• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » چین اقتصاد ایران را به چالش کشیده است
  کد خبر : 358981

  چین اقتصاد ایران را به چالش کشیده است

  چین اقتصاد ایران را به چالش کشیده استReviewed by Aryan on Jan 23Rating: فارس: رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه واردات از چین، اقتصاد و تولید کشور را به چالش کشیده است، از تجدید نظر در تعرفه واردات خودرو خبر داد.سیدحسین هاشمی با بیان اینکه واردات از چین، اقتصاد و…

  چین اقتصاد ایران را به چالش کشیده استReviewed by Aryan on Jan 23Rating:

  فارس: رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه واردات از چین، اقتصاد و تولید کشور را به چالش کشیده است، از تجدید نظر در تعرفه واردات خودرو خبر داد.

  سیدحسین هاشمی با بیان اینکه واردات از چین، اقتصاد و تولید کشور را به چالش کشیده است، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی یک سال پیش از این نسبت به تصویب قانونی در راستای جلوگیری از ورود اجناس بی‏کیفیت چینی به داخل کشور مبادرت ورزید.

  رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این قانون تحت عنوان “ارتقای کیفیت خودرو و محصولات صنعتی” مصوب شد و به صراحت بیان می‏کند که هر قطعه یا کالایی که قصد ورود به چرخه داخلی کشور را دارد، باید پس از تایید سازمان استاندارد، ثبت سفارش شود.

  هاشمی ادامه داد: در ادامه این قانون آمده است که اگر کالایی در داخل کشور تولید می‏شود، برای واردات آن محدودیت‏هایی وجود دارد.
   
  * تولید محصولات داخلی در چین

  رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از تولید محصولات برندهای داخلی در کشور چین خبر داد.

  هاشمی افزود: با وجود قوانینی با صراحت، همچنان گزارشاتی مبنی بر ورود اقلام بی‏کیفیت چینی به کشور ارائه می‏شود.

  وی تصریح کرد: حتی در مواردی، گزارش‏ها از تولید محصولات داخلی توسط شرکت‏های ایرانی در چین و واردات آن به کشور حکایت می‏کند.
   
  * تجدیدنظر در تعرفه واردات خودرو

  هاشمی از امکان تجدیدنظر در تعرفه‏های واردات خودرو خبر داد و افزود: البته این مهم به طور جدی به خودروسازان تذکر داده شده است؛ اما اگر بحث تولید قطعات توسط قطعه‏سازان شرکت‏های ایرانی در چین و واردات آن به کشور و استفاده از سوی خودروسازان اثبات شود، یقینا در تعرفه‏های واردات خودرو تجدیدنظر می‏کنیم.

  رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این امر خطرناک است و ما امیدواریم تا همان‌گونه که خودروسازان اعلام کرده‏اند، این شرکت‏ها از استانداردهای “آ” و “بی” سود برده و شاهد استفاده از قطعات بی‏کیفیت چینی در صنایع کشور نباشیم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.