• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » نماینده مجلس: در صورت بسته شدن تنگه هرمز ، ناوها غنیمت جنگی ایران می‌شوند
  کد خبر : 365207

  نماینده مجلس: در صورت بسته شدن تنگه هرمز ، ناوها غنیمت جنگی ایران می‌شوند

  نماینده مجلس: در صورت بسته شدن تنگه هرمز ، ناوها غنیمت جنگی ایران می‌شوندReviewed by Aryan on Jan 25Rating:  یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: عبور همزمان ناوهای آمریکا، انگلیس و فرانسه از تنگه هرمز این موضوع را نشان می‌دهد که آمریکا با جدی گرفتن تهدید ایران، جرأت عبور تنهایی…

  نماینده مجلس: در صورت بسته شدن تنگه هرمز ، ناوها غنیمت جنگی ایران می‌شوندReviewed by Aryan on Jan 25Rating:

   یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: عبور همزمان ناوهای آمریکا، انگلیس و فرانسه از تنگه هرمز این موضوع را نشان می‌دهد که آمریکا با جدی گرفتن تهدید ایران، جرأت عبور تنهایی از این تنگه را ندارد.

  به گزاش آفتاب، جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به عبور ناوهای آمریکا،‌ انگلیس و فرانسه از تنگه هرمز و استقرار این ناوها در خلیج فارس گفت: در شرایطی که نیروهای مسلح آمادگی کامل برای برخورد با این ناوها را داشتند، این سه ناو پس از دریافت مشخصات و صدور مجوز از سوی نیروی دریایی سپاه از تنگه هرمز عبور کردند.

  وی افزود: البته به دلیل آمادگی کامل جمهوری اسلامی برای اعمال سیاست‌هایش در منطقه، آمریکا به این نتیجه رسید که به تنهایی قادر به عبور از تنگه هرمز نیست و برای عبور از این تنگه از انگلیس و فرانسه کمک خواست؛ براین اساس می‌توان گفت که عبور همزمان این سه ناو نقطه عطفی در تاریخ انقلاب به شمار می‌آید.

  این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه یادآور شد: ایران قبل از عبور این سه ناو این پیام را به جهان داد که در صورت تحریم نفتی، تنگه هرمز را می‌بندد؛ اکنون نیز منتظریم تا اروپایی‌ها تصمیم‌شان را برای تحریم نفتی ایران عملی کرده و دیگر کشورها را به این امر مجبور کنند تا تنگه هرمز را ببندیم.

  وی افزود: اگر روزی تنگه هرمز بسته شود، ناوهای آمریکایی واروپایی شریک در تحریم نفتی ایران، غنیمت جنگی به شمار می‌آیند و ملت ایران اجازه بازگشت این ناوها از تنگه هرمز به سمت کشورشان را نخواهد داد.

  کریمی قدوسی تاکید کرد: در چنین شرایطی بهتر است این کشورها با دست کشیدن از تهدید، با جمهوری اسلامی به عنوان کشوری مقتدر و بلامنازع در منطقه رفتار کرده و تمام دشمنی‌هایشان را متوقف کنند، همچنین نیروهای نظامی خود را از منطقه خارج کرده تا امنیت صادرات نفت به جهان به خطر نیافتد.
  به گفته کریمی قدوسی؛ روزی که ایران تنگه هرمز را ببندد هیچ کسی قدرت مقابله با جمهوری اسلامی را در منطقه ندارد.

  وی همچنین با تاکید بر اینکه سیاست اعلام شده از سوی جمهوری اسلامی مبنی بر کنترل و بستن تنگه هرمز سیاستی دم دستی و تازه نیست، گفت: جمهوری اسلامی برای اجرای این سیاست در طول ۳۰ سال گذشته تدارکات لازم را به کار بسته است، به طوری که تحلیلگران غرب به ویژه کارشناسان نظامی بر این موضوع اذعان دارند که ایران تمام ابزار لازم را برای بستن این تنگه در دست دارد.

  این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، همچنین با اشاره به نامه اوباما به ایران گفت: در این نامه اوباما تاکید کرده که قصد مقابله با جمهوری اسلامی به لحاظ فیزیکی و نظامی نداشته و ملتمسانه درخواست حل مشکلات را کرده است.

  به گفته وی؛ اوباما با نوشتن این نامه از موضوع تنگه هرمز به عنوان فرصتی استفاده کرده تا در رفتار خود تجدیدنظر کند

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.