• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی , مطالب برگزیده سایت » افزایش دو برابری حجم معاملات طلا در بورس كالا
  کد خبر : 373915

  افزایش دو برابری حجم معاملات طلا در بورس كالا

  افزایش دو برابری حجم معاملات طلا در بورس كالاReviewed by Farnaz on Jan 27Rating: در دی ماه حجم معامله در شركت بورس كالای ایران بیش از دو برابر افزایش یافت. دی ماه دو روز طلا در رینگ فلزات بورس كالا معامله شد. در این ماه۵۰ كیلوگرم طلا عرضه شد در شرایطی كه برای۷۵ كیلوگرم تقاضا…

  افزایش دو برابری حجم معاملات طلا در بورس كالاReviewed by Farnaz on Jan 27Rating:

  در دی ماه حجم معامله در شركت بورس كالای ایران بیش از دو برابر افزایش یافت.

  دی ماه دو روز طلا در رینگ فلزات بورس كالا معامله شد.

  در این ماه۵۰ كیلوگرم طلا عرضه شد در شرایطی كه برای۷۵ كیلوگرم تقاضا وجود داشت. كارشناسان دلیل تقاضای مازاد بر عرضه را افزایش لحظه به لحظه قیمت طلا و میل روز افزون مردم برای سرمایه گذاری در حوزه طلا می دانند.

  در نهایت پس از چانه زنی در تالار فلزات بورس كالا ۴۹ كیلوگرم از این فلز گرانبها معامله شد كه در مقایسه با معامله ۲۹ كیلویی طلا در آذر ماه رشدی دو برابری از نظر حجم دیده می شود.

  ۴۹ كیلوگرم طلای معامله شده در دی ماه، ارزشی۳۶ میلیارد و ۲۷۴ میلیون و۱۰۰ هزار ریالی داشت كه از این نظر نیز در مقایسه با ارزش۲۰ میلیارد و۷۹۹ میلیون و۷۰۰ هزار ریالی معامله طلا در آذر ماه ۷۴.۴ درصد رشد ارزشی دیده می شود.

  روند افزایش خرید طلا در رینگ فلزات بورس كالا در شرایطی پیش گرفته شده است كه در نیمه نخست امسال این كالا در بورس و با توجه به افزایش ناگهانی قیمت جهانی طلا در اثر بحران های پیش آمده در اروپا و آمریكا خریداران را از ثبت تقاضا با آن قیمت باز می داشت.

  تحلیلگران : عكس العمل خریداران در شش ماهه اول سال را نتیجه باور مردم به موقتی بودن افزایش و امید به كاهش قیمت طلا می دانند؛ زیرا مردم می اندیشیدند كه با كاهش قیمت در آن دوره و بازگشت دوباره به نرخ پیش متضرر خواهند شد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.