• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » مطالب برگزیده سایت , مطالب دینی » ده عذر که بانوان برای رعایت نکردن حجاب بهانه می کنند
  کد خبر : 369516

  ده عذر که بانوان برای رعایت نکردن حجاب بهانه می کنند

  ده عذر که بانوان برای رعایت نکردن حجاب بهانه می کنند Reviewed by Farnaz on Jan 26Rating:   خداوند حجاب را به منظور حفظ عفت و شرف زن قرار داد و برای اینکه نشانه ای بر ایمان و عقیده ی او باشد، براو واجب نمود. ● چرا برخی از زنان جوان از رعایت حجاب امتناع…

  ده عذر که بانوان برای رعایت نکردن حجاب بهانه می کنند Reviewed by Farnaz on Jan 26Rating:

   

  خداوند حجاب را به منظور حفظ عفت و شرف زن قرار داد و برای اینکه نشانه ای بر ایمان و عقیده ی او باشد، براو واجب نمود.

  ● چرا برخی از زنان جوان از رعایت حجاب امتناع می ورزند؟

  خداوند حجاب را به منظور حفظ عفت و شرف زن قرار داد و برای اینکه نشانه ای بر ایمان و عقیده ی او باشد، براو واجب نمود. لذا جامعه ای که از منهج خداوند دوری میکند و از راه راست چشم پوشی مینماید، جامعهای بیمار است که به علاج و درمانی نیاز دارد که آن را به سوی شفا و سعادت راهنمایی کند. یکی از اشکال دردآور در جامعه امروزی پدیدهی خود آرایی زنان جوان است، متأسفانه با وجود لباسهای اسلامی این پدیده یکی از نشانه های جوامع اسلامی ما نیز گردیده است، لذا اسبابی که موجب این انحراف شدهاند را بررسی خواهیم کرد؟

  این سؤال را – که چرا زنان جوان از رعایت حجاب امتناع می ورزند؟ از گروههای زیادی پرسیدیم، نتیجه تحقیقاتی که در این مورد انجام شد و بهانههایی که آنها ارائه میدادند، ده عذر و بهانهی اساسی بود، اما هنگامی که آن عذر و بهانهها را بررسی نماییم به این نتیجه خواهیم رسید که همه بهانههای بیحد واهی و بی اساس هستند.

  ● بهانه اوّل

  اولی گفت: من هنوز قانع نشده ام که حجاب واجب باشد. (با علم به اینکه این سخن شرک است).

  ما از او دو سؤال میپرسیم:

  ▪ سؤال اوّل: آیا او به صحت دین اسلام اعتقاد دارد؟

  جواب آن طبیعتاً مثبت است، او لا اِلهَ اِلاَّ الله میگوید و این نشانهی اعتقاد وی به یگانگی خداوند است، و میگوید: مُحَمَّدٌ رَسُولُ الله، و این یعنی به شریعت اسلام ایمان دارم، پس او به اسلام به عنوان عقیده، شریعت و راه و روش زندگی اعتقاد دارد.

  ▪ سؤال دوّم: آیا حجاب جزو شریعت اسلام و واجبات آن میباشد؟

  اگر این خواهر نیتش را خالص بگرداند و همانند کسی که به دنبال حقیقت است، در این قضیه تحقیق نماید به تأکید خواهد گفت: بله.

  پس (ای خواهر مسلمانم) آن خدایی که به الوهیت او ایمان آوردهای در کتاب عزیزش به رعایت حجاب دستور میدهد، پیامبر بزرگواری که به رسالتش ایمان داری در سنتش به رعایت حجاب دستور میدهد.

  ● بهانه دوّم:

  دومی میگوید: من به واجب بودن پوشش شرعی قناعت حاصل نموده ام؛ اما مادرم مرا از پوشیدن آن باز میدارد و هرگاه از فرمان او سرپیچی کنم به دوزخ خواهم رفت.

  گرامیترین بنده ی خدا حضرت رسول صَلَّیاللهُ عَلَیهِ و سَلَّمَ در سخنی کوتاه و حکمت آمیز در جواب این بهانه میفرماید: &#۰۳۹;لا طاعة لمخلوق فی معصیة الخالق&#۰۳۹; فرمانبرداری از مخلوق در صورتی که نافرمانی خالق در آن باشد جایز نیست.

  جایگاه والدین در اسلام بخصوص مادر مهم و ارزشمند است بلکه خداوند در آیات زیادی از قرآن آن را با بزرگترین امور یعنی عبادت ویکتاپرستی قرین نموده است؛ چنانکه خداوند میفرماید: «وَاعْبُدُوا اللَّهَ وَلا تُشْرِکُوا بِهِ شَیْئاً وَبِالْوَالِدَیْنِ إِحْسَاناً» [النساء:۳۶].

  (تنها) خدا را عبادت کنید و (بس. و هیچ کس و) هیچ چیزی را شریک او مکنید. و نیکی کنید به پدر و مادر .

  در هیچ صورت نافرمانی از والدین جایز نمیباشد مگر اینکه به نافرمانی پروردگار دستور دهند؛ زیرا خداوند میفرمای: «وَإِنْ جَاهَدَاکَ لِتُشْرِکَ بِی مَا لَیْسَ لَکَ بِهِ عِلْمٌ فَلا تُطِعْهُمَا» (لقمان:۱۵)

  هرگاه آن دو، تلاش و کوشش کنند که چیزی را شریک من قرار دهی که کمترین آگاهی از بودن آن و (کوچکترین دلیل بر اثبات آن) سراغ نداری، از ایشان فرمانبرداری مکن.

  اما اطاعت نکردن از آنان در معصیت، مانع نیکی کردن با آنان نیست. خداوند میفرماید: «وَصَاحِبْهُمَا فِی الدُّنْیَا مَعْرُوفاً» (لقمان: ۱۵).

  با ایشان در دنیا به طرز شایسته و به گونه بایسته ای رفتار کن.

  ● بهانه سوم

  میگویند: هوا گرم است و ما نمیتوانیم بدون پوشش گرمای شدید هوا را تحمل کنیم، پس چگونه با رعایت حجاب بتوانیم آن را تحمل کنیم؟

  خداوند در باره اینها میفرماید: «قُلْ نَارُ جَهَنَّمَ أَشَدُّ حَرّاً لَوْ کَانُوا یَفْقَهُونَ»

  بگو: اگر دانا بودند می فهمیدند که آتش دوزخ بسیار گرمتر و سوزانتر (از گرمای تابستان و از همه آتشهای جهان) است. (توبه: ۸۱)

  ای خواهر گرامی! چگونه و با چه دلیلی گرمای این دنیا را با آتش سوزان دوزخ مقایسه میکنی؟!

  یقین بدان که شیطان با یکی از تلههای خیالیاش تو را گول زده و به شکار خود در آورده است تا اینکه تو را از گرمای دنیا به سوی آتش دوزخ بکشاند، پس بیدار شو و خودت را از تلهاش نجات ده، و این گرمای آفتاب را برای خودت نعمت بدان نه عذاب، چرا که گرمای شدید آفتاب در فصل گرما تو را به فکر عذاب دردناک آخرت میاندازد، روزی که این گرما چندین برابر میگردد و کسی توان تحمل آن را نخواهد داشت.

  ● بهانه چهارم

  میترسم اگر حجاب را رعایت کنم، باری دیگر آن را کنار بگذارم، چرا که زنان زیادی را دیده ام که بعد زمانی طولانی که حجاب را رعایت کرده، آن را کنار گذاشتهاند!!.

  به چنین زنانی میگویم: اگر مردم نظریه ای مانند نظریه تو را میداشتند، آنگاه دین را رها میکردند و کسی به دنبال دین نمیرفت، نماز نمیخواندند چرا که برخیها میترسیدند آن را ترک کنند. روزه نمیگرفتند، زیرا بسیاری میترسند که در شرایطی آن را ترک کنند، آیا متوجه شدی که شیطان چگونه از راهی دیگر به دنبالت آمده و برایت تله گذاشت و تو را از واجباتت باز داشت؟!!

  پیامبر صلی الله علیه و سلم فرمود: أَحَبُّ العَمَلِ إلیَ اللهِ أَدوَمُهُ وإن قَلَّ بهترین عمل در نظر خداوند آن است که دوام بیشتر داشته باشد هر چند که اندک هم باشد. پس چرا به دنبال دلایلی که سبب ترک حجاب توسط چنین زنانی شده است، نگشتهای تا اینکه از آن اسباب اجتناب کرده و به دنبال راه حلی مناسب بگردی؟

  ● بهانه پنجم

  زنی پنجمی میگوید: میترسم اگر خود را ملزم به لباس شرعی نمایم، نام جماعت و گروهی خاص بر من بیفتد و من دوست ندارم که وابسته به هیچ حزبی باشم.

  خواهر گرامی! در اسلام تنها دو حزب وجود دارید که خداوند در قرآن کریم از آن دو سخن گفته است: نخست حزبُ الله؛ حزب الله گروهی هستند که خداوند آنان را به وسیله انجام عبادتها و اجتناب از منهیات یاری میدهد.

  دوّم حزب الشیطان؛ حزب الشیطان گروهی هستند که خداوند را نافرمانی میکنند و در زمین به فتنه وفساد میپردازند. و تو هنگامی که خویشتن را ملزم به آداب اسلامی از جمله لباس شرعی مینمایی، جزو حزب پیروز و رستگار خداوند میگردی، اما هنگامی که خودنمایی و تبرج مینمایی، مرکب شیطان گشته و جزو دوستان او شده و در صف منافقین و کفار قرار میگیری. و آنان چه اندازه دوستان بدی هستند!

  ● بهانه ششم

  این است سخن زن ششم: چه میگوید؟ میگوید: به من میگویند: هرگاه لباس شرعی پوشیده و حجاب را رعایت کنم، نمیتوانم ازدواج کنم، پس حجاب را کناز میگذارم تا بتوانم ازدواج کنم!

  خواهر گرامی! بیگمان شوهری که دوست داشته باشد تو را بی بندو بار، آرایش کرده و در برابر خداوند نافرمان ببیند، آن شوهر برایت شایسته نیست، شوهری که در برابر انجام حرامها غیرت و ایمانش به جوش نیاید، در برابر تو هم هیچگونه غیرتی نخواهد داشت و تو را برای رفتن به بهشت و نجات از دوزخ یاری نخواهد نمود.

  بیگمان خانوادهای که اساس تشکیل آن، بر نافرمانی خداوند و خشمگین نمودن او پایه ریزی شود، خداوند حق دارد که شقاوت و بدبختی در دنیا و آخرت را بر آن بنویسد، چنان که خداوند میفرماید: وَمَنْ أَعْرَضَ عَنْ ذِکْرِی فَإِنَّ لَهُ مَعِیشَةً ضَنْکاً وَنَحْشُرُهُ یَوْمَ الْقِیَامَةِ أَعْمَی . (طه: ۱۲۴ )

  و هرکه از یاد من روی بگرداند، زندگی تنگ (و سخت و گرفته ای) خواهد داشت ؛ و روز رستاخیز او را نابینا (به عرصه قیامت گسیل و با دیگران در آنجا) گرد می آوریم.

  و گذشته از این، ازدواج نعمتی از نعمتهای خداوند است که به هرکه بخواهد میبخشد، چه بسیارند زنان با حجابی که ازدواج کردهاند و چه بسیارند زنان بی حجابی که هنوز [کسی به دنبالشان نیامده] و ازدواج نکردهاند. اگر بگویی: آرایش و بیحجابی من برای رسیدن به هدفی مقدس و گرامی است که ازدواج میباشد، میگویم هدف مقدس و گرامی هیچ وقت استفاده از وسیله ناشرعی را مباح نمیگرداند، پس اگر هدف مقدس و پاک باشد، باید وسیله نیز پاک و درست باشد، زیرا قاعدهای اسلامی است که میگوید: الوسائل لها حکم المقاصد وسایل دارای حکم اهداف میباشند.

  ● بهانه هفتم:

  بهانهات چیست ای زن هفتمی؟ میگوید: میدانم که حجاب واجب است، اما هنگامی که خداوند مرا هدایت نمود، آن را رعایت خواهم نمود.

  از این خواهر میپرسیم: آیا گامهایی در مسیر به دست آوردن هدایت برداشته است تا اینکه به این هدایت دست یابد؟

  میدانیم که خداوند با حکمت خویش برای هر چیزی سببی قرار داده است؛ از جمله بیمار دارو مصرف میکند تا شفا یابد، مسافر ماشین یا چارپا سوار میشود تا به مقصدش برسد، نمونهها زیادند، پس آیا این خواهر با جدیت تمام در مسیر به دست آوردن هدایت گام برداشته است؟ و اسبابش را به دست آورده است؟

  برخی از این سببها عبارتند از:

  ۱) خالصانه درخواست هدایت نمودن از خداوند، همانگونه که خداوند ما را دستور میدهد که اینگونه از او بخواهیم: اهْدِنَا الصِّرَاطَ الْمُسْتَقِیمَ . پروردگارا ما را به راه راست راهنمائی فرما.

  ۲) همنشینی با زنان صالحه زیرا زنان صالحه بهترین یاری دهنده بر هدایت و استمرار بر آن میباشند تا اینکه خداوند او را هدایت کند و رشد و تقوی را به او الهام کند تا اینکه خویش را ملزم به انجام اوامر خداوند نماید و حجابی را که خداوند زنان ایماندار را به آن دستور داده است، رعایت نماید.

  ● بهانه هشتم

  سخن زن هشتمی چیست؟ میگوید: هنوز وقتش نیامده و من هنوز کوچک میباشم و بعد از اینکه بزرگ شدم و حج نمودم، حجاب را رعایت خواهم نمود.

  خواهر گرامی! فرشته مرگ، در دنیا میگردد پشت در منزلت ایستاده و منتظر فرمان خداوند میباشد تا اینکه در هر لحظه از لحظههای عمرت خداوند به او اجازه دهد، در را باز کند. خداوند میفرماید: فَإِذَا جَاءَ أَجَلُهُمْ لا یَسْتَأْخِرُونَ سَاعَةً وَلا یَسْتَقْدِمُونَ (اعراف: ۳۴ )

  هر گروهی دارای مدّت زمانی (مشخّص و معلوم) است، و هنگامی که زمان (محدود) آنان به سر رسید، نه لحظه ای (از آن) تأخیر خواهند کرد و نه لحظه ای ( بر آن ) پیشی می گیرند.

  مرگ کوچک و بزرگ نمیشناسد، شاید مرگ به سراغت بیاید در حالی که در این گناه بزرگ قرار داری و با آرایش و خودنماییات داری با خداوند محاربه میکنی.

  ● بهانه نهم:

  بهانه نهم میآید، گفت: امکان مادی ندارم تا لباسهایم را به لباس شرعی تبدیل کنم.

  و به این خواهر میگوییم: در راه به دست آوردن رضایت خداوند و برای رسیدن به بهشت، از دست دادن هر چیزگران قیمت و با ارزشی از جمله مال و نفس آسان است.

  ● بهانه دهم:

  و در آخر دهمی میگوید: حجاب را رعایت نمیکنم تا اینکه به این فرمودهی خداوند عمل کرده باشم که میفرماید: وَأَمَّا بِنِعْمَةِ رَبِّکَ فَحَدِّثْ بلکه نعمتهای پروردگارت را بازگو کن.

  پس چگونه نعمتهایی را که خداوند به من بخشیده است، از جمله موهای نرم و زیباییام را پنهان کنم؟

  چنین زنی به کتاب خداوند و فرامین او عمل میکند تا آنجا که با هواهای نفسانی او هماهنگی داشته و با فهم او مطابقت داشته باشد، اما هنگامی که مطابق میل و خواستهی او نباشد، آن را رها میکند، اگر اینگونه است پس چرا به این گفتهخداوند عمل نمیکند میفرماید: وَلا یُبْدِینَ زِینَتَهُنَّ إِلاَّ مَا ظَهَرَ مِنْهَا و زینت خویش را ( همچون سر، سینه، بازو، ساق، گردن، خلخال، گردن بند، بازوبند) نمایان نسازند، مگر آن مقدار (از جمال خلقت، همچون چهره و پنجه دستها) و آن چیزها (از زینت آلات، همچون لباس و انگشتری و سرمه و خضاب) که (طبیعةً) پیدا می گردد. [نور: ۳۱] .

  و چرا به این گفتهی خداوند عمل نمیکند که میفرماید: یُدْنِینَ عَلَیْهِنَّ مِنْ جَلابِیبِهِنَّ رداهای خود را جمع وجور بر خویش فرو افکنند. [احزاب: ۵۹].

  بی گمان بزرگترین نعمتی که خداوند به ما داده است، نعمت ایمان و هدایت است. پس چرا بزرگترین نعمتهایی را که خداوند به تو ارازنی داشته است، که از جملهی این نعمتها حجاب شرعی میباشد، باز گو نمیکنی؟

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۳۴)  • فدایی

   خدا با بالا رفتن سن ازدواج داره ما جوونا رو امتحان میکنه و متاسفانه اکثرمون ریزش کردیم.اللهم عجل لولیک الفرج…

  • Honey

   تن هاي هرزه را سنگسار ميكنند غاقل از اينكه شهر پر از فاحشه هاي مغزي است و كس نميداند مغز هاي هرزه ويرانگرترند تا تن هاي هرزه
   هركي مسيؤل كاراي خودشه…نميتونيم كسي رو وادار به رعايت حجاب كنيم!متاسفم از اين كه همه تو عصر حجر موندن

   • حمیدرضا

    شمایی که میگید عصر حجر هرچندسالی ام که دارید پس زاده چندسال پیشید پس شما مال عصر حجرید یا اگر پدر بزرگتون مرحوم شده باشند نیاید دیگه خاطرات یا درباره نکات خوبی که گفتن گوش بدیدچون پدر بزرگتون عصر حجری تشریف دارن.اگر کسی میگه حجاب چون باید غده سرطانی رو مداوا کرد و الا به جاهای دیگه بدن که جامعه باشه سراست میکنه.تاجایی که با ناموس خودتم مردمان بددل رحم نمیکنن

  • rytta

   لطفا ده عذر هم برای رعایت نکردن حجاب آقایون بیارید
   قطعا حجاب بانوان هم تنها مشکل فرهنگی جامعه ما نیس. پس لطفا با آوردن بعضی مطالب تشنج ایجاد نکنید قطعا راههای بهتری برای موجه نشون دادن یک فرهنگ دینی و سنتی وجود داره

   • حمیدرضا

    خدمت همه آقایون وخانما سلام. کسانی که در این سایت خودشونو به عنوان چادر جامیزنند واز طرف چادری ها میگن که مضخرفه چادری نیستند وقسد تخریب دارند.چرا در خارج تجاوزات جنسی بالاست چون افکار دین منشانه ندارند.دین نگفته باید چادر سرکنی گفته پوششی که تحریک کننده نباشه ومیشود بدون چادر حجاب اسلامی داشت ولی متاسفانه دخترانی که پا رو دین شرف و لقمه پدرانشون میذارن بدونن آخرتی هم هست.روزی این چهره های ارایش کرده تبدیل به بدنی بدبو میشود.چهره های آرایش کرده در ظاهر زیباست اما باطن…… دقیقا مثل مرداب در ظاهر تمیزه ولی اگر چوبی زده بشه لجنهای داخل مرداب نمایان میشه.آخرتو به ذنیای فانی نفروشیم.

    • مریم

     برادر عزیز شما که هنوز سطح سوادت به حدی نرسیده که بدونی قصد درسته نه قسد بهتره در مورد این جور مسائل نظر ندی!

  • بهاره

   خدا بیامرزدتون این همه فک کردین فقط این دلایل مضحک به ذهنتون اومد من به شخصه دختر با حجابی هستم ولی الحق و النصاف این بی ربط ترین دلایل ممکنی بود که برای یه دختر بتونه که پیش بیاد

  • nazi

   khafe sho ba in matlabe mozakhrafet

  • سید مصطفی ساداتی

   با سلام واحترام به همه ای نظرها
   اماداستان اینکه بعضی آدمهایی که حجاب دارند شاید بد باشند وصله به تن همه با حجاب ها نیست وهمینطور خیلی از آنهایی که چادر ندارند افراد خوبی هستند چون حجاب پوشیده ای دارند که موجب جلب توجه ومشکل فکری وذهنی برای جوانان نمی کند.
   پوشش مناسب که همراه با چادر باشد برجستگیهایی بدن زن را مشخص نمی کند وموجب انحراف برای افراد بیمار نمی شود ونیز زن از نظربازی اینگونه افراد در امان می ماند وباطبع جامعه نیز از عواقب این مسائل در امان می ماند……رجوع کنید به اعتراف های دزدان زنها ودختران اکثرا از افراد بد حجاب طعمه ها انتخاب می شده اند.
   چطور می شود که زنان زیباییهای فطری خود را فقط برایی همسران خود آشکارکنند؟آیااگر در یک کشتی که همه با هم مسافرت مییکنند یکی جایی خود را سوراخ کرد بگوییم این جایی خودش است؟آیا افرادی که بی حجابی را در ایران تبلیغ می کنند دوست دارن واقا خواهر مادر ومحارم خود بی حجاب باشند.؟
   بنده روحانی دین نیستم ولی از همه ای افراد می خواهم عدلانه تر وبا فکربیشتر در رابطه باحجاب نظربدهند.

  • رهگذر

   باسلام در جواب ساربنا میگم که اگه ما مسلمون هستیم دین ما امر به معروف و نهی از منکر رو واجب کرده بعدهم اینکه دین اسلام این رو که انسان ها بهم بی تفاوت باشند رو اصلا نمی پذیره پس این حرف درست نیست که بگیم نباید کاربه کار هم داشته باشیم چون همه ی ما ادعای مسلمونی می کنیم و تو یک کشور اسلامی زندگی می کنیم

  • سارینا

   من به حجاب اعتقادی ندارم خیلی هم در بند این حرفا نیستم اما یه خواهر دارم که از من سه سال کوچیکتره و خیلی هم معتقده همیشه هم چادر سر میکنه اما هیچ کدوم از ما اون یکیو وادار نمی کنیم که روش زندگیشو عوض کنه در واقع به نظر و فکر هم احترام میذاریم و خیلی هم صمیمی هستیم ای کاش این برخورد توی جامعه گسترش پیدا کنه و نه آدم های با حجاب از بی حجابا گریزون باشن نه بی حجابا فکر کنن همه کسایی که با حجابن زیر چادر هر کاری میکنن فقط همدیگه رو همون جوری که هستیم بپذیریم

  • mahya

   به نظر من هم خیلی مطلب مزخرفی بود.
   در هیج جای قران زن هارا برای رعایت حجاب اجبار نکرده است و من هم با این نظر که انسانها باید باطن خود را درست کنن نه ظاهر موافق هستم من خیلی از زنان باحجاب را می شناسم که از صد تا بی حجاب بدترند!
   درضمن حجاب فقط مختص خانم ها نمی باشد برای اقایون هم هست ولی متاسفانه در جامعه ی ما فقط خانم ها باید حجاب داشته باشند و اقایون از 7دولت ازادند .

  • رها

   نظرات مختلف و خوندم ،اما خواهشا يه ذره فكر كنيد يه ذره به دور و ور خودتون نگاه كنيد
   ما هنوز داريم دنبال اعتقادات عصر حجر با هم سر و كله ميزنيم اونور دنيا مردم تو فضا و آسمون سير ميكنن. هر چقدر هم زور بزنيد راه رفته رو بايد رفت ما تو همه چي چند صد سالي از دنيا عقبيم همشم به خاطر اين مزخرفاته ،حد اعتدال هر موضوعي هيچ ضرري به هيچ كس نميرسونه، اونا هم اين دردسرا رو داشتن اما خيلي وقته غريزه هاي آدمو (حد تعادل) تو بقچه نميذارن تا اون دنيا ،كه يا نصيب يا قسمت بتونن ازش استفاده كنن.فكر و انديشه ايراني داشته باشيد نه غربي نه عربي.

   • بنده خدا

    چرت و پرت گفتي!

  • احسان

   آمار تجاوز به دختران و زنانی که زیبایی های خود را نمایش میدهند بیشتر است؟ یا دختران و زنانی زیبایهایشان نزد چشمان هوس باز نیست.
   خداوند حدود محرم ونامحرم را قرار داده و عقل هم حکم میکند که هیچ گاه برای دیگران نباید وسوسه ایجاد کرد البته نهم در پوشش ظاهری و هم در کلام و رفتار

   • برازجان بوشهری

    این به خاطر بی جنبه بودنه مردای ایرانیه وگرنه این اتفاقا نمیوفته
    هر جا محدودیت بیشتر بشه مردم سمت اون گناه محدود شده بیشتر میرن

  • حامی

   درود بر همه،نویسنده گرامی،گفتن دیدگاه بسیار نیک است ، ولی به چالش کشیدن دیگران به خاطر هم دیدگاه نبودن درست نیست. بیایید درست بیاندیشیم،خود را بسازیم آنگاه که ساخته شدیم و (ارزش آنرا داشتیم)، راهی ساخته ایم که هر کس در آن به خواست خود پای مینهد نه به زور و ترس!

  • Fariba

   ای کاش همینقدر که به پوشش ظاهر اصرار داریم به پوشش باطن خودمون هم اصرار داشتیم.نشیم مثل اون دسته از خانم های محجبه که چشم هاشون به اندازه ده تا مرد هرزه کار میکنه.
   افسوس!!!

   • برازجان بوشهری

    دقیقا فرمایش ما درسته .مهم سیرت پاک هستش نه ظاهر پاک

  • پری

   خیلی خیلی مزخرف بود تو روخدا این شروور ها رو تو سایتتون نزارید از خودتون چرا حرف در میارید اخه ملت دوست دارن اینجوری زندگی کنن اگه اینجوریه مطمئنم کسی جز زنای چادری ایران نمیرن بهشت (به نظر خودشون بچه مسلمونن)
   با این مطلب چرتتون… :-&

   • بنده خدا

    اگه شما مسلمون نيستي و حرف بهايي ها را ميزني بقيه مسلموند! حالا وقتي جادرها را ديدي رفتند يهشت و تو نرفتي دلت ميسوزه! تا وقت داري توبه كن!

    • برازجان بوشهری

     اخه *** کی گفته فقط چادری میره بهشت؟
     اتفاقا چادری ها بیشتر عشقی شدن و کار دست همه میدن.چون محدود ترند و چشم و گوش بسته تر.مگه خدا ی ما خدای مسیحی ها و بقیه ادیان نیست؟بهشت رو فقط واسه تو نساخته جوجه بسیجی!!!
     بهشت ماله همه اس و رفتن اون ربطی به حجاب نداره.راس میگی دلتو پاک کن

  • بلک مستر

   سلام ، دین اسلام دین آزادی است ، و همان گونه که پیامبران و امامان معصوم و خداوند مهربان فرمونده اند هر کس مسئول کار خویش است و به هیچ احدی ربط ندارد من دختر نیستم ولی حامی حقوق این سرزمین و مردمش هستم.
   برای حجاب دیگران دلیل نیاورید به پی حجاب خود و ناموس خودتان باشید…

  • سمیرا

   بهانه یازدهم را من میگویم:برای بالابردن اعتماد به نفس و خودنمایی خود برای نامحرمان با بدحجابی وتخلیه ی عقده از این طریق. خدایا شکرت که ما از این انگیزه ها و بهانه ها را در فکرمان جای نمیدهیم

   • فروزان

    دختران از بهر عفت میکنند چادر به سر ،نامه را از چادر میدهند دست پسر …
    شما از این انگیزه ها و بهانه ها را در فکرتان جای میدهید

   • nashenas

    :-@ beband

  • نوید

   خدا شفات بده

   • بیتا

    شما از این چیزا سردر نمیاری

    • پری

     شما سر در میاری بسه :-@

  • رومینا

   با سلام من یه دختر جوونم میخواهم به اون خانوم بگم که هیچم این حرفا مزخرف نیست واقعا راسته بیشتر خانوما همین بهونه رو دارن مخصوصا شوهر نکنن اما باید سعی کنن این بهونمه ها رو کنار بذارن و کم کم حجابشون رو رعایت کنن نه این که بدون شناخت حجاب بگیرن چون یک دفعه از پله دهم به زمین میفتن پس بهتره کم کم حجاب بگیرن تا به مراتب عالی تری برسن ^:)^

  • aida

   اینا بهونه نیست واقعیته….فکر نکنم خدا هم از این آش شور خوشش بیاد.هرکی عقاید خودش رو داره و باید جوابگوی اعمال خودش باشه.به کسی چه مربوط؟مگه کسی که اهل نماز و حجابه خوشش میاد کسی به زور بهش بگه نماز و حجابتو بذار کنار؟پس بیاین به جای این که این همه به کارهم کار داشته باشیم بیشتر به خودمون بپردازیم و حساب و کتاب رو به خدا بسپاریم.انشاءا…خدا با رحمت و مغفرتش راه درست رو به همه بندگانش نشون میده 🙂

   • بنده خدا

    1-طبق امر به معروف و نهي از منكر نميتوان گفت به كسي چه مربوط!
    2-اينكه به جامعه كاري نداشته باش و به خوت بپرداز اباحه گري است و جامعه مثل كشتي است كه نميشه گفت من دلم ميخواهد قسمت خودم را سوراخ كنم به كسي مربوط نيست!
    3-خدا پيامبران را فرستاد تا راه را به همه نشان بدهند. اگر پيامبر ميخواست بگويت به من چه كه اصلا ديني شكل نميگرفت.
    4-اين عقايد القاعات شيطان است پس توبه كنيد لطفا.

  • فاطمه

   مطلبتون خیلی مزخرف بود من خودم یه دختر جوونم که حجابمو رعایت می کنم اما هیچ کدوم از این حرفاتونو قبول ندارم هیچ زنی واسه رعایت نکردن حجاب همچین بهانه هایی نمیاره اگه میخواین خانوما رو توجیه کنین تا حجابشونو رعایت کنن لطفا با دلایل منطقی این کارو بکنین!!!!!!!!!!!!!

   • حمیدرضا

    شما حجاب ندارید ولطفا در مورد حجاب نظر ندید .چرا زنی که نخواد حجاب رعایت کنه هر دلیلی میاره دقیقا مثل کفار که جنگ نمیرفتند وخانواده خود را بهانه میکردند. شما با بی حجابیتون باعث بزرگ شدن این غده سرطانی نشید تا دامن گیر فسادش تن شمارو نگیره شایدم گرفته باشه….

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.