یك ۶۰۰ تومان از سوی كارگروه تنظیم بازار تعیین شد اما به دلیل افزایش نرخ علوفه قیمت شیرخام نیز بالاتر از این میزان در بازار عرضه گردیده است، البته به گفته مدیرعامل اتحادیه دامداران میانگین نرخ فروش هر كیلو شیرخام در كشور ۵۰۰ تومان است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.