• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی , مطالب برگزیده سایت » پسروی دریاچه ارومیه تهدیدی برای کشاورزان
  کد خبر : 373878

  پسروی دریاچه ارومیه تهدیدی برای کشاورزان

  پسروی دریاچه ارومیه تهدیدی برای کشاورزانReviewed by Farnaz on Jan 27Rating: رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: پسروی دریاچه ارومیه موجب شور شدن آب چاههای اراضی کشاورزی اطراف و تهدیدی برای فعالیت کشاورزی در آن اراضی شده است. “محمدیان”، در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان شرقی، افزود: ۶۰۰ هکتار از…

  پسروی دریاچه ارومیه تهدیدی برای کشاورزانReviewed by Farnaz on Jan 27Rating:

  رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: پسروی دریاچه ارومیه موجب شور شدن آب چاههای اراضی کشاورزی اطراف و تهدیدی برای فعالیت کشاورزی در آن اراضی شده است.

  “محمدیان”، در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان شرقی، افزود: ۶۰۰ هکتار از اراضی استان در حاشیه دریاچه واقع شده اند.

  وی تصریح کرد: شهرستانهای ملکان، بناب، عجبشیر، آذرشهر و شبستر در این محدوده قرار دارند و زارعان آنها از فعالیت بازمانده اند.

  محمدیان اظهار كرد: بادهای نمکی حاصل از این پسروی، خطری جدی برای کشاورزی استان است.

  وی افزود: استفاده بهینه از آب، رها کردن مابقی آب به دریاچه و جلوگیری از کشاورزی در حاشیه دریاچه از سوی کارشناسان و مسئولان سازمان، به کشاورزان توصیه شده است.

  محمدیان، ضمن بازگو كردن هدف استفاده از آب دریاچه ارومیه، یادآور شد: بیشترین فعالیتهای حوضه آب و خاک سازمان در حاشیه دریاچه ارومیه است که به نوعی با هدف استفاده بهینه از آب انجام می شود.

  رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره به متوسط بارندگی در استان، ادامه داد: متوسط بارندگی استان ۲۵۰ میلی متر است و به عنوان یک استان نیمه خشک محسوب می شود و با توجه به اینکه در دو سوم از اراضی استان زراعت دیم انجام می شود، به بارندگی وابستگی داشته، در صورت فقدان بارندگی، خسارت می بیند.

  وی افزود: خرد بودن اراضی کشاورزی استان نیز از مشکلات بزرگی است که راهکارهایی از قبیل مکانیزه كردن و توسعه شبکه های آبیاری و… برای برطرف كردن این مشکل اندیشیده شده است.

  محمدیان با مهم دانستن فعالیتهای ترویجی، تاکید کرد: اقدامات ترویجی و اجرای قانون جلوگیری از خرد شدن و یکپارچه سازی اراضی در رفع این مشکل برای کشاورزی استان موثر خواهد بود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.