• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » علمی و فضایی » صابون مغناطيسي جهان هم آمد + عکس
  کد خبر : 366667

  صابون مغناطيسي جهان هم آمد + عکس

  صابون مغناطيسي جهان هم آمد + عکسReviewed by Aryan on Jan 25Rating: محققان دانشگاه بريستول موفق به ساخت صابوني از نمك‌هاي پرآهن محلول در آب شده‌اند كه در زمان قرار گرفتن در محلول به ميدان مغناطيسي واكنش نشان مي‌دهد. به گزارش ایران ویج ، ويژگي‌هاي مغناطيسي اين صابون با نوترونها در موسسه لائو لانگوين براي…

  صابون مغناطيسي جهان هم آمد + عکسReviewed by Aryan on Jan 25Rating:

  محققان دانشگاه بريستول موفق به ساخت صابوني از نمك‌هاي پرآهن محلول در آب شده‌اند كه در زمان قرار گرفتن در محلول به ميدان مغناطيسي واكنش نشان مي‌دهد.

  به گزارش ایران ویج ، ويژگي‌هاي مغناطيسي اين صابون با نوترونها در موسسه لائو لانگوين براي نتيجه گرفتن از توده‌هاي ريز غني از آن كه در محلول آبكي قرار گرفته، به نمايش درآمدند.

  توليد اين ويژگي در يك صابون كاملا كاربردي مي‌تواند نگراني‌ها را در مورد استفاده از صابون در پاكسازي‌هاي نشت نفت كاهش داده و انقلابي در محصولات نظافتي صنعتي ايجاد كند.

  دانشمندان از مدتها پيش به دنبال راهي براي كنترل صابونها يا همان سورفکتانت‌ها در زمان حضور در محلول براي افزايش قابليت آنها در انحلال نفت در آب و حذف آنها از سيستم بوده‌اند.

  تيم محققان دانشگاه بريستول پيش از اين بر روي صابونهاي حساس به نور، دي‌اكسيد كربن يا تغييرات در پي‌اچ، دما يا فشار كار كرده‌اند. آخرين دستاورد آنها كه در مجله Angewandte Chemie منتشر شده، اولين صابون جهان از لحاظ حساسيت به ميدان مغناطيسي است.

  سورفکتانت‌هاي مايع يوني كه بيشتر از آب به همراه برخي مجموعه‌هاي فلز انتقالي مانند آهن متصل به هاليدهايي مانند برمين يا کلرين تشكيل شده‌اند، با مغناطيس قابل كنترل بوده اما دانشمندان هميشه بر اين تصور بودند كه مركز فلزي آنها در محلول بسيار حالت مشتق داشته و از تعاملات طولاني‌مدت لازم براي فعاليت مغناطيسي جلوگيري مي‌كند.

  اين محققان محصول خود را با حل كردن آهن در طيفي از مواد سورفکتانت بي‌اثر يودهاي كلريد و بروميد ساخته‌اند كه در محصولات شست‌وشوي دهان و نرم‌كننده‌هاي لباس نيز وجود دارند. افزودن آهن موجب ايجاد مراكز فلزي در ذرات صابون مي‌شود.

  كاربردهاي احتمالي سورفکتانت‌هاي مغناطيسي بسيار زياد است. پاسخگويي آنها به محركهاي بيروني به طيفهايي از ويژگيهايي مانند رسانايي الكتريكي آنها، نقطه ذوب، اندازه و شكل مصالح و چگونگي تغيير حل شدن آن در آب با يك كليد خاموش و روشن ساده مغناطيسي منجر مي‌شود.

  پيش از اين، اين عوامل كه در اثرگذاري كاربري صابونها در تاسيسات صنعتي مهم هستند تنها با افزودن يك بار الكتريكي يا تغيير پي‌اچ، دما يا فشار سيستم قابل كنترل بودند.

  اين ويژگي همچنين در ساخت مواد پاك‌كننده آينده و تصفيه آب قابل استفاده است. همچنين افزودن اين سورفکتانت و يك ميدان مغناطيسي، كنترل دقيق قطرات مايع را در آزمايشات علمي آسانتر خواهد كرد. ( ایسنا )

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.