• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پزشکی » سالانه103نفراز هرصد هزار ايراني براثرسكته‌ قلبي فوت میکنند
  کد خبر : 366560

  سالانه103نفراز هرصد هزار ايراني براثرسكته‌ قلبي فوت میکنند

  سالانه103نفراز هرصد هزار ايراني براثرسكته‌ قلبي فوت میکنند Reviewed by Aryan on Jan 25Rating: رييس اداره قلب وعروق وزارت بهداشت با اشاره به اجراي آزمايشي راه‌اندازي سامانه ثبت سكته‌هاي قلبي در دو بيمارستان پايتخت، گفت: برنامه‌ريزي‌ها در حال انجام است كه اين سامانه تا پايان امسال به تمام بيمارستان‌هاي كشور گسترش يابد. با هشدار نسبت…

  سالانه103نفراز هرصد هزار ايراني براثرسكته‌ قلبي فوت میکنند Reviewed by Aryan on Jan 25Rating:

  رييس اداره قلب وعروق وزارت بهداشت با اشاره به اجراي آزمايشي راه‌اندازي سامانه ثبت سكته‌هاي قلبي در دو بيمارستان پايتخت، گفت: برنامه‌ريزي‌ها در حال انجام است كه اين سامانه تا پايان امسال به تمام بيمارستان‌هاي كشور گسترش يابد.

  با هشدار نسبت به تغيير سبك زندگي و عوامل خطرساز بيماري‌هاي قلبي – عروقي و تاثير آن در روند رو به رشد بيماري‌هاي قلبي – عروقي گفت: سالانه 103 نفر از هر 100 هزار نفر جمعيت كشور بر اثر سكته‌ قلبي جان خود را از دست مي‌دهند.

  وي ادامه داد: بر اين اساس با توجه به شيوع بيماري‌هاي قلبي – عروقي و سكته‌هاي قلبي، راه‌اندازي سامانه ثبت سكته‌هاي قلبي در بيمارستان‌هاي كشور در دستور كار قرار گرفت.

  سماوات افزود: كارگاه‌هاي آموزشي استقرار سامانه ثبت سكته‌هاي قلبي تا نيمه بهمن ماه براي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي برگزار مي‌شود و با پايان اين كارگاه‌هاي آموزشي، زمينه براي استقرار اين سامانه در تمام بيمارستان‌ها فراهم مي‌شود. به اين ترتيب رايزني‌هاي لازم صورت مي‌گيرد كه تا پايان سال سامانه ثبت سكته‌هاي قلبي در تمام بيمارستان‌ها راه‌اندازي مي‌شود.

  وي گفت: به اين ترتيب در تمامي CCUهاي بيمارستان‌ها هر سكته قلبي كه بر اساس معيارهاي مشخص شده محرز شود، ثبت مي‌شود. براي راه‌اندازي اين سامانه پرسشنامه‌اي به صورت برنامه تهيه شده و بر روي كامپيوتر CCUهاي بيمارستان‌ها نصب مي‌شود. به اين ترتيب اطلاعات وارد شده در پرسشنامه به صورت آنلاين يا آف‌لاين به مركز اطلاعات وزارت بهداشت (سپاس) منتقل مي‌شود و اين اطلاعات پس از سطح بندي مورد استفاده قرار مي‌گيرد. ( ایسنا )

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.